Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sufizm hakkinda bir soru (1 Kullanıcı)

kayrahan

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum kardeslerim,

Internette bir dua ararken bir siteye denk geldim. Dualar yanisira sufizm hakkinda birkac konu daha vardi, faakt bunun ne oldugunu bilmiyorum.
Umarim siz merakimi giderirsiniz.

Size sorum sufizm nedir ve islamiyetteki yeri nedir?

Simdiden cook tesekkur ederim.

Allaha emanet olun.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
sufızm değil tsavvuf, sufizm genelde müsteşriklerin tasavvuf hakkındaki hezeyanlarıdır

kayrahan

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum نعىمة,

cevabin iicin tesekkur ederim...

Din: İnsanlara, yaratılış gayesini ve varoluş hikmetini bildiren, Allah tarafindan gonderilen ilahi bir kanundur.

Yanliz yazimdada bildirdigim gibi bu konuda baska bir yerde bi arastirma yapmadim.Internette her turlu degisik bilgilere ulasabiliyorsunuz, ama bunlarin hangisinin dogru olup olmadigini bilmiyorum. o yuzden Ilk once sizlere sormayi uygun gordum. Islamiyetle ne kadar ilgisi oldugunuda tam olarak bilmiyorum.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Selamunaleykum نعىمة,

cevabin iicin tesekkur ederim...

Din: İnsanlara, yaratılış gayesini ve varoluş hikmetini bildiren, Allah tarafindan gonderilen ilahi bir kanundur.

Yanliz yazimdada bildirdigim gibi bu konuda baska bir yerde bi arastirma yapmadim.Internette her turlu degisik bilgilere ulasabiliyorsunuz, ama bunlarin hangisinin dogru olup olmadigini bilmiyorum. o yuzden Ilk once sizlere sormayi uygun gordum. Islamiyetle ne kadar ilgisi oldugunuda tam olarak bilmiyorum.

ve aleyküm selam yukarıda verdiğim linkte dinin ne olduğunu anlatılıyor..( Din nedir ?)
Hz .Cebrail (sa) Peygamberimizin (sav) yanına gelip bu soruları Ona soruyor
amaci ise "bu Cebrail idi size dininizi öğretmeye geldi"

"Size iki emanet bırakıyorum ,bunlara sımsıkı sarıldıkça asla dalalete düşmezsiniz ; bunlar Allahın Kitabı ve benim Sünnetimdir.."

kayrahan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah senden razi olsun نعىمة kardesim.
Verdigin bilgiler benim soruma en guzel cevap. Iste bu yuzden ilk once sizlere danisiyorum... Internette hangisinin dogru hangisinin yanlis oldugunu anlamak cook zor.

Allah`a emanet olun...

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Allah senden razi olsun نعىمة kardesim.
Verdigin bilgiler benim soruma en guzel cevap. Iste bu yuzden ilk once sizlere danisiyorum... Internette hangisinin dogru hangisinin yanlis oldugunu anlamak cook zor.

Allah`a emanet olun...

sizden de Allah razı olsun kardeşim, Allaha emanet olun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt