Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SU CILGIN TÜRKLER KiTABINDAN ALINTI (1 Kullanıcı)

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı
SU CILGIN TÜRKLER KiTABINDAN ALINTI

Savasin en kanli gunlerinden biriydi. Asker en iyi arkadasinin az ileride, kanlar icinde yere dustugunu gördü. İnsanin basini bir saniye siperden cikaramayacagi gibi bir ates altindaydilar.

Asker tegmenine kostu hemen:
- Komutanim, bir kosu arkadasimi alip geleyim mi?
"Delirdin mi?" der gibi bakti tegmen...
- Gitmege degmez oglum, arkadasin delik desik olmus. Buyuk olasilikla ölmustur bile. Kendi hayatini da tehlikeye atma sakin!

Ama asker o kadar israr etti ki, tegmen izin vermek zorunda kaldi.

- Peki, dene bakalim!

Asker yogun ates altinda firladi siperden ve mucize eseri, arkadasinin yanina kadar gitti, yarali arkadasini sirtlandigi gibi tasidi. Birlikte siperin icine yuvarlandilar.

Tegmen kosup yaraliya bir goz atti ve nefes nefese bir kenara yikilmis askere döndü:
- Sana hayatini tehlikeye atmaya degmez, dememis miydim! Bu zaten ölmus...
- Degdi Komutanim, degdi! dedi asker.
- Nasil degdi, arkadasin zaten ölmus, görmuyor musun?
- Gene de degdi komutanim, cunku yanina vardigimda henuz yasiyordu...

Ve onun son sözlerini duymak, dunyalara bedeldi benim icin...
Ve, hickirarak, arkadasinin son sözlerini tekrarladi: "Gelecegini biliyordum!"

GELECEGINI BILIYORDUM!

Kalbimizde "arkadaslik" denilen bir mucize var. Nasil oldugunu, nasil basladigini bilemezsiniz. Ama bunun ozel bir armagan oldugunu, Allah'in bir lutfu oldugunu bilirsiniz...

--------------------------------------------------------------------------------

AkrepGENC

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SU CILGIN TÜRKLER KiTABINDAN ALINTI

Yazının 4/3 nu okuyunca yazıda hala bir anlam aramıştım... Koca kitaptan bir alıntı yaptığına göre bir sebebi olmalı diye düşürken...

"...son sözlerini tekrarladi: "Gelecegini biliyordum!" cümlesini okurken boğazımda bir düğüm oldu...

Eğer en yakın dostumuz arkadaşımız için bunun yarısını yapmıyorsak, O dost yada arkadaş bizi neylesin...

Teşekkürler ATA!

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşimB)
Sınırları zorlamak gerekiyo her zamanB)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

Kalbimizde "arkadaslik" denilen bir mucize var. Nasil oldugunu, nasil basladigini bilemezsiniz. Ama bunun ozel bir armagan oldugunu, Allah'in bir lutfu oldugunu bilirsiniz...

Allah razı olsun kardeşim.Allah, rızası etrafında bekleşenlerden eylesin.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

DEĞERLİ KARDEŞİM PAYLŞIMINIZ İÇİN ÇOK TŞK BİZİM TARİHİMİZ BUTÜRDEN ÖRNEKLERLE DOLUDUR BİZLERE BUGÜN ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI DİYENLER ASLINDA BİZİM YÜREĞİMİZDEKİ İNSANA VERİLEN DEĞERİ DOSTLUĞUN ARKADAŞLIĞIN NEDENLİ YÜCE OLDUĞU BİLİYORLAR AMA BUNU HAZM EDEMİYORLAR BİZİ ASLA ÇEKEMEDİLER HİÇ BİR ZAMAN BENDE ŞÖYLE BİR GERÇEK YAŞAMDAN BİR OLAY ANLATMAK İSTİYORUM BENİM BABAMIN RAHMETLİ DEDESİ 100 KÜSÜR YAŞINDA VEFAT ETTİ BİZLERDE ONU TANIMA ŞANSINA SAHİP OLDUK ONUN YAŞADIĞI BİR OLAY PAYLAŞMAK İSTİYORUM BENİM DEDEM MUŞTA ASKERLİK YAPARKEN ERMENİLER BİR KÖYE SALDIRMIŞ KÖYDEKİ GENÇ KADINLARI KÖTÜ EMELLERİNE ALET ETMEK İÇİN TOPLUYORLARMIŞ O ZAMAN KAR KIŞ ŞİDDETLİ DERECEDE İMİŞ DEDEMDE ÇADIRINDA NÖBET TUTUYORMUŞ HEM İBADET EDİP HEMDE KURAN OKURKEN BİRDE İÇERİYE GENÇ BİR HANIM GİRMİŞ NEOLUR ASKER AĞA BENİ KORU DEMİŞ ERMENİLER SALDIRDI ZOR KAÇTIM BENİ SAKLA DEMİŞ DEDE NE YAPSIN EĞER KADINI SAKLASA KENDİSİ ÇADIRDA DONACAK AMA BU GENÇ HANIM KENDİSİNE ALLAH RIZASI İÇİN SIĞINMIŞ O KARDA KIŞTA KIYAMETTE DEDM O GENÇ HANIMI KENDİ YATAĞINA YATIRMIŞ VE SAKLAMIŞ SABAHA KADAR SOĞUKTA ONU BEKLEMİŞ BİRŞEY OLMASIN DİYE BU EN BASİT BİR ÖRNEKTİR AMA BİZİM CEDDİMİZ HERZAMAN İÇİN BAŞKA BİR MÜNİMİN HAYATINI KEND HAYATLARINA TERCİH ETMİŞLER VE BUSAYEDE GERÇEKK ANLAMDA İMANIN TADINA VARMIŞLARDIR VE BEN ACİZANE OLARAK BÖYLE BİR CEDDE SAHİ PLDUĞUM İÇİN ONURLUYUM VE GURURLUYUM KENDİLERİNE MİNNETTARIM RAHMETLE ANIYORUM.SELAM VE DUA İLE

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

zerda yazdı:
DEĞERLİ KARDEŞİM PAYLŞIMINIZ İÇİN ÇOK TŞK BİZİM TARİHİMİZ BUTÜRDEN ÖRNEKLERLE DOLUDUR BİZLERE BUGÜN ERMENİ SOYKIRIMI YAPTI DİYENLER ASLINDA BİZİM YÜREĞİMİZDEKİ İNSANA VERİLEN DEĞERİ DOSTLUĞUN ARKADAŞLIĞIN NEDENLİ YÜCE OLDUĞU BİLİYORLAR AMA BUNU HAZM EDEMİYORLAR BİZİ ASLA ÇEKEMEDİLER HİÇ BİR ZAMAN BENDE ŞÖYLE BİR GERÇEK YAŞAMDAN BİR OLAY ANLATMAK İSTİYORUM BENİM BABAMIN RAHMETLİ DEDESİ 100 KÜSÜR YAŞINDA VEFAT ETTİ BİZLERDE ONU TANIMA ŞANSINA SAHİP OLDUK ONUN YAŞADIĞI BİR OLAY PAYLAŞMAK İSTİYORUM BENİM DEDEM MUŞTA ASKERLİK YAPARKEN ERMENİLER BİR KÖYE SALDIRMIŞ KÖYDEKİ GENÇ KADINLARI KÖTÜ EMELLERİNE ALET ETMEK İÇİN TOPLUYORLARMIŞ O ZAMAN KAR KIŞ ŞİDDETLİ DERECEDE İMİŞ DEDEMDE ÇADIRINDA NÖBET TUTUYORMUŞ HEM İBADET EDİP HEMDE KURAN OKURKEN BİRDE İÇERİYE GENÇ BİR HANIM GİRMİŞ NEOLUR ASKER AĞA BENİ KORU DEMİŞ ERMENİLER SALDIRDI ZOR KAÇTIM BENİ SAKLA DEMİŞ DEDE NE YAPSIN EĞER KADINI SAKLASA KENDİSİ ÇADIRDA DONACAK AMA BU GENÇ HANIM KENDİSİNE ALLAH RIZASI İÇİN SIĞINMIŞ O KARDA KIŞTA KIYAMETTE DEDM O GENÇ HANIMI KENDİ YATAĞINA YATIRMIŞ VE SAKLAMIŞ SABAHA KADAR SOĞUKTA ONU BEKLEMİŞ BİRŞEY OLMASIN DİYE BU EN BASİT BİR ÖRNEKTİR AMA BİZİM CEDDİMİZ HERZAMAN İÇİN BAŞKA BİR MÜNİMİN HAYATINI KEND HAYATLARINA TERCİH ETMİŞLER VE BUSAYEDE GERÇEKK ANLAMDA İMANIN TADINA VARMIŞLARDIR VE BEN ACİZANE OLARAK BÖYLE BİR CEDDE SAHİ PLDUĞUM İÇİN ONURLUYUM VE GURURLUYUM KENDİLERİNE MİNNETTARIM RAHMETLE ANIYORUM.SELAM VE DUA İLE
Allah rahmet eylesin. tarihimiz böyle gurur ve ibret verici yaşanmışlıklarla dolu iken bizler de bu fedakarlıklara liyakat gösterebiliriz inşallah. ama bunu görememek büyük körlük olsa gerek...

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

AkrepGENC yazdı:
Yazının 4/3 nu okuyunca yazıda hala bir anlam aramıştım... Koca kitaptan bir alıntı yaptığına göre bir sebebi olmalı diye düşürken...

"...son sözlerini tekrarladi: "Gelecegini biliyordum!" cümlesini okurken boğazımda bir düğüm oldu...

Eğer en yakın dostumuz arkadaşımız için bunun yarısını yapmıyorsak, O dost yada arkadaş bizi neylesin...

Teşekkürler ATA!

ZATEN İPLER SONUNDA KOPUYOR YA KARDEŞİM.SELAMETLE...

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma yazdı:

Allah razı olsun kardeşim.Allah, rızası etrafında bekleşenlerden eylesin.

AMİN AMİN AMİN...SENDEN DE RABBİM RAZI OLSUN İNŞAALLAH..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt