Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Stresi yenmenin yolu, mutlu evlilik (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Mutlu bir ilişkinin stres ve çalışma hayatındaki güçlüklerle başa çıkmanın en önemli aracı olduğunu belirten uzmanlar, dertsiz oldukları düşünülen bekarların, mutlu evlilere göre stresi yenmekte daha şanssız olduklarını ifade etti

İngilterede yapılan bir araştırmaya göre, mutlu bir evlilik, stresi yenmenin en önemli yolu.

Dr. Roxane Gervais ve ekibi tarafından yapılan araştırmaya, Yorkshiredaki bir hastanede çalışan 400 hemşire katıldı. Mutlu bir evliliği ya da uzun süreli ilişkisi olan hemşirelerin işyerindeki zorluk ve stresten daha az etkilendiklerini tespit ettiklerini söyleyen Gervais, bekar ya da dulların ise stresi daha etkili biçimde hissettiklerini kaydetti.

Strese karşı en zayıfların boşanmış kişiler olduğunu belirten Gervais, evlilerin veya bir partneri olanların ise sıkıntılarını eşleriyle paylaştıklarını, eşlerinden gördükleri desteğin onları rahatlattığını söyledi.

AA

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Stresi yenmenin yolu, mutlu evlilik

S.A ABLA KATILIYORUM ÖYLEDİR BENCEDE.ÇÜNKÜ GERÇEKTEN İNSAN HERŞEYİNİ EŞİNE ANLATIR YADA SEVDİĞİNE ANŞATIR.ONDAN ALACAĞI EN UFAK BİR DESTEK ONUN RAHATLAMASINA YETERDE ARTAR BİLE.BEN KENDİMDEN BİLİYORUM;):D RABBİM HERKESE MUTLU BİR VE ÖMÜR BOYU BERABERLİKLER NASİP ETSİN.

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim herkese mutlu bir evlilik nasip etsin İnşallah. Elbette birlikte yaşadığınız insanın yaşamınız üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisi vardır. Paylaşımınız için Rabbim sizden razı olsun. Selam ve dua ile.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

konak yazdı:
Rabbim herkese mutlu bir evlilik nasip etsin İnşallah. Elbette birlikte yaşadığınız insanın yaşamınız üzerinde olumlu ya da olumsuz etkisi vardır. Paylaşımınız için Rabbim sizden razı olsun. Selam ve dua ile.
Amin konak kardeşim,Rabbim sizden razı olsun yorumunuz gerçekten güzeldi vede haklısınız
SELAM VE DUA İLE

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

s.a
bu durumdan anlaşılıyoki benim acilen mutlu bir evlilik yapmam gerekiyo.:D:D:D:D
allah razı olsun ablam.aeo;)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
s.a
bu durumdan anlaşılıyoki benim acilen mutlu bir evlilik yapmam gerekiyo.:D:D:D:D
A.S.Szi çözmüşüsünüzz kardeşim durumu varsa ufukta bir düğün ypalım sitece ne güzel olurdu.Rabbim cümlemizden razı olsun hakkınızda hayırlısı olsun dua ile

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
tsunami yazdı:
s.a
A.S.Szi çözmüşüsünüzz kardeşim durumu varsa ufukta bir düğün ypalım sitece ne güzel olurdu.Rabbim cümlemizden razı olsun hakkınızda hayırlısı olsun dua ile
a.s
bende isterim ufukta olsun ama ne ufuk var ne düğün bu gidişle hem stresli hende evde kalacam.aeo;)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

tsunami yazdı:
Ravza_Nur yazdı:
tsunami yazdı:
s.a
a.s
bende isterim ufukta olsun ama ne ufuk var ne düğün bu gidişle hem stresli hende evde kalacam.aeo;)
A.S.Kardeşim hakkında hayırlısı olsun,sen merak etme kolay kolay kimse evde kalmaz herkesin bişekilde bir kısmeti vardır.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin
dua ile

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim cümlemize hayırlı, mutlu evlilikler nasip eylesin.(amin)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

aMİNNNN

Semra-Nida

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim ravza nur haklısın ama herkesin evlilikteki mutluluğuna bağlı
ben sizlerden eşim için dualar istiyorum hidayete ermesi ve beni daha iyi anlaması için
önemli konularda ters düşüyoruz buda bizim stresimizi artırıyor. dualarınızı bekliyorum inşallah duaile kalın sizleri çok sevdim ALLAHA EMANET OLUN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

Semra-Nida yazdı:
s.a kardeşim ravza nur haklısın ama herkesin evlilikteki mutluluğuna bağlı
ben sizlerden eşim için dualar istiyorum hidayete ermesi ve beni daha iyi anlaması için
önemli konularda ters düşüyoruz buda bizim stresimizi artırıyor. dualarınızı bekliyorum inşallah duaile kalın sizleri çok sevdim ALLAHA EMANET OLUN
A.S.Kardeşim Rabbim yardımcın olsun sabırlar versin inş muradınıza nail olursunuz.SELAM VE DUA İLE

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt