Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sözü Allah Olanlar Için (1 Kullanıcı)

subat

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (cc)2ün bir takım melekleri vardır ki,yollarda dolaşıp zikir edenleri ararlar,Allah(cc)'ı zikreden bir topluluk buldukları zamanigöreviniz başına gelin,diye çağrışırlar.Hemen o ikredenleri kanatları ile aşağı dünyaya kadar çevrelerler.Gerçeği meleklerden daha iyi bilen Allah(cc) onlara sorar

-Benim kullarım ne söylüyor?Melekler:-Seni tesbih ediyorlar,seni yüceltiyorlar,sana hamdediyorlar,senin şanını yüceltiyorlar,derler.Allah(cc) buyurur:

-Okullarım beni gördüler mi?Melekler:-Hayır,vallahi,seni görmemişlerdir!derler.Allah teala meleklere sorar:

- Acaba beni görmüş olsalardı ne yaparlardı? MELEKLER: - Eğer seni görseydiler sana daha çok ibadet ederlerdi,seni daha çok yüceltirlerdi ve seni daha çoktesbih ederlerdi,cevabını verirler,Allah(cc) sorar:

- Benden ne istiyorlar.Melekler:-Senden cenneti istiyorlar,derler.Allah (cc) sorar:

- Onlar cenneti gördüler mi? Melekler :-Hayır,vallahi cenneti görmemişlerdir!cevabını verirler.Allah(cc) mneleklere sorar:

- Cenneti görseler nasıl olurdu? Melekler :-Eğer cenneti görmüş olsalar ,cennete çok daha haris olurlardı,onu daha çok ararlardı ve daha çok ona rağbet ederlerdi,cevabını verirler.Allah(cc) meleklere sorar:

-Hangi şeyden onlar Allah(cc)'a sığınırlar?Melekler:-Cehennemden derler,Allah(cc) sorar:

-Onlar cehennemi gördüler mi? Melekler:- hayır,vallahi onu görmemişlerdir,derler.Allah sorar:

- Cehennemi görmüş olsalardı,ne yaparlardı?Melekler:-Onu görselerdi,ondan çok daha fazla kaçarlardı,ondan daha çok korkarlardı.Allah(cc) buyuruyor

-O halde ben sizi şahid tutuyorum ki,ben onları bağışladım.Meleklerden biri derki:-Bunlar arasında falanca kimse vardır ki kendilerinden (zikredenlerden) değildir,yanlarına bir iş için gelmiştir.Allah teala buyuruyor:Onlar zikir meclisinde) oturanlardır ki,meclislerinde bulunan mutsuz olmaz(nasipsiz kalmaz)

(Ömer Ziyaüddin Dağıstani(rh.a.),Zübdetü'l Buhari,656.s.)

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun Aleyküm..

Rabbim Razi Olsun Inşallah..

Rabbime Emanet Olun Dua Ile..

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm .çooooooooook güzel.allah razı olsun.rabbime emanet olun.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı ...
Allah(c.c.) bolca zikretmek dilegiyle .... B)​

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim çok güzel bir yazı ve müjde.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt