Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sonu ne olacak? (2 Kullanıcı)

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
İnsanın hayatındaki freni, ölümü düşünmektir. İnsanın dünyadaki felaketi, türlü emellere sahip olmak, doymasını bilmemektir. Nefsin özelliği budur. Nefs, bana yeter demez. Her şeyi yer. Onun için Cenab-ı Hak, nefsi heyula isminde bir hayvana benzetiyor. Bu hayvanın özelliği de budur, ne yese doymaz.

Bir hükümdar, vezirine der ki:

— Ey vezir, üç derdim var, çare bul! Bazen çok sıkılıyorum, bazen çok öfkeleniyorum, bazen de kibirleniyorum, gururlanıyorum, bunlara bir çare bul. Öyle bir şey olsun ki, sıkıldığımda, ona bakınca rahatlayayım; kızınca, ona bakıp sakinleşeyim. Saltanatımla mağrur olunca da, ona bakıp tevazu sahibi olayım.

Vezir der ki:

Bir yüzük yaptırıp, taşına (Sonu ne olacak?) yazdırın! O hâl zuhur edince, yüzüğe bakın!

Hükümdar yüzüğü yaptırır. Saltanatıyla mağrur olunca, o yüzüğe bakar, içinde bulunduğu nimet ve devletin sonu ne olacak diye düşünür. (Elbet sonu ölümdür. Kıyamette hesabı var. Kötüye kullanırsan azabı var!) der, mağrur olmaktan kurtulur.

Bir musibet geldiğinde de yüzüğe bakar, (Madem ölüm vardır, üzülmek boşuna!) diyerek rahatlar.

Kızdığı zaman, (Sonu ne olacak) yazısını okur, (Sonu ölüm olduktan sonra, kızsam ne çıkar) der, gazabını yatıştırır.

HUZUR PINARI - İslamiyet, İslam Dini, Ehl-i Sünnet İtikadı, İlmihal, Kitaplar...

gnnr

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razi olsun kardeşim emeğine sağlık

selametle

dünyaa

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşimiz........

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ,ben de aklımın bi köşesine yazıcam ve hep kullanıcam bu sözü inşallah...
Hayırlı cumalar,dualarınıza duacıyım,Unutulmamak dileğiyle...

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.emeğine sağlık.Allah razı olsun.Hayırlı cumalar.

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Sonra ne olacak?
Cenab-ı Hak anlayışımızı arttırsın.İnşallahü teala idrak edenlerden oluruz.Selametle kalın ablacım.
Fârisî beyt tercemesi:

Herne ki güzeldir, Allah sevgisinden başka,
Hepsi câna zehrdir, şeker gibi de olsa!

Hak teâlâ, sonsuz olan merhameti ile, geçmişlerin ve geleceklerin en üstününe uymakla zâhirimizi ve bâtınımızı şereflendirsin “aleyhi ve alâ âlihissalevâtü vetteslîmât”!

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun ,ben de aklımın bi köşesine yazıcam ve hep kullanıcam bu sözü inşallah...
Hayırlı cumalar,dualarınıza duacıyım,Unutulmamak dileğiyle...

:) B)
Amin. Allahü teala cümlemizden razı olsun kardeşim..İnşallahü teala ölümü hiç aklımızdan çıkartmaz, yaşayan bir ölü oluruz..

Biraz geç de olsa size de hayırlı cumalar, çok teşekkür ederim.

Biz dua ediyoruz kıymetli dualarınızı da istirham ediyoruz.

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşimiz........

Amin. Cenab-ı hak cümlemizi razı olduğu hallere kavuştursun, rızasına uygun işlerde, razı olduklarıyla bulundursun. Sevgili Peygamberi Muhammed aleyhisselâmın ve Onun kıymetli Âli ve Eshâbı hurmeti için düâmızı kabûl buyursun!

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
Sonra ne olacak?
Cenab-ı Hak anlayışımızı arttırsın.İnşallahü teala idrak edenlerden oluruz.Selametle kalın ablacım.

Fârisî beyt tercemesi:

Herne ki güzeldir, Allah sevgisinden başka,
Hepsi câna zehrdir, şeker gibi de olsa!

Hak teâlâ, sonsuz olan merhameti ile, geçmişlerin ve geleceklerin en üstününe uymakla zâhirimizi ve bâtınımızı şereflendirsin “aleyhi ve alâ âlihissalevâtü vetteslîmât”!

Amin abi Allahü teala cümlemizin sonunu hayr eylesin, iman selameti versin inşallahü teala. Afiyet ve selametle kalın.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Bir yüzük yaptırıp, taşına (Sonu ne olacak?) yazdırın! O hâl zuhur edince, yüzüğe bakın!

son nokta.;)
bin teşekkür B)
dua ile_________

kutluel

Kayıtlı Kullanıcı
bu sözü hiç aklımdan çıkarmayacağım. doğru nasıl olsa son durak var

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı

son nokta.;)
bin teşekkür B)
dua ile_________

:) Estağfirullah teşekkür bizden efenim..Cenab-ı hak cümlemize son nefeste iman selemeti versin. Hak teâlâ, Muhammed Mustafânın “alâ sâhibihessalâtü vesselâm” hürmetine duamızı kabul buyursun. Amin

Arabî mısra’ tercemesi:

Bir kimse ki, bu düâya âmîn diye,
Hak teâlâ, o kula rahmet eyleye! B)

manasız

Kayıtlı Kullanıcı
bide kendimize anlatabilip uygulayabilsek
iyi hoşda aynı tas aynı hamam

smmmtuba

Kayıtlı Kullanıcı
bide kendimize anlatabilip uygulayabilsek
iyi hoşda aynı tas aynı hamam

Esselamu aleyküm öyle demeyiniz yapılabilecek şeyler var elbette..Ölümü hiç aklımızdan çıkartmamanın belli yolları var :) Mesela ölmeden önce ölmeyi başarmış alimlerin, evliyaların kitaplarını ve hayatlarını okumak faydalı olabilir ;)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt