Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SON 50 YILIN ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFLARI... (4 Kullanıcı)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. ÖNCE BENİ EN ETKİLEYENDEN BAŞLIYORUM.ALLAH'IN İZNİYLE HEPSİNİ PAYLAŞACAĞIM SİZLERLE...

1980 Michael Wells, İngiltere
Uganda'da açlıktan ölmek üzere olan bir çocuk ve bir misyoner.

19806tn2iw3me.jpg

1957 Douglas Martin, ABD.
ABD'de sadece beyaz öğrencilerin devam ettiği Harry Harding Lisesi'ne kabul edilen ilk siyah öğrencilerden Dorothy Counts'ın okuldaki ilk günü. Tacizlere sadece 4 gün dayanabilmişti.

19570fo6skqr5.jpg

1963 Malcolm W. Browne, ABD
Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı

19630xx1txxz6.jpg

1962 Héctor Rondón Lovera, Venezuella
Sniper tarafından vurulan bir asker son anlarında papaza tutunuyor...

19627dk9ybyw6.jpg

1976 Françoise Demulder, Fransa
1976 Beyrutu'nda Filistinli mülteciler... Demulder ödülü kazanan ilk kadın fotoğrafçı oldu.

19760nf8zguk7.jpg

1965 Kyoichi Sawada, Japonya
Güney Vietnam'da anne ve çocukları ABD bombalarından kaçmak için nehri geçmeye çalışıyor

19655lo1xbfb7.jpg

1964 Donald McCullin, İngiltere
Kıbrıs'ta bir Türk kadın Rumlar tarafından öldürülen kocasının yasını tutuyor. Olaydan çok etkilenen İngiliz McCullin, olaya fotoğrafçı gözüyle baktığı ve bir sosyal görevli gibi yardım edemediği için suçluluk duyduğunu itiraf ediyor.

19643eo2dqmj1.jpg

1974 Ovie Carter, ABD
Nijerya'da kuraklık kurbanları...

19742qv4lfoj9.jpg

1982 Robin Moyer, ABD
Beyrut'taki kamplarda katledilen Filistinli mülteciler... ABD'li Moyer, dayanılmaz koku arasında fotoğrafları çekmeye çalışırken İsrailli askerlerin şakalaştığını duyuyordu. Katiller hiç bir zaman yargı karşısına çıkmadı

19824ld3gyzz7.jpg

1983 Mustafa Bozdemir, Türkiye
30 Ekim 1983'te Koyunören'de meydana gelen depremde, Türk annenin 5 çocuğunun ölüsünü gördüğün andaki tepkisi yürekleri parçaladı

19836oq1eyml6.jpg

1984 Pablo Bartholomew, Hindistan
Hindistan'da Union Carbide adlı ABD şirketinin kimyasal madde fabrikasından sızan zehirli gazlar, binlerce kişinin ölmesine ve sakat kalmasına yol açtı.

19841ie2tzix0.jpg

1985 Frank Fournier, Fransa
Kolombiya'da 12 yaşındaki Omayra Sanchez, Nevado del Ruiz Yanardağı'nın faaliyete geçmesiyle oluşan enkazın altında kaldı. Onu ayık tutmaya çalışan fotoğrafçının çabalarına rağmen 60 saat sonra bilincini kaybeden genç kız öldü...

19850nh6rkux1.jpg

1994 James Nachtwey, ABD
Ruanda'da bu adam Tutsi isyancılarıyla konuştuğu gerekçesiyle askerler tarafından bu hale getirildi.

19944wn7rurw8.jpg

1995 Lucian Perkins, ABD
Çeçen savaşçılarla Rus ordusu arasında kalan Çeçen mülteciler otobüsle Grozni'ye yol alıyor. Otobüsün arka camından bakan çocuk ise tüm bu olanları sembolize etmek ister gibi...

19952mb5omub1.jpg

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SON 50 YILIN ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFLARI...

ALLAHIM SEN YARDIMCIMIZ OL YARABBİM..

sert

Kayıtlı Kullanıcı

Keşke o yardıma muhtaç elleri misyonerler değil de biz müslümanlar tutabilsek.
Allah'ım bana ve bütün müslüman kardeşlerime merhametli olma ve ihtiyaç sahiplerini görüp gözetme bilincini ver.Bunun için ne kadar maddi kaynak gerekiyorsa o kaynaklara helalinden ulaşmayı nasip et ve onları Senin razı olacağın hayırlı işlerde harcamayı nasip et Ya RAB !!!

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

sert yazdı:
Keşke o yardıma muhtaç elleri misyonerler değil de biz müslümanlar tutabilsek.
Allah'ım bana ve bütün müslüman kardeşlerime merhametli olma ve ihtiyaç sahiplerini görüp gözetme bilincini ver.Bunun için ne kadar maddi kaynak gerekiyorsa o kaynaklara helalinden ulaşmayı nasip et ve onları Senin razı olacağın hayırlı işlerde harcamayı nasip et Ya RAB !!!
amin. amin. abi.Rabbim o ellerden tutabilmemizi nasib etsin.selam ile...

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.BUNLAR SADECE GÖRÜNTÜLENEBİLENLER...ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM:(

20030zr1koke7.jpg

2003 Jean-Marc Bouju, Fransa
Iraklı adam, savaş esirlerinin tutulduğu bölgede çocuğunu rahatlatmaya çalışıyor

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

Evet kardesim bunlar sadece görünen tarafları .......???????Allah yardımcımız olsun.

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.bu defa diğer yazılara yaptığımız yorumlar gibi sağol kardeşim paylaşımın çok güzel oldu diyemeyiz ne yazıkki.ikiside birbirinden kötü.aslında ikisde insanlığın en büyük iki ayıbını bir kez daha gözler önüne seriyor.biri biz yemeklerde onu yemem bunu yemem muhabbetine gireken bulduklarımızı yemeyiz diye çöpe atarken açlıktan artık bi derisiyle bi de kemikleriyle kalmış insanlar.diğeri ise çıkarları için soytarılık yaparken ve istediğini istediği yapabilen insanların yanında başlarına geçirilen ölüm çuvallarıyla özgürlükten daha önemlisi yaşamak için mücadele insanlar.şimdi bi düşünsün bu durumda olmayan insanlar.onlar o durumdayken canınz istiyor diye yediğiniz fazla yemekler boğazınızdan geçebiliyormu.yada onlar orda başlarına eçrilen çuval ve başlarında bekleyen köpeklerle yaşamaya mecburken gönlünüzce gezdiğiniz yelerde istediğiniz gibi eğlenebiliyormusunuz.eğer bunlar sizi rahatsız etmiyorsa buyrun meydan sizin.başlayın sirk gösterinize......B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a.bu defa diğer yazılara yaptığımız yorumlar gibi sağol kardeşim paylaşımın çok güzel oldu diyemeyiz ne yazıkki.ikiside birbirinden kötü.aslında ikisde insanlığın en büyük iki ayıbını bir kez daha gözler önüne seriyor.biri biz yemeklerde onu yemem bunu yemem muhabbetine gireken bulduklarımızı yemeyiz diye çöpe atarken açlıktan artık bi derisiyle bi de kemikleriyle kalmış insanlar.diğeri ise çıkarları için soytarılık yaparken ve istediğini istediği yapabilen insanların yanında başlarına geçirilen ölüm çuvallarıyla özgürlükten daha önemlisi yaşamak için mücadele insanlar.şimdi bi düşünsün bu durumda olmayan insanlar.onlar o durumdayken canınz istiyor diye yediğiniz fazla yemekler boğazınızdan geçebiliyormu.yada onlar orda başlarına eçrilen çuval ve başlarında bekleyen köpeklerle yaşamaya mecburken gönlünüzce gezdiğiniz yelerde istediğiniz gibi eğlenebiliyormusunuz.eğer bunlar sizi rahatsız etmiyorsa buyrun meydan sizin.başlayın sirk gösterinize......B)

a.s. o zaman hiç paylaşmıyım mı yani kardeşim. Allah Allah bi nebze de olsa hatırlatmayı görev bildim. zevk falan aldığım yok tabiiki de!! gözümüzün görmediği şeyleri görüp ibret alalım hiç olmazsa dua edelim diye!!!!! anlayan anlar, anlamayana laf boş artrık!!!!!

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

edaalican yazdı:
Evet kardesim bunlar sadece görünen tarafları .......???????Allah yardımcımız olsun.
amin kardeşim. amin. Rabbim onların yardımcısı olsun...

esra_nur_esra

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeşim.. inşallah biz de sadece fotoğrafa bakanlardan değilizdir...
bize bu gerçeği hatırlattığın için teşeüürler..

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

s.a.özür dilerim nuresma kardeşim sanırım sözlerimi yanlış anlamışsın.ben onları sana değil bui resimlere bakıpta ibret almayanlara söyledim.neden üstüne alındın anlamadım doğrusu.resimlerden hoşlanmadım dedim çünkü resimler insanın hoşuna gidebilecek gibi şeyler değil.bunları buraya koyupta bizimle paylaştığın için sana hiçbir kötü söz söylediğimi zannetmiyorum.aksine teşekkür ederim.bunları bize bir kere daha gösterdiğini için.ama sen beni yanlış alamışsın.hakkını helal kardeşim.allaha emanet ol...B)

neslihantuncel

Kayıtlı Kullanıcı

:(:(:(ALLAH IM SEN YARDIMCIMIZ OL YA RABBİM.İBRET ALINACAK FOTOĞRAFLAR.:(:(:(

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

İNSANIN İNSANLIĞINDAN UTANDIĞI ANLAR.SON ZAMANLARDA NE KADAR ÇOĞALDI DEĞİLMİ BU GÖRÜNTÜLER.ACABA BİZLER VURDUMDUYMAZLIKTA SINIR TANIMIYORMUYUZ.YOKSA BARDAĞIN TAŞACAĞI ANKİ YOĞUNLUKMU???

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

enise karadeniz yazdı:
s.a.özür dilerim nuresma kardeşim sanırım sözlerimi yanlış anlamışsın.ben onları sana değil bui resimlere bakıpta ibret almayanlara söyledim.neden üstüne alındın anlamadım doğrusu.resimlerden hoşlanmadım dedim çünkü resimler insanın hoşuna gidebilecek gibi şeyler değil.bunları buraya koyupta bizimle paylaştığın için sana hiçbir kötü söz söylediğimi zannetmiyorum.aksine teşekkür ederim.bunları bize bir kere daha gösterdiğini için.ama sen beni yanlış alamışsın.hakkını helal kardeşim.allaha emanet ol...B)
a.s. asıl ben özür dilerim hem de çok özür dilerim kardeşim. ne olur sen hakkını helal et. dün gece okuduğum için belki ters bi anıma denk geldi. Rabbim razı olsun.sen de Allaha emanet ol, selam ve dua ile...B)

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

mk5834 yazdı:
İNSANIN İNSANLIĞINDAN UTANDIĞI ANLAR.SON ZAMANLARDA NE KADAR ÇOĞALDI DEĞİLMİ BU GÖRÜNTÜLER.ACABA BİZLER VURDUMDUYMAZLIKTA SINIR TANIMIYORMUYUZ.YOKSA BARDAĞIN TAŞACAĞI ANKİ YOĞUNLUKMU???
:(:(:(

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

esra_nur_esra yazdı:
Allah razı olsun kardeşim.. inşallah biz de sadece fotoğrafa bakanlardan değilizdir...
bize bu gerçeği hatırlattığın için teşeüürler..
Allah hepimizden razı olsun küçük kardeşim.B)

enise karadeniz

Kayıtlı Kullanıcı

nuresma yazdı:
enise karadeniz yazdı:
a.s. asıl ben özür dilerim hem de çok özür dilerim kardeşim. ne olur sen hakkını helal et. dün gece okuduğum için belki ters bi anıma denk geldi. Rabbim razı olsun.sen de Allaha emanet ol, selam ve dua ile...B)

helal olsun kardeşim.bende yanlış anlaşıldığım için çok üzülmüştüm.kendimi sana anlatabildiğime sevindim..allaha emanet ol..

sert

Kayıtlı Kullanıcı

O fotoğraf karelerine yansıyanlar belki de gerçekleşenlerin çok ama çok küçük bir kısmı.Allah,müslümanların yar ve yardımcısı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt