Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizin Elbiseniz Neresinden Eskiyor... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Sahabeyi okuyordum dün akşam....
Öyle sıkı saf tutarlarmış ki...
Elbiselerinin omuz başları eskirmiş en önce.....
En çok yama oralarda olurmuş....
Sahabe efendilerimiz namazda öyle sıkı
dururlarmış ki adeta nefes alamaz halde olurlarmış...

Peygamber Efendimiz (sav), bu şekilde İslam kardeşliği üzere yaşayanların ecrini dile
getirirken şöyle buyurmuşlardır:

"ALLAHın kulları arasında bir grup vardır ki onlar ne peygamber ne şehittirler, üstelik kıyamet günü Hz. ALLAH indindeki makamlarının yüceliği sebebiyle, Peygamberler de şehitler de gıpta ederler."

Orada bulunan Sahabe-i Kiram sormuşlar,

Ey ALLAHın Rasülü kimdir onlar bize haber verir misiniz?

Peygamber Efendimiz,

"Onlar aralarında ne kan bağı ne de birbirlerine bağışladıkları mal olduğu halde ALLAH rızası için birbirlerini sevenlerdir."

Bir ara merak ettim.elbise dolabımı açtım.ve kullandıgım elbiselerin en çok neresinin yıprandığına baktım...
hep cep bölümleri yıpranmış....
Şaşırdım kaldım...
Tamir görenlerde hep cep bölümlerinden tamir görmüş....
Eee ne olacaktı dünyalık adamın elbisesi neresinden yıpranacaktı ki...
Utanıyorum tam olarak utanıyorum oldu bir an....
Ve sahabe ile kendisi arasında uçurumu bir kez daha anladı....
Özür dilerim vaktiniz varsa bir de siz baksanıza elbiseleriniz neresinden yıpranmış..
Tabi yıpranacak kadar kullanıyorsanız...! :A

...Alıntı...

yunusemre82

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun guzel paylasim kardesim.
....

merve_talat

Kayıtlı Kullanıcı
Allahım razı olsun

Allahım razı olsun

Allah razı olsun kardeşim bize bu önemli olayı aktardığın için insan kendini sorguluyor selam ve dua ile allaha emanet olun

yalniz_yolcu

Kayıtlı Kullanıcı
benimkinin paçalari ve kollari eskimiz bende üzüldüm sahabe efendilerimzigibi kardeslikten eskittigime emin degilim kallari s1radan dersten eskidi... paçalarna ise verebilecegim en hayirli cevap bir kardesimin yardimina kostugum için yirtilmis olmasini dilerim...saolasin kardesim çok güzel bi paylasim...

EFECE

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.efece.tr.cx
çok teşekkürler hiç bu açıdan bakmamıştım şimdi zaten elbiseler eskimeden atıyoruz o yüzden bakamıyoruz herhalde

Kur'ana sevdalı

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten de çok düşündürücü bir durum,Allah razı olsun sizden.Ne acı bir durumki bizim elbiseler hiç eskimeden değişiyor.

eY sEvGiLi

Kayıtlı Kullanıcı
Tabi yıpranacak kadar kullanıyorsanız...!

ne kadar anlamlı bır cumle kurmussunuz:(malasefki eskımesine bıle fırsat tanımıyoruz artık kıyafetlerımızın..

ALLAH razı olsun ...

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah razı olsun kardeşim gerçekten çok anlamlı düşündürücü bir o kadar güzel bir paylaşımdı emeğinize gönlünüze sağlık.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bu dünyada ve ahirette sevdiği razı olduğu kullar olmak nasip etsin Rabbim.
allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip dualarımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim bize bu önemli olayı aktardığın için insan kendini sorguluyor selam ve dua ile allaha emanet olun
amin sizdende inş ah onlar gibi olabilse insan...bırakın eskiyen tarafı aramayı..hangimiz eskimeden elbise değiştiriyor ki....

lamia_melek

Kayıtlı Kullanıcı
:G emeğine sağlık tek kelimeyle harika, paylaşım için teşekkür... :G

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt