Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sizce de Garip değilmi???? (1 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
Camiye bağışlamamız gerektiğinde bi 20 YTL gözümüze ne kadar büyük gözüküyor. Alışverişe giderken aynı 20 YTL ne kadar da küçük geliyor gözümüze. GARİP DEĞİL Mİ?

Allah yolunda bir saat çalışmak ne kadar uzun bir vakit olarak gözüküyor gözümüze. Balık tutma, futbol veya TV de dizi izlemek için harcamaya kalktığımızda,
aynı vakit nasılsa kısa geliyor bize. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir cüz Kuran okumak için ne kadar emek sarfediyoruz. Çok satan bir romanın ikiyüz sayfasını okumak ise, bizim için ne kadar kolay. GARİP DEĞİL Mİ?

Kuranın dediklerini sıkı sıkıya sorgularken, gazetelerin yazdığına nasılsa hemencecik inanıyoruz. GARİP DEĞİL Mİ?

Namaz kılarken okuyacağımız ayetleri şaşırabiliyoruz da, bir arkadaşımızla konuşurken bülbül gibi şakıyoruz. GARİP DEĞİL Mİ?

İslami bir faaliyete vakit ayarlamak ne kadar da zor oluyor. Başka bir sosyal etkinliğe ise vakit bulmak ne kadar da kolay oluyor. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir iki Kuran ayetini ezberlemek için nasılda uzun bir zaman ve çaba gerekiyor. Bir şarkı ezberlemeyi ise az zamanda nasıl kolay başarıyoruz. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir rahibe baştan ayağa örtündüğünde kendisini Allah yoluna adamış biri diye saygı görür. Tesettürlü bir Müslüman hanımı gördüklerinde ise aynı insanlar onun baskı altında olduğunu düşünürler. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir batılı kadın dışarıda çalışmak yerine evini tercih ettiğinde, çocukları ve evi için kendinden fedakarlık eden biri olarak saygı görür. Ama aynısınıbir Müslüman hanım yaptığında, böyle yapmakla özgürlüğünü kısıtladığı düşünülür. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir çocuk herhangi bir konuda ciddi bir yoğunlaşma gösterdiğinde, bu çocukta iyi bir potansiyel var denilir. İslami konularda bilgi edinmeye çok mereklı
bir çocuğa ise problemli nazarıyla bakılır. GARİP DEĞİL Mİ?

Bir Yahudi sakal bıraktığında inancının gereği olarak böyle yaptığı düşünülür. Aynısını yapan bir Müslüman ise; FANATİK, AŞIRI UÇ, YOBAZ muamelesi görür.GARİP DEĞİL Mİ?

Bir hristiyan militanı birini öldürürse, işlediği cinayeti ile mensup olduğu din arasında bir ilinti kurulmaz. Ama bir Müslüman bir suç işlediğinde, O
kişiden önce dini sanık sandalyesine oturtulur. GARİP DEĞİL Mİ?

Ve bütün bunlara rağmen, İslamiyet yeryüzünde en hızlı yayılan dindir. GARİP DEĞİL Mİ???
Sizce de GARİP DEĞİL Mİ ?
--

Haftanın Sözü :
"Bir yerde bozulmuşsa ahlâk,Mazlumun kanuna girilir mutlak."

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sizce de Garip değilmi????

DÜNYA GARİPLİKLERLE DOLU...

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı

HAKLISIN KARDEŞİM..
GEÇENLERDE HALAMLA BU KONUDA TARTIŞTIK BİZDE...SİTEMİZDEN, ÖĞRENDİKLERİMDEN BAHSETTİM BANA NE DESE BEĞENİRSİNİZ;
-FAZLA BÖYLE ŞEYLERLE MEŞGUL OLMA,KAFANI KARIŞTIRIRLAR , FAZLA KAPTIRMA KENMDİNİ BÖYLE ŞEYLERE..DEDİ.
BEN SEVİNİR BELKİ DERS ALIRLAR SANMIŞTIM NAMAZ KILIP BAZI İBADETLER YAPTIĞIMI ÖĞRENDİKLERİNDE..
AMA NEYSE...B)

N

NUR 16

hersey çook garib. insanlara cüz dağıtıyorum okumaları için öne sürülen mazaretleri bir duysanız...insan ın içi sızlamaması mümkün değil.rabbim bu kadar garibler diyarında ,imanımızı kurtarabilmeyi her birimize nasip etsin inşallah.
rıza istikametinde yaşayabilmeyi ve yaşatabilmeyi cümlemize nasip etsin.

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
GEÇENLERDE HALAMLA BU KONUDA TARTIŞTIK BİZDE...SİTEMİZDEN, ÖĞRENDİKLERİMDEN BAHSETTİM BANA NE DESE BEĞENİRSİNİZ;
-FAZLA BÖYLE ŞEYLERLE MEŞGUL OLMA,KAFANI KARIŞTIRIRLAR , FAZLA KAPTIRMA KENMDİNİ BÖYLE ŞEYLERE..DEDİ.
BEN SEVİNİR BELKİ DERS ALIRLAR SANMIŞTIM NAMAZ KILIP BAZI İBADETLER YAPTIĞIMI ÖĞRENDİKLERİNDE..
AMA NEYSE...B)

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM...SİZ ANLATIN YİNE FARKINA VARACAKLARDIR...ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN SELAMETLE...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

NUR 16 yazdı:
hersey çook garib. insanlara cüz dağıtıyorum okumaları için öne sürülen mazaretleri bir duysanız...insan ın içi sızlamaması mümkün değil.rabbim bu kadar garibler diyarında ,imanımızı kurtarabilmeyi her birimize nasip etsin inşallah.
rıza istikametinde yaşayabilmeyi ve yaşatabilmeyi cümlemize nasip etsin.

ALLAH RAZI OLSUN ..RABBİM YARDIMCIMIZ OLSUN...AMİN İNŞ..SELAMETLE...

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

ZATEN HERKESİN KAFASI TELEVİZYONLARDAN MAGAZNLERDEN TÜM SAÇMA SAPAN ŞEYLERDEN KARIŞMIŞTI VE BU TÜRLÜ ŞEYLER ÇOK NORMAL GELİYODA BU GÜZEL SİTEDE KENDİMİZİ EN İYİ DİN ADINA GELİŞTİRECEGİMİZ SİTEDE NASIL KAFA KARIŞTIRACAK BİŞİLER VAR BEN ANLAMADIM...AMA SANIRIM SİZ HALANIZA ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE ANLATMIŞSINIZDIR..KUSURA BAKMAYIN SELAMÜN ALEYKÜM....

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

çevremizdeki birçok insan böle düşünüyor kardeşim hepimiz bu yola girerken zorluk çektik ve halada çekıyoruz Rabbim hepsine hidayet versin onlar için dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor malesefki kardeşim
he buarada sakın pes etme sabırlı ol kardeşim ve bu yolda kararlı olduğunu onlara yavaş yavaş kabullendir Allah yardımcın olsun inş s.a B)B)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

resul acer yazdı:
sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

ZATEN HERKESİN KAFASI TELEVİZYONLARDAN MAGAZNLERDEN TÜM SAÇMA SAPAN ŞEYLERDEN KARIŞMIŞTI VE BU TÜRLÜ ŞEYLER ÇOK NORMAL GELİYODA BU GÜZEL SİTEDE KENDİMİZİ EN İYİ DİN ADINA GELİŞTİRECEGİMİZ SİTEDE NASIL KAFA KARIŞTIRACAK BİŞİLER VAR BEN ANLAMADIM...AMA SANIRIM SİZ HALANIZA ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE ANLATMIŞSINIZDIR..KUSURA BAKMAYIN SELAMÜN ALEYKÜM....

B)B)

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

resul acer yazdı:
sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

ZATEN HERKESİN KAFASI TELEVİZYONLARDAN MAGAZNLERDEN TÜM SAÇMA SAPAN ŞEYLERDEN KARIŞMIŞTI VE BU TÜRLÜ ŞEYLER ÇOK NORMAL GELİYODA BU GÜZEL SİTEDE KENDİMİZİ EN İYİ DİN ADINA GELİŞTİRECEGİMİZ SİTEDE NASIL KAFA KARIŞTIRACAK BİŞİLER VAR BEN ANLAMADIM...AMA SANIRIM SİZ HALANIZA ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE ANLATMIŞSINIZDIR..KUSURA BAKMAYIN SELAMÜN ALEYKÜM....[/quote

İnsanlarımız artık kendılerını dunyanın aldatıcı ve gecici güzellıklerıne kaptırmışlar bişey anlatmaya kalkıyorsun
sen kötü oluyorsun anlatamamakla ilgisi yok bence öle bir hale gelmişkı toplum iyice kendılerini soyutlamışlar , deli oluyorsun,sacını kapatıyorsun neden kapattın daha yaşın çokk genç evlenınce yaparsın hayatın tadını cıkart böle düşünen bir ınsanla nasıl konusabılırsınkı nasıl yanı çok denedım konusmayı ama malesef hep azarlandım eğer siz konusabılıyorsanız başarabılıyorsanız ne mutlu sıze ozman hakkınızı helal edın selametle kalın

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:
resul acer yazdı:
sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

ZATEN HERKESİN KAFASI TELEVİZYONLARDAN MAGAZNLERDEN TÜM SAÇMA SAPAN ŞEYLERDEN KARIŞMIŞTI VE BU TÜRLÜ ŞEYLER ÇOK NORMAL GELİYODA BU GÜZEL SİTEDE KENDİMİZİ EN İYİ DİN ADINA GELİŞTİRECEGİMİZ SİTEDE NASIL KAFA KARIŞTIRACAK BİŞİLER VAR BEN ANLAMADIM...AMA SANIRIM SİZ HALANIZA ÇOK İYİ BİR ŞEKİLDE ANLATMIŞSINIZDIR..KUSURA BAKMAYIN SELAMÜN ALEYKÜM....[/quote

kendılerını dunyanın aldatıcı ve gecici güzellıklerıne kaptırmışlar bişey anlatmaya kalkıyorsun
sen köanlatamamakla ilgisi yok bence öle bir hale gelmişkı toplum iyice kendılerini soyutlamışlar tü oluyorsun, deli oluyorsun,sacını kapatıyorsun neden kapattın daha yaşın çokk genç evlenınce yaparsın hayatın tadını cıkart böle düşünen bir ınsanla nasıl konusabılırsınkı nasıl yanı çok denedım konusmayı ama malesef hep azarlandım eğer siz konusabılıyorsanız başarabılıyorsanız ne mutlu sıze ozman hakkınızı helal edın selametle kalın

Helal olsun... Demek istediğim ilk başta yakınlarımızdan başlamak lazım.. ilk önce kendimize ailemize ve akrabalarımıza çeki düzen verdikten sonra başkalarıda olur inşallah..Siz konuşmayı çok denemişsiniz Allah sizden razı olsun...artık o iş onlara kalmıştıır.isterse uyarlar isterse uymazlar..B)B) selametle

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı

resul acer yazdı:
paryosa_t yazdı:
resul acer yazdı:
sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

kendılerını dunyanın aldatıcı ve gecici güzellıklerıne kaptırmışlar bişey anlatmaya kalkıyorsun
sen köanlatamamakla ilgisi yok bence öle bir hale gelmişkı toplum iyice kendılerini soyutlamışlar tü oluyorsun, deli oluyorsun,sacını kapatıyorsun neden kapattın daha yaşın çokk genç evlenınce yaparsın hayatın tadını cıkart böle düşünen bir ınsanla nasıl konusabılırsınkı nasıl yanı çok denedım konusmayı ama malesef hep azarlandım eğer siz konusabılıyorsanız başarabılıyorsanız ne mutlu sıze ozman hakkınızı helal edın selametle kalın

Helal olsun... Demek istediğim ilk başta yakınlarımızdan başlamak lazım.. ilk önce kendimize ailemize ve akrabalarımıza çeki düzen verdikten sonra başkalarıda olur inşallah..Siz konuşmayı çok denemişsiniz Allah sizden razı olsun...artık o iş onlara kalmıştıır.isterse uyarlar isterse uymazlar..B)B) selametle

valla ben en yakınım olan anneme anlatmaya basladım ılk önce ama malesef adım delıye cıktı kardesımle konusıyım dedim sende eskıden böleydın bana sımdı hocalık taslama dıyor ben elımden gelenı fazlasıyla yaptıgıma ınanıyorum ve onları rabbıme havale edıyorum benden cıktı artık bunların içinde savas vermeye calısıyorum inş başarabılırım :(:(

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

paryosa_t yazdı:
resul acer yazdı:
paryosa_t yazdı:
resul acer yazdı:
sadece_eda yazdı:
HAKLISIN KARDEŞİM..
AMA NEYSE...B)

valla ben en yakınım olan anneme anlatmaya basladım ılk önce ama malesef adım delıye cıktı kardesımle konusıyım dedim sende eskıden böleydın bana sımdı hocalık taslama dıyor ben elımden gelenı fazlasıyla yaptıgıma ınanıyorum ve onları rabbıme havale edıyorum benden cıktı artık bunların içinde savas vermeye calısıyorum inş başarabılırım :(:(

:(:(:( Allah sana kolaylık versin ama şunu unutma çok sevap kazanıyosun

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.Kurban gerçektende çok harika bir paylaşım.Rabbim sizden razı olsun.Sevabınızı yazsın inş,kendimizi ve hayatımızı muhasebe ettiğimiz zaman garipliklerle dolu okadar davranışımız varkii Rabbim sonumuzu hayr eylesin dualarda buluşabilmek dileği ile

berdar

Kayıtlı Kullanıcı

Çevremde o kadar geyik muhabbetler varki anlatamam internet vesilesiyle kaliteli yazıları okumam kaliteli sohbetlere katılmam insanlara garip geliyor...
Çok sıkıcı buluyorlar beni çünkü onlar kadar gülemiyorum diye
ben ortamlarını bozuyorum...
Birşey anlatmak istesemde konu hemen tıkanıverir...
Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyeyim...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

Ravza_Nur yazdı:
S.A.Kurban gerçektende çok harika bir paylaşım.Rabbim sizden razı olsun.Sevabınızı yazsın inş,kendimizi ve hayatımızı muhasebe ettiğimiz zaman garipliklerle dolu okadar davranışımız varkii Rabbim sonumuzu hayr eylesin dualarda buluşabilmek dileği ile

A.S
ABLA..HAKLISINIZ ABLA...AMİN ...İNŞ..SELAMETLE KALIN...

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

berdar yazdı:
Çevremde o kadar geyik muhabbetler varki anlatamam internet vesilesiyle kaliteli yazıları okumam kaliteli sohbetlere katılmam insanlara garip geliyor...
Çok sıkıcı buluyorlar beni çünkü onlar kadar gülemiyorum diye
ben ortamlarını bozuyorum...
Birşey anlatmak istesemde konu hemen tıkanıverir...
Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyeyim...

ALLAH RAZI OLSUN ...KARDEŞİM...HİDAYET NASİP EYLESİN ONLARADA SELAMETLE...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt