Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“siz çok önemlisiniz!” (2 Kullanıcı)

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
SİZ ÇOK ÖNEMLİSİNİZ!”

“New York’da yaşayan bir öğretmen lise son sınıf öğrencilerinin diğer insanlardan farklı özelliklerini vurgulayarak onurlandırmaya karar vermişti. Her bir öğrencisini tahtaya kaldırıp onlara kendisi için ne kadar özel olduklarını belirtip sonra her birine üzerine altın harflerle “siz çok önemlisiniz” yazılı birer pembe kurdela verdi. Daha sonra kabul görmenin toplum üzerinde ne gibi etkileri olacağını anlayabilmek amacıyla sınıfına bir proje yaptırmaya karar verdi. Her bir öğrencisine 3’er tane pembe kurdela verip, onlardan bu töreni gerçek dünyada da sürdürmelerini istedi.

Çocuklardan biri, yakınlarında olan bir şirketin üst düzey görevlisini onurlandırmış adamın yakasına pembe kurdelayı iliştirmişti. İki kurdela daha vermiş, “sizden onurlandırmanız için başkalarını da bulmanızı istiyoruz. Böylece onlarda başkalarını bulup kurdela ağını fazlalaştırabilirler. Daha sonra lütfen bana sonucu hakkında bilgi verin.” diye rica etmişti.
pembekurdela.jpg

O gün üst düzey yönetici suratsız biri olarak bilinen patronunun yanına gitmeye karar verdi. Patronunun odasına girdi ve ona, iş dünyasında bir dahi olduğu için takdir edip örnek aldığını ve yakasına, pembe kurdelayi takması için izin verip vermeyeceğini sordu. Şaşkına dönen patronu. “Tabii ki!” şeklinde cevap verdi. Yönetici pembe kurdelayı patronunun tam kalbinin üstüne ceketine iliştirdi. Diğer kurdelayı verirken de “Bana bir iyilik yapar mısınız?” dedi. “Siz de bu kurdelayı onurlandırmak istediğiniz birine verir misiniz?”
pembekurdela.jpg

O gece patron evine geldiğinde 14 yaşındaki oğlunun yanına oturdu, “Bugün inanılmaz bir şey oldu” diyerek olayı anlattı. “Ofisteydim üst düzey yöneticilerinden biri geldi, bana iş dünyasında ne kadar başarılı olduğumu, örnek aldığını ve takdir ettiğini söyleyip göğsüme bu kurdelayı taktı. Bir hayal etmeye çalış… Benim bir dahi olduğumu düşünüyor “Siz çok önemlisiniz” yazılı bu kurdelayı tam kalbimin üstüne taktı ve bir kurdela daha vererek onurlandıracağım başka birini bulmamı istedi. Arabayla eve gelirken bu kurdelayla kimi onurlandıracağımı düşünürken aklıma sen geldin. Ben seni onurlandırmak istiyorum!”
“Çünkü,” diye devam etti patron. “Günlerim aşırı yorucu geçiyor. Eve gelince sana ilgi gösteremiyorum. Bazen derslerden kırık not alınca sana bağırıp çağırıyorum.
Oysa bu gece bir şekilde seninle odan da oturup, benim için ne kadar farklı olduğunu, özel olduğunu söylemek istedim. Annen gibi sen de benim hayatımdaki en önemli insanlarsınız. Sen mükemmel bir çocuksun. Seni seviyorum” diye devam etti.
Şaşkına dönen çocuk ağlamaya başladı. Bütün vücudu titriyordu. Başını kaldırarak gözleri yaş içinde babasına baktı “Babacığım” dedi, “yarın intihar edecektim” durakladı. “Baba, ben senin… ben senin… beni hiç sevmediğini… beni hiç önemsemediğini düşünüyordum. Ama artık her şey çok farklı, baba sen şu an oğlunun hayatını kurtardın!”
pembekurdela.jpg

Bizim sevgimizi de bilmek isteyen insanların var olduğunu sakın unutmayın. Hepimize yetecek kadar kurdele olduğunu unutmayalım. ”.
* * *
Gülşen hanımın yazdığı bu olay, karışıklıklar dolu hayatımızda ne kadar farklı, anlamlı mutluluklar sunuyor. Ne kadar sıkıntılı, sıkıcı, koşuşturmalı bir hayatın içinde olursak olalım, kendimize bu tür güzellikler bulmaya çalışalım.
Şimdi var mısınız anneler, babalar? Çocuklarınızın sizin için ne kadar değerli olduklarını söylemeye var mısınız? Çocuklar annelerinize, babalarınıza sizin için ne kadar önemli olduklarını hatırlatmaya var mısınız?
pembekurdela.jpg

Unutmayalım hepimize yetecek kadar kurdelalar daima vardır.

alıntıdır

serife07

Kayıtlı Kullanıcı
cok güzel emegine saglık.... paylasım icin tesekkürler....

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim Razi Olsun Ablacim

çok Ama çoooook Güzel Anlamli Bir Paylaşim

Rabbime Emanet Ol Dua Ile

MANDALİNA

Kayıtlı Kullanıcı
Hayatta sevgi ve ilginin ne kadar önemli olduğunu çok güzel bir şekilda anlatmış ,Allah cümlenizden razı olsun selam ve duayla .

G

gülderen özdemir

selamün aleyküm canım sevgili din kardeşim çok güzel bir paylaşım olmuş bende bundan bir ders çıkartım küçük kızımı büyükden çok sevdiğimi sanıp onu çok ihmal ettiğimi sevmediğimi düşünen büyük kızıma bende böyle bir kurdale takarak onu mutlu edip onu da çok sevdiğimi gösterebilirim allah razı olsun a.e.o.selam ve dua ile

ozlem_37

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm çok güzeldi bu karlı havada içimizi ısıttınız allah razı olsun

hayalsu

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.ellerinize sağlık.ALLAH razı olsun.hayırlı günler

turusina

Kayıtlı Kullanıcı
O Kadar Duygulandimki Inanin Başimdan Tutun Ayaklarima Kadar Bütün Tüylerim Diken Diken Oldu.ben Sevmeyi çok Seven Bir Insanim Ama Birilerininde Sevgisine Ihtiyacim Var .bunu Onun Okumasini çok Isterdim...allah Razi Olsun Tuğba Kardeşim....

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Hayatta sevgi ve ilginin ne kadar önemli olduğunu çok güzel bir şekilda anlatmış ,Allah cümlenizden razı olsun selam ve duayla .

selamun aleyküm bende aynı şekilde düşünüyorum sevgisini belli etmekle ilgilenmek arasındaki farkı anlayamadık bir türlü sevgi ihmale gelmez ... .

çok güzel bir yazıydı Allah razı olsun selametle. .....

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
O Kadar Duygulandimki Inanin Başimdan Tutun Ayaklarima Kadar Bütün Tüylerim Diken Diken Oldu.ben Sevmeyi çok Seven Bir Insanim Ama Birilerininde Sevgisine Ihtiyacim Var .bunu Onun Okumasini çok Isterdim...allah Razi Olsun Tuğba Kardeşim....
selamun aleyküm Rabbimiz razı olsun inşaallah
Rabbimiz gönlünüze göre versin inşaallah
ne diyelim herşeyin hayırlısı olsun hakkınızda
ne yazıkki herşey istediğimiz gibi olmuyo hayatta
Rabbimize emanet olun inşaallah
selametle..

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm bende aynı şekilde düşünüyorum sevgisini belli etmekle ilgilenmek arasındaki farkı anlayamadık bir türlü sevgi ihmale gelmez ... .

çok güzel bir yazıydı Allah razı olsun selametle. .....
aleyküm selam sevgi hiç ama hiç ihmale gelmez hele bi de bunu karşındakinin bilmesini saglamak ailemizdeki çok degerli insanlara acaba ne kadar önemli olduklarını ne zaman söyledik ??
RAbbimiz razı olsun hayırlı günler..

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum ablacim cok güzel bi paylasim emegine saglik ALLAH RAZİ OLSUN ana babalarin cocuklarıyla ilgilenmesi gerekiyo sevgisini belle etmesi gerekiyo ALLAH CÜMLEMİZİN YARDİMCİSİ OLSUN selametle

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum ablacim cok güzel bi paylasim emegine saglik ALLAH RAZİ OLSUN ana babalarin cocuklarıyla ilgilenmesi gerekiyo sevgisini belle etmesi gerekiyo ALLAH CÜMLEMİZİN YARDİMCİSİ OLSUN selametle
ve aleyküm selam Rabbimiz razı olsun inşaallah
amin inşaallah Rabbimiz yardımcımız olsun
selametle kalın inşaallah
bu arada çocuklara bi o kadar görev düşüyo bizde ailemize onları ne kadar çok sevdiğimizi ne kadar önemli olduklarını söylememiz lazım unutmayalımmmmm

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum TUGBA.

SENDE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİSİN.
BENDE KURDELA YOK AMA BUNLAR SANA. B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt