Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sitemizde Bayramlaşma Başlıyor..!Bu halkaya sende katılmak istermisin? (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Bayramlar, insanlar arasındaki sevgi bağlarının güçlendiği, dargınların barıştığı, toplumsal dayanışmanın arttığı, kardeşlik ruhunun canlandığı, yaşlıların, hastaların, kimsesizlerin ziyaret edildiği, hediyeleşme, birlikte yeme-içme, paylaşma ve ikramların olduğu, neşe, sevinç, eğlence dolu, huzurlu ve mutlu günlerdir.

Son düzenleme:

berat05

Yönetici
Benim bildiğim en büyük kimse o verir? mavci abi sanirim en büyük olanimiz ?
Bayram harçlığı varmış, duydum geldim..? Allah 'a şükür ki abimiz büyük... Şimdiden söyleyeyim ilk sırada ben varım ? paramı şekerimi almadan gitmem.. Şaka bir yana tüm kardeşlerimizle birlikte nice güzel bayramlarımız olsun inşaallah... Hep birlikte...sağlıkla ve huzurla?

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Bayram harçlığı varmış, duydum geldim..? Allah 'a şükür ki abimiz büyük... Şimdiden söyleyeyim ilk sırada ben varım ? paramı şekerimi almadan gitmem.. Şaka bir yana tüm kardeşlerimizle birlikte nice güzel bayramlarımız olsun inşaallah... Hep birlikte...sağlıkla ve huzurla?
.

Ne güzeldi çocukluğumuzun bayramları..kıyafetlerimizi baş ucumuzda uyurduk..pata toplama heyecanımız bir başkaydi..birde cocuklara pembe mavi mendiller dağılıtırdı ...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
.

Ne güzeldi çocukluğumuzun bayramları..kıyafetlerimizi baş ucumuzda uyurduk..pata toplama heyecanımız bir başkaydi..birde cocuklara pembe mavi mendiller dağılıtırdı ...
Eskiden yokluk vardı...
Ancak bayramına yeni birşeyler alinabilirdi...
Yani bir değeri vardı yeni bir giysinin... ayakkabının...vs
Ne güzel günlerdi ????

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Tamamdır kardeşim ?
Bayram namazını müteakip sıraya girin inşallah ??
Bayram şekerlerimiz ve harçlıklar hazır olur inşallah ???

GEVHER

Yönetici
Tamamdır kardeşim ?
Bayram namazını müteakip sıraya girin inşallah ??
Bayram şekerlerimiz ve harçlıklar hazır olur inşallah ???
Abimiz... Sabah harçlıklarımızı bekliyoruz ?

Eskiden mendil içinde lokumla birlikte verilirdi harçlıklar .. Ne güzel günlerdi..

Sabah ilk sıraya girerim inşallah ?

_YUSUF_

Yönetici
Tüm kardeşlerimin Mübarek Ramazan Bayramı'nı en icten dileklerimle kutlarım. Bayramımızın hepize hayırlar getirmesini yüce Rabbimden niyaz ediyorum.Ummetin dirilişine vesile olsun inşallah

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili Peygamberimiz bayram günlerinde şu duayı çok okuyanın kalbinin ölmeyeceğini haber vermiştir

“Yâ Hayyû, yâ kayyûm, yâ bedia’s-semavati ve’l-ardı, yâ ze’l-celâli ve’l-ikram.”
“Ey Hayy ve Kayyûm olan Rabbimiz, ey semâvat ve arzın bedi’i, ey Celâl ve Kerem sahibi. Beni sen koru, sen istikamette daim eyle. Kötülük ve günahlardan muhafaza et, sırat-ı müstakimde dâim ve sabit eyle.”

Bayram günleri bayram tebrikleri için musafaha ederken önce davranan biri diğerine şöyle duâ eder:

“Tekabbellahü minnâ ve minküm.” Allah sizden ve bizden kabûl buyursun.”
Muhatab olan da buna “amin” demekle karşılık vereceği gibi.
“Gaferallâhü lenâ ve leküm” diye de cevap verebilir..” Allah bizi de, sizi de mağfiret buyursun demektir.

Amin bayramınız mübarek olsun değerli kardeşlerim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt