Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sır at Köprüsünü geçecekler !!! (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Hasan R.A. anlatıyor:
‘’ Babam bir gün mescitten çıkınca Hz. Ebu Bekir r.a. ın yüzüne baktı. O da babmın yüzüne baktı. Babam;
- Ya Eba Bekir neden öyle yüzüme çok bakıyorsun?
Hz. Ebu Bekir r.a. ;
- Rasul-ü Ekrem s.a.v. dedi ki Kıyamet günü sır at köprüsünden Ali bin Ebu Talipten ruhsatı olmayanlar geçemez buyurduğunu işittim. Babam;
- Ya Eba Bekir r.a. sen bana bi müjde verdin bende sana bir müjde vereyim mi?
Hz. Ebu Bekir r.a.;
Ver Ya Ali k.v.
- Rasul ü Ekrem bana tenha bir yerde buyurdular ki Ya Ali k.v. kıyamet günü sır at köprüsünden Ebu Bekir, Ömer ve Osman o candan sevmeyenlerin eline geçme ruhsatı verme.
Rabbim onları hakkıyla sevenlerden etsin… Ey Rabbim bu günahkar kulunun sana seslenişidir. Dört Büyük Halife efendilerime Buguz edenleri düşman bildim onları sevenleri bende sevdim katında onlarla aşr et ya rabbim. Rasulünün dedigi gibi Aliyi seveni ALLAH VE RASULÜ SEVER Aliyi sevmeyeni ALLAH VE RASULÜ de SEVMEZ. Ali K.V. Efendimdir onu sevmekle beni bahtiyar kıl Ya Rabbim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt