Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sığın Rabbine ( C.C. ); (1 Kullanıcı)

BASKENTLI

Kayıtlı Kullanıcı
Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lain’ in kışkırtmasından..

Araf (200)
Eğer şeytandan bir kışkırtma seni dürterse, hemen Allah'a sığın. Şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla
bilendir.

Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lâin ve yandaşlarının vesveselerinden.

Müminun (97)
De ki: "Ey Rabbim! Şeytanların vesveselerinden sana sığınırım."

Ya Rabbim sana sığınıyorum kovulmuş şeytandan.

Nahl (98)
Kur'an okuduğun zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığın.

Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lâin den gelen ve nefsimi yanlışa sevk eden kötü düşüncelerden.

Fussilet (36)
Eğer şeytandan gelen kötü bir düşünce seni dürtecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lâin ve yandaşlarının kötülüğünden, karanlığı çöken gecenin kötülüğünden, kötülerin yaptığı büyüden, her türlü büyü yapan büyücüden , düğüme üfleyenlerin kötülüğünden, haset edenin hasedinden, nazar değdirenin nazarından.

Felak (5)
De ki: "Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım."

Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lain ile yandaşlarından, Cinlerden ve İnsanlardan vesvese veren vesvesecinin kötülüğünden.

Nas (6)
De ki: "Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik'ine, insanların İlah'ına sığınırım."

Hicr (17)
Onu kovulmuş her şeytandan koruduk.

Saffat (7)
Onu itaatten çıkan her şeytandan koruduk.

Maide (90)
Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Bakara (102)
Süleyman'ın hükümranlığı hakkında şeytanların (ve şeytan tıynetli insanların) uydurdukları yalanların ardına düştüler. Oysa Süleyman (büyü yaparak) küfre girmedi. Fakat şeytanlar, insanlara sihri ve (özellikle de) Babil'deki Hârût ve Mârût adlı iki meleğe ilham edilen (sihr)i öğretmek suretiyle küfre girdiler. Halbuki o iki melek, "Biz ancak imtihan için gönderilmiş birer meleğiz. (Sihri caiz görüp de) sakın küfre girme" demedikçe, kimseye (sihir) öğretmiyorlardı. Böylece (insanlar) onlardan kişi ile karısını birbirinden ayıracakları sihri öğreniyorlardı. Halbuki onlar, Allah'ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi. (Onlar böyle yaparak) kendilerine zarar veren, fayda getirmeyen şeyleri öğreniyorlardı. Andolsun, onu satın alanın ahirette bir nasibi olmadığını biliyorlardı. Kendilerini karşılığında sattıkları şey ne kötüdür! Keşke bilselerdi.

Kehf (27)
Rabbinin kitabından sana vahyedileni oku. O'nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kimse yoktur. O'ndan başka asla bir sığınak da bulamazsın

Hicr (9)
Şüphesiz o zikri (Kur'an'ı) biz indirdik biz! Onun koruyucusu da elbette biziz.

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
Ayın En İyi Üyesi
Allah razı olsun kardeşim.
Ya Rabbim sana sığınıyorum, Şeytan Lâin yandaşlarının kötülüğünden, karanlığı çöken gecenin kötülüğünden, kötülerin yaptığı büyüden, her türlü büyü yapan büyücüden , düğüme üfleyenlerin kötülüğünden, haset edenin hasedinden, nazar değdirenin nazarından.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt