Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

seytanin yaptigi (1 Kullanıcı)

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
Birgün şeytan koskoca bir malikaneye girmiş. Merdivenleri çıkmış. Bir kuzu görmüş. Kuzunun boynunda bir ip varmış. şaytan ipi çıkarmadan sadece biraz gevşetmiş. Kuzu ipinin gevşemesiyle hareket etmeye başlamış ve duvarda bulunan aynada kendini görmüş. Bir toslamış aynayı kırmış. Çıkan görültüyle evin hizmetçisi gelmiş. Kendi kendine; "Ben şimdi burayı nasıl temizleyeceğim. Evin beyi bunu duyunca beni kovar." demiş ve kuzuya bir tekme atmış. Kuzu merdivenlerden düşünce, ip kısa gelmiş ve boyununu sıkıp, kuzuyu öldürmüş.Bu sırada evin uşağı gelmiş. neler olduğunu sormuş. Hizmetçi anlatınca; "Bunu nasıl yaparsın? Bey şimdi ikimizi de kovacak. "O kuzu onun için çok değerliydi." demiş. Ve Hafifçe kadını itmiş. Kadın dengesini kaybetmiş ve merdivenlerden düşüp boynunu kırmış. Gürültüyü duyan evin hanımı gelmiş. Olanları öğrenince çok sinirlenmiş. Tam uşağı dövmek için üzerine yürüyünce, uşak geri geri giderken merdivenlerden yuvarlanmış ve ölmüş. Evin beyi gelip olanları dinleyince, belinden silahı çekip hanımını vurmuş. sonra kendi kendine "Eyvah ben ne yaptım? Bir kuzu, aynanın kırılması ve sevmediğim karım için elimi kana bulamaya, katil olmaya değermiydi?" demiş ve silahı başına dayayıp ateşlemiş...

Bu olanları bir köşede seyreden şeytansa, sırıtarak; "Ben hiç birşey yapmadım ki, sadece kuzuya acıyarak boynundaki ipi biraz gevşettim, o kadar..." diye söylenmiş.

NOT : Alıntıdır.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun MEVLA nefsin ve şeytanın şer ve vesvesesinden o nun oyununa gelmekten muhafaza eylesin inşaALLAH AMİN...

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol Hayırlı CUMA lar

nurus

Kayıtlı Kullanıcı
vealeykümselam kardesim.Rahman hepimizden razi olsun insallah..Amin,..Selam ve dua ile..sizde Allaha emanet olun..hayirli cumalar..
Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun MEVLA nefsin ve şeytanın şer ve vesvesesinden o nun oyununa gelmekten muhafaza eylesin inşaALLAH AMİN...

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol Hayırlı CUMA lar

niğ-DELi

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH hepimizi şeytanın şerinden korusun. emegine saglık...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt