Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeytanın Tahammülsüzlüğü (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
Adamın biri parasını sakladığı yeri unutmuştu. Ne kadar düşündü ise günlerce aramasına rağmen parayı sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu. Benim bu derdime bir çare bulursa o bulur diyerek doğru İmamı Azam hazretlerinin yanına gitti. Derdini anlatınca, İmamı Azam ona dedi ki
Bu mesele fıkıhla ilgili değil ama yine de sana bir akıl vereyim. Bu gece sabaha kadar namaz kıl, ümit ediyorum ki, paranı koyduğun yeri hatırlarsın.
Adam evine gelir, hazırlıklarını yapar, abdest aldı, namaz kılmaya başlar. Daha gecenin yarısı bile olmadan parasını koyduğu yeri hatırlar. Namazı bırakır, doğru parasının olduğu yere gider ve parayı oradan alır.
Sabah olunca teşekkür için İmamı Azamın yanına gider:
Allah senden razı olsun, bu derdime de çare buldun. Daha gecenin yarısında parayı koyduğum yeri hatırladım, deyince, İmam–ı A'zam:
Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Çünkü şeytan senin sabaha kadar ibadet etmene tahammül edemediği için daha gecenin yarısında sana hatırlattı. Sabaha kadar da şükür namazı kılsaydın daha iyi ederdin. Sen parayı bulunca namazı bıraktın...

miyase

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Şeytanın Tahammülsüzlüğü

S.A
RABBİM YARATTIKLARININ ŞERRİNDEN MUHAFAZA BUYURSUN AMİN...

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

s.a kardeşim ALLAH razı olsun MEVLA bizleri be tüm inananları
nefsin şeytan ın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden
muhafaza eylesin AMİN A.E.O B)

Kaan Erdem

Yönetici

A.S AMİN...ALLAH CC RAZI OLSU...SELAM VE DUA İLE...ALLAH CC EMANET OLUN...

miyase yazdı:
S.A
RABBİM YARATTIKLARININ ŞERRİNDEN MUHAFAZA BUYURSUN AMİN...

Kaan Erdem

Yönetici

A.S AMİN...

umeyye yazdı:
s.a kardeşim ALLAH razı olsun MEVLA bizleri be tüm inananları
nefsin şeytan ın ve şeytanlaşmış insanların şerrinden
muhafaza eylesin AMİN A.E.O B)

Bahar_58

Kayıtlı Kullanıcı

Selamun Aleyküm

Allah razi Olsun cok güzel bir Hikaye... Abi Ya Banada cok oluyo mesela birsey olmasini istedigimde cok dua ediyorum hacet namazi kiliyorum ama o istegim gerceklestiginde birakiyorum.. sonradan bir sükür namazi kilmak zor geliyor... Herseyide seytan yaptiriyor deyip kenara cekilemeyiz! Allah Akil Vermis!!! Rabbim hergün hic usanmadan yorulmadan rizkimizi hacetimizi bize veriyor, Her sabah günes bizim icin doguyor... Ama layik olamiyoruz... Bunca nimetlere sükür etmek zor geliyo...

Kaan Erdem

Yönetici

AS KARDEŞİM BENİM ÇOK AMA ÇOK GÜZEL ANLAYMIŞSIN.KESİNLİKLE HAKLISIN SELAM VE DUA İLE KAL.

Bahar_58 yazdı:
Selamun Aleyküm

Allah razi Olsun cok güzel bir Hikaye... Abi Ya Banada cok oluyo mesela birsey olmasini istedigimde cok dua ediyorum hacet namazi kiliyorum ama o istegim gerceklestiginde birakiyorum.. sonradan bir sükür namazi kilmak zor geliyor... Herseyide seytan yaptiriyor deyip kenara cekilemeyiz! Allah Akil Vermis!!! Rabbim hergün hic usanmadan yorulmadan rizkimizi hacetimizi bize veriyor, Her sabah günes bizim icin doguyor... Ama layik olamiyoruz... Bunca nimetlere sükür etmek zor geliyo...

koskun

Kayıtlı Kullanıcı

ibret alınacak bir hikaye

allah cc razı olsun ...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt