Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeytanın Namazı Bozdurmak İçin Yaptıkları (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Kul namaz kilmak isteyince, ona vesvese veririm.

Henüz vakit var, mesgulsün, isini bitir, sonra kilarsin, derim

Namazini geciktiremezsem, insan seytanlarindan birini yollarim ve namazini geciktiririm

Onu da yapamazsam, o kula namazda musallat olurum. - Saga bak, sola bak, - derim, Bakinca da yüzünü oksar, alnindan öperim.

Sonra da „namazin bozuldu" diye vesvese verir namazdan cikaririm

Saga sola baktiramazsam, yalniz basina namaz kildiginda yanina giderim.

Cabuk kilmasini emrederim. Horozun yem yedigi gibi cabukca kildiririm
Bunu da yaptiramazsam, cemaâtle namaz kilarken, basina bir gem takarim vebasini imamdan önce secde ve rükûya gotürürüm ve namazini bozarim.
ALLAH (c.c.) ise böylelerini kiyâmette esek basli olarak hasreder, diyor

Bunu da yaptiramazsam, namazda parmaklarini cikirdatmasini emrederim.
Böylece beni tesbih eder

Miskinlere, zavallilara giderim, namazi birakmalarini emrederim.
-Namaz size göre degil, siz rizkiniza bakin, isinizde calisin derim
Hastalara giderim, hastaya zorluk yoktur, iyi olunca kilarsin derim.
Hattâ, hastayi isyân ettirir, küfre bile sokarim :(:(:(

[/color]

ATA_11

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Şeytanın Namazı Bozdurmak İçin Yaptıkları

RABBİM RAZI OLSUN.ŞEYTANIN VESVESESİNDEN VE ŞERRİNDEN RABBİME SIĞINIRIM.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ATA_11 yazdı:
RABBİM RAZI OLSUN.ŞEYTANIN VESVESESİNDEN VE ŞERRİNDEN RABBİME SIĞINIRIM.

Seytani kendi silahlariyla vurun!

Madem seytan bize savas acmis, imanimizi bizden almak icin bizlere dusmanlik yapiyor, onun vesveselerine karsi kesinlikle tedbir almali ve sonra da Allah’ a siginmaliyiz. Ne zaman ki seytan bize gelip de “daha sonra yaparsin” derse nefsimizi bu konuda zorlayip o an hemencecik o iyiligi yapalim. Ne zaman nefsi bir istegimiz geldiginde o zaman bunu seytanin bir aldatmacasi olan “erteleme” ile erteleyelim. Seytan bizim rahmani isteklerimizi ”erteleme” metoduyla bizleri kandiriyorsa, bizlerin seytani isteklerimiz oldugunda ise biz de bu “erteleme” yontemini kullanarak o istekten vazgecelim. Olmaz mi?

Madem dua muslumanin silahidir, o zaman gelin hep beraber bu duaya amin diyelim, olur da aramizdan bir kisinin duasi kabul olur, veya aramizda Allah rizasina kavusmus bir insan varsa onun hurmetine Allah bu duamizi hepimiz adina kabul eder.

Rabbim, seytanın kiskırtmalarından Sana siginirim ve onlarin benim yanimda bulunmalarindan da sana siginirim.

(Muminun Suresi, 97-98. ayetler)

Amin B)

yoladevam

Kayıtlı Kullanıcı

bu konuda bizim üzerimize düşen görev sağlam bi şekilde iman etmek ve inandığımız yoldan sapmadan dosdoğru ilerlemek karşımıza kim çıkarsa çıksın yılmamak YOLADEVAM etmek...;)

samsun1919

Kayıtlı Kullanıcı

Cok güzel bi konuya deginilmis Allah hepinizden razi olur insallah.. Bu Namazi gece birakma hastaligi bendede var maalesef, insallah düzeltirim...Bu arada gidip namazimi kilayim bu kadar sey okuduktan sonra......

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Cok güzel bi konuya deginilmis Allah hepinizden razi olur insallah.. Bu Namazi gece birakma hastaligi bendede var maalesef, insallah düzeltirim...Bu arada gidip namazimi kilayim bu kadar sey okuduktan sonra......

İnan bu tür yazıları okuyunca içim ürperiyor

miramen

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm arkadaşlar çok güzel buldum ve benim derdimde buydu şu şeytanın vesvesesinden kurtulmak inşallah hep beraber şeytanın vesvesesinden kurtuluruz hayırlı ramazanlar

zamannamaz

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH (C.C.) razı olsun çok güzel bir konuya değinmişsiniz.Zaman zaman hepimizde olabiliyor erteleme malesef.İşte bu gibi durumlarda hemen ertelemeye çalıştığımızın farkına vararak hemen kalkıp kılmakta ve şeytanı yıkmakta fayda var.Bu tür yazılar sayesinde insan daha iyi analiz yapıyor kendine.Ve şununda çok faydalı olduğunu düşünüyorum; bu tür şeyler olduğu zaman hemen bi besmele çekmek insanı kendine getiriyor bence.
Selam ve dua ile.

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
çok özür diliorum öncelikle ben 5 vakit namazlarımı kılamıyorum tabi bu konu en güzel açıklamasını yapmış yaşım 20 yatsı ve sabah namazlarını kılıyorum ALLAH ın izniyle inş 5 vakit namazıma başlayacağım artık rabbbim şeytanın şerrinden bizleri korusun

konak

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim razı olsun. Rabbim öncelikle içimizdeki şeytanı yok etsin İnşallah. Selam ve dua ile.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
çok özür diliorum öncelikle ben 5 vakit namazlarımı kılamıyorum tabi bu konu en güzel açıklamasını yapmış yaşım 20 yatsı ve sabah namazlarını kılıyorum ALLAH ın izniyle inş 5 vakit namazıma başlayacağım artık rabbbim şeytanın şerrinden bizleri korusun

Kul namaza durunca, günahları başına ve omuzuna konur. Rükû ve secdeye kapandıkça dökülür.
Ravi: Hz. İbni Ömer (r.anhüma)
104, 1. Bir müslüman, lâyıkı ile abdest aldığında ve namazını da lâyıkı ile kıldığında, namazdan çıkarken annesinden yeni doğmuş gibi çıkar. (Bütün günahları dökülür.)

Bunun için namazına hemen başla Rabbim nasip ve daim etsin inş

A

Arzu_76

selamün aleyküm

Rabbim şeytandan ve nefsimin vesvesinden sana sığınırım.

Rabbim ibadetidini daim ve huşu içinde yapanlardan eylesin

Amin

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Anacim Rabbim şeytani Ve Vesveselarini Bizden Uzak Tutsun.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Valla bende 5 vakit namazımın anca 3 ünü kılıyorum diğerlerini kaza ediyorum çünkü o saatlerde işde oluyorum işde de namaz kılamıyorum şuan ezan okunuyo aslımda içime oturuyor ezan vakti namaz kılamamak Allah'ım(c.c.) bizi affetsin şeytanın vesveselerinden bizi korusun yarabbim sen çok büyüksün yolundan bizleri esirgeme :gulegule

lavant

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,
Valla bende 5 vakit namazımın anca 3 ünü kılıyorum diğerlerini kaza ediyorum çünkü o saatlerde işde oluyorum işde de namaz kılamıyorum şuan ezan okunuyo aslımda içime oturuyor ezan vakti namaz kılamamak Allah'ım(c.c.) bizi affetsin şeytanın vesveselerinden bizi korusun yarabbim sen çok büyüksün yolundan bizleri esirgeme :gulegule

müslüman kardeşim inşallah 5 vakit namazını kılabilmek için gayret göster. Ve inşallah ''ALLAH'ım bana ibadet etmem için kolaylık ver'' diye du edelim.
saygı ve selametle ALLAH'a emanet ol.

islam_güneşi

Kayıtlı Kullanıcı
Namaz Vakti Geldi Mi Kilinmali.istedikten Sonra Hiçbir Engel Yok.vesvese çok Var Aman Allah Im Hem De Nasil.hele Hizli Kilma Konusunda Yangindan Mal Kaçirir Gibi.dua Okuruz Ama Aklimizda şunu Yapicam şunu Halletmem Gerekiyor,şuna şunu Diyeceğim Falan Fistan...zor Slinda Ama Devamli Kilindiği Müddetçe Hiçbir Zorluk Yaşanmaz Allah In Izniyle.zaten şeytanin Görevi De Bu Ne Kadar Erken Vazgeçirirsem O Kadar Iyi.savaşini Kendinizle Olsun şeytan Beş Para Etmez:)namaz Tek Kurtaricimiz Belki De Kardeşlerim Dualarim Namazini Içten Kilmak Isteyenlerle.selamet Ile Kardeşlerim

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm,

Aleykümselam eğer ortam uygun değilse tabiki kılamazsın ama eve gelince farzlarsın benide kızım kılamadıklarını evde farzlıyor gönül hepsini yapmak ister ama her zaman olmuyor sakın bırakma allah cc daim etsin inş selametle

monece

Kayıtlı Kullanıcı
saol paylaşım için bu parmak çıtlatma bende oluyor bunu nasıl engelleyebilirim

mustafa incesu

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi Olsun .çok önemli Mevzu.allah Bizleri şeytanin şerrinden Muhafaza Eylesin.allah Yar Ve Yardimciniz Olsun...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt