Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞEYTANDAN MEKTUP (2 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

ŞEYTANDAN MEKTUP :eek::eek:

Seni günlük islerini yaparken gördüm, Namaz kilmadan, dua etmeden bir günü daha gecirdin.

Hatta yemek yerken ve yatarken bile dua etmek icin vakit ayirmadin. Cok nankörsün! Seninle gurur duyuyorum. Benimle oldugun icin cok mutlu oldugumu söyleyemem. Hatirliyormusun? Senelerdir beraberiz ama seni hala sevmiyorum.

Dogruyu söylemek gerekirse: Senden Allah'tan nefret ettigim icin nefret ediyorum.
Allah beni cennetten attigi icin bende seni kulaniyorum.
Senide Allah'in bana yaptiklarini ödetene kadar kulanacagim. ondan sonra sende defolup gidebilirsin.

Biliyormusun aptal. Allah seni seviyor, ama sen hayatin boyunca benim yanimdaydin. Bunun icinde seni ödüllendirecegim. Hayatinin berbat olmasini saglayacagim.

Biz ikimiz bir kaldikca bu Allah'i cok üzecek. Zaman senin hayatini kimin yönlerdigini ona gösterecek. ve bu senin sayende olacak.
Gecirdigimiz güzel günleri hatirla, insanlari nasil hor görüyorduk, onlara küfür ediyorduk, cilgin partilere gidiyorduk, hirsizlik yapiyorduk, nasil iki yüzlü davraniyorduk, sigara kulaniyorduk camiye gitmiyorduk, dedi kodu yapiyorduk....

Bunlarin hepsini kaybetmek istemezsin degilmi? Haydi gel aptal! Sonsuza dek beraber yanalim! Senin icin cok seyler düsünüyorum. Bu mektubu sana ne kadar deger söylemek ve hayatinin büyük bir parcasini kullanmana izin verdigine tesekür etmek icin yaziyorum. Aptal,bazen sana cok gülüyorum. Öyle salakliklar yapiyorsunki, benim bile midemi bulandiriyorsun. Sen öyle devam et.

Yeni nesile yalanciligi,aldatmayi, kumari ve cami yerine diskolara gitmeyi ögret.
Sen bunlari onlarin yaninda yap ki onlar seni örnek alsinlar.Zaman sonra onlarda aynisini yapacaklardir.
Cocuklar böyle iste. Neyse, simdi gitmeliyim ama bir kac saniye sonra tekrar seni görmeye gelecegim. Azicik aklin olsaydi tövbe etmek icin bir yerlere giderdin ve yasayacak oldugun bir kac seneyi de . Allah'la beraber gecirir din.

Bir kimseyi uyarmak karakterimde yoktur aslin da , ama seni taniyorum.
Sen zaten benim yanimdan ayrilmazsin. Senin yasinda olan bir insanin hala günah islemeye etmesi sacmalik olsada. Sakin beni yanlis anlama, senden hala nefret ediyorum, ve bu böyle devam edecek. Beni gercekten seviyorsan tabiki bu yaziyi kimseyle paylasmazdin.

Ölüm bizi bulusturana kadar....
SEYTAN :eek::eek::eek:

Not Eger beni seviyorsan mektupu kimseyle paylasmazsin!

Seytana : Seni sevmiyoruz!

Allahim seytanin ser'rinden sana siginiriz. Amin :p:p:p

efsude

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ŞEYTANDAN MEKTUP

selamunaleykum
:(:(:(ne kadar uzucu.keske tum kotuluklerı yanlız kendıne yapabılse,bıze bulasmasa...
selam ve dua ıle...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

efsude yazdı:
selamunaleykum
:(:(:(ne kadar uzucu.keske tum kotuluklerı yanlız kendıne yapabılse,bıze bulasmasa...
selam ve dua ıle...

aleykümselam "...Vesvese ilka edip, Allah' (c.c.) ın zikrinden kaçan şeytanın şerrinden, narın Rabbi olan Allah (c.c.) a sığınırım.."
Sûre-i Nas
Abdulkadir Geylâni "Hennas beni âdemin kalbine musallat olan, domuz suretinde bir şeytandır" demektedir.
Günyetüttalibin
Bu şeytandan kurtulmanın çaresi Allah-u Teâlâ'yı çok çok zikretmektir. Mezkûr ayetin karşılığını teşkil eden Hadis-i Şerifte Peygamber (S.A.V.) Efendimiz. "Şeytan ben-i âdemin kalbi üzerine yayılıp onu yutar. Ta ki zikrullaha devam etmeğe başlandığında kaçar. Zikir unutulduğu zaman tekrar kalbe yerleşmek ister. Ta ki bu hal. Zikrullahın nurû ile kalb nurlanıp mutmain oluncaya kadar devam eder."
Allah (c.c.) Sure-i Rad'da "...Agâh olunuz ki Allah' (c.c.) ın zikriyle kalbler mutmain olur... müjdesini bizlere bildirmiştir. Anlayan kullardan eylesin Rabbim bizleri. Amin.
- o -
Büyüklerden biri şeytana dedi ki :
-- Senin gibi mel'un olmak istiyorum, ne yapmam lâzım.
Şeytan sevindi o zat'a cevap verdi :
- Benim gibi olmak istersen, namaza ehemmiyet verme.
- o -
Açıktan iblis'e la'net edipde, gizlide ona itaat edenlerden olma. Ömer b. Abdül aziz (r.a.)
Allah'ı unuttuğun an yoldaşın şeytan olur.:( SELAMÜNALEYKÜM

tugba gunes

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİMB)B)B)

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı

S.A ABLA EMEĞİNE YÜREĞİNE SALIK GÜZEL BİR PAYLAŞIM
MEVLA BİZLERİ NEFSİN ŞEYTANIN VE ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLARIN
ŞERRİNDEN MUHAFAZA EYLESİN AMİM A.E.O

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

umeyye yazdı:
S.A ABLA EMEĞİNE YÜREĞİNE SALIK GÜZEL BİR PAYLAŞIM
MEVLA BİZLERİ NEFSİN ŞEYTANIN VE ŞEYTANLAŞMIŞ İNSANLARIN
ŞERRİNDEN MUHAFAZA EYLESİN AMİM A.E.O

2. Şeytan:

Şeytan da insanın en büyük düşmanıdır.

Her insanın bir şeytanı vardır. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-
Efendimizin de kendisine musallat olan bir şeytanı varken, Allah-u Teâlâ ona
yardım etmiş ve şeytanı müslüman olmuştur.

Allah-u Teâlâ kullarına karşı çok şefkatli, çok merhametli olduğundan
şeytanın düşmanlığından korumak ve sakındırmak için şöyle buyuruyor:

“Ey Âdemoğulları! Ben size: ‘Şeytana ibadet etmeyin, o sizin apaçık bir
düşmanınızdır, bana kulluk edin, bu dosdoğru yoldur.’ diye emretmedim mi?”
(Yâsin: 60-61)

Kendisini şeytana teslim eden kişi ona ibadet ediyor demektir.

Akıllı insan, hayır görse bile düşmanından bir şey kabul etmez. Çünkü onun
tuzağından emin olunmaz.:(

goksem

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun. Rabbim bizleri şeytanın şerrinden korusun.

gulen

Kayıtlı Kullanıcı

Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız ellerinize sağlık.
Biz şeytandan bıktık o bizi usandırmaya çalışmaktan bıkmadı.
APTAL ŞEYTAN SENİ SEVMİYORUZ ANLA ARTIK!!!!

fatma_tuba

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm Allah razı olsun Allahım şeytanın şerrinden , cinin şerrinden , insanların şerrinden sana sığınırım amin a.e.o.

l_papatya

Kayıtlı Kullanıcı

s.a anneciğim allah razı olsun ne güzel dua etmişsin çocuklarına inş. rabbim bizleri korusun en çok da namazda geliyo ama rabbimin izniyle vesvese veremiyo B)B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

l_papatya yazdı:
s.a anneciğim allah razı olsun ne güzel dua etmişsin çocuklarına inş. rabbim bizleri korusun en çok da namazda geliyo ama rabbimin izniyle vesvese veremiyo B)B)B)B)

ALEYKÜMSELAM
Korku gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davııd, Nesâî, Tirmizî).

Okuduğumuz ayet ve duaların etkisi ile şeytanın verdiği vesveselerin etkisi azalır ve zamanla kişi vesveseden kurtulabilir. Ayrıca vesvesenin mahiyetini bilmek ve ibadetleri yapıp günahlardan sakınmak vesveseyi gideren önemli etkenlerdir.B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

tuba8 yazdı:
selamün aleyküm Allah razı olsun Allahım şeytanın şerrinden , cinin şerrinden , insanların şerrinden sana sığınırım amin a.e.o.

aLEYKÜMSELAM AMİN AMİN AMİN B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

gulen yazdı:
Çok güzel bir yazı hazırlamışsınız ellerinize sağlık.
Biz şeytandan bıktık o bizi usandırmaya çalışmaktan bıkmadı.
APTAL ŞEYTAN SENİ SEVMİYORUZ ANLA ARTIK!!!!

Ah gülen ah şeytan bizimle son nefesimize kadar oynıyacak Rabbim hepimizi nefsimizin ve şeytanın şerrinden korusun AMİN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm herkeze günaydın :(

amine nur

Kayıtlı Kullanıcı

PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER:)BENDE BUNU İZİN VERİRSEN ÇOCUK GRUBUMA OKİİM ŞİMDİDEN ŞEYTANIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ANLASINLAR DİMİ??:D:D

enis1981

Kayıtlı Kullanıcı

s.a paylaşım için tşk

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

amine nur yazdı:
PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER:)BENDE BUNU İZİN VERİRSEN ÇOCUK GRUBUMA OKİİM ŞİMDİDEN ŞEYTANIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ ANLASINLAR DİMİ??:D:D

tabi okuyabilirsin biraz geç girdim ama birkaç gündür gribe yakalandım sizlere bulaşmasın diye yazılara bile bakamadım selametle :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt