Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Şeytana taş çıkartan adam kimdir (1 Kullanıcı)

derya61

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri çölde tek başına yola koyulmuş giderken lanetlik şeytan da insan kılığına bürünerek ardından yetişir ve kendisine yol arkadaşlığı teklif eder.

Adam ile şeytan yollarına devam ederken vakit boyunca ilerler, akşam olur,gün batar,sabah olur gün doğar. lanetlik şeytannın kafası önemli bir noktaya takılır. bakar ki adamın ne sabah, ne öğle, ne ikindi,ne akşam,ne yatsı namazı. hiç birini kılmlıyor. artık yol yürümekten yoruldukları için bir yerde konaklamak üzereyken şeytan ayrılarak koşmaya başlar. şaşırıp kalan adam ardından, nereye gidiyorsun böyle beni yalnız bırakıp da diye haykırır

bunun üzerine şeytan duraklıyarak adama şu ibret dolu cevabı verir

arkadaş ben ömrümde bir defa Allah'a karşı geldim. o yüzden kovuldum. fakat sen günde beş defa geliyorsun. korkarım Allah gökten taş yağdırır da bana da isabet eder.

Allah hepimizi namazı dosdoğru ve devamlı kılanlardan eylesin.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim...Emeğine sağlık. Uyarıcı bir paylaşımdı.
DUAnıza amin diyorum...
ALLAHım ibret alanladan eylesin...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

derya61

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim...Emeğine sağlık. Uyarıcı bir paylaşımdı.
DUAnıza amin diyorum...
ALLAHım ibret alanladan eylesin...

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

aleykümselam bende sizin dunıza amin diyorum.sizde Allah'a emanet olun okuduğunuz için AllH RAZI OLSUN

bekir tanyel

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim böyle kendi küçük anlamı büyük küpeler tüm müslüman kardeşlerimizin kulaklarında daim olmalı ELİNE YÜREĞİNE SAĞLIK.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri çölde tek başına yola koyulmuş giderken lanetlik şeytan da insan kılığına bürünerek ardından yetişir ve kendisine yol arkadaşlığı teklif eder.

Adam ile şeytan yollarına devam ederken vakit boyunca ilerler, akşam olur,gün batar,sabah olur gün doğar. lanetlik şeytannın kafası önemli bir noktaya takılır. bakar ki adamın ne sabah, ne öğle, ne ikindi,ne akşam,ne yatsı namazı. hiç birini kılmlıyor. artık yol yürümekten yoruldukları için bir yerde konaklamak üzereyken şeytan ayrılarak koşmaya başlar. şaşırıp kalan adam ardından, nereye gidiyorsun böyle beni yalnız bırakıp da diye haykırır

bunun üzerine şeytan duraklıyarak adama şu ibret dolu cevabı verir

arkadaş ben ömrümde bir defa Allah'a karşı geldim. o yüzden kovuldum. fakat sen günde beş defa geliyorsun. korkarım Allah gökten taş yağdırır da bana da isabet eder.

Allah hepimizi namazı dosdoğru ve devamlı kılanlardan eylesin.

s.a kardeşim namaz kılmayayı anlatan farklı bir bakış açısı daha....bende pek kılamıyorum namazlarımı...rabbime emanetsiniz...

Elif&Kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razi OLsun. Gercekten uyararan bir hikaye bu.

Tesekur ederim.Paylasim icin.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim ..

RAHMAN razı olsun çok değerlili bir paylaşım MEVLA bizlerede istifade etmeyi nasip eylesin

Selam ve Baki DUA ile ALLAH a emanet ol

derya61

Kayıtlı Kullanıcı
siz sağolun sizdede Allah razı olsun Allah hepimize ibret almayı nasip etsin inşallah

Huseyin961

Kayıtlı Kullanıcı
Komik ve o kadar ibret verici.Allah(C.C) bizi namazlarımızı dosdogru kılanlardan eylesin.

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
Yani ömrümde şeytanın ettiği bir lafı onaylıcamı sanmazdım ne güzel yanıt vermiş öyle şaştım kaldım Rabbim cümlemizi namazı dost doğru kılanlardan eylesin İnşaAllah Amin

Selametle

xxgulsumxx

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm aminnnnn aminnnnn inşallah

eminkms

Kayıtlı Kullanıcı
sağolasin Kardeşim Allah 'emanet Olunuz.

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu

" NAMAZ KILMAYA GİDİYORUZ,
GAFLETTE OLAN NEFSİNE YENİK DÜŞEN KALMASIN"

adlı foruma kopyaladım,hakkınızı helal edin..
orada da paylaşımınızdan faydalanılabilir inşallah.Rabbimiz razı olsun,ALLAH cc RAZI OLSUN PAYLAŞIMINIZ İÇİN..
selam ve baki dualarımla..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt