Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ŞEYTAN ve ELİNDE BİR BARDAK SU (1 Kullanıcı)

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
ŞEYTAN ve ELİNDE BİR BARDAK SU

Allah dostlarından Ebû Zekeriyya hasta döşeğinde ölümle pençeleşiyordu. Yakın dostlarından biri kendisen "Lâ ilahe illallah, Muhammedün Resûlullah! (Allah'tan başka ilah yoktur, Muhammed O'nun kulu ve elçisidir.)" sözlerini telkin etmek istedi. Bir etti, iki etti, üç etti. Ebu Zekerriya her defasında söylemeyi reddediyordu.
Bu durum karşısında yakın dostu Ebu Zekerriya'nın son nefesinde imansız gideceğinden korktu ve endişeye kapılmıştı. Bütün bir ömrünü Allah'a ibadet ve taat etmekle geçiren böylesine bir kimsenin şimdi hasta döşeğinde ölüm ile pençeleşirken Kelime-i Tevhid getirmemesine bir mana veremiyordu. Şeytanın bir kandırışına mı yenilmişti yoksa? Veyahut da yüce Allah'ın tecellisi karşında mı idi?
Bir müddet kafası bu düşünceler içinde çalkalanan dost baktı ki Ebu Zekerriya sanki kafasında resmi geçit yapan düşünceleri okuyormuş gibi bir aralık gözlerini açarak, "Bana bir şey mi dediniz?" diye sordu. Orada bulunanlar. "Evet, üç defa şehadet getirmeni söyledik, her defasında reddettin. O yüzden büyük bir endişeye düştük." diye cevap verdiler.
Bunun üzerine Ebu Zekerriya şu olayı anlatmaya başladı:
"Lanetlik şeytan elinde su bardağı ile gelmişti: Sağ yanıma dikilmiş elinde suyu göstererek "içecek misin?" diye soruyordu. Karşılınğında ise, "İsa, Allah'ın oğludur" dememi istiyordu. Reddettim. Sonra sol yanıma geçip dikildi. Yine aynı hareketleri tekrarlayarak "İsa, Allah'ın oğludur" cümlesini söylememi istedi. Yine reddettim. Üçüncü olarak "La ilahe (Allah yoktur)" diye söyledi, yine reddettim. Böylece her çareye başvurarak tam manasıyla yoklamasını yapıp da müspet bir netice alamayınca elindeki suyla dolu bardağı yere çarptı ve sıvışıp gitti. İşte gerçekte ben sizi değil, onu reddediyordum."
Ardından da Şehadet getirerek ruhunu teslim eden Ebu Zekerriya gülen bir çehreyle Cennete yolculuk ettiğini müjdeliyordu.

Yüce Allah (c.c.) cümlemizi kendisini İslam'ın hizmetine vererek Cennetlik olan kullarından eylesin, amin...

sessizliğim

Kayıtlı Kullanıcı
amin

Allah razı olsun kardeşim...ne güzel hikayeler paylaşıyorsun sen okurken ders almayı da unutmuyorum defalarca okuyorum

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
amin

Allah razı olsun kardeşim...ne güzel hikayeler paylaşıyorsun sen okurken ders almayı da unutmuyorum defalarca okuyorum
buna sevindim kardeşim.faydalı olabilme yolunda vesile olduysam birşeye ne mutlu bana.Allah c.c. sizden de razı olsun

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel bir paylaşımdı Rabbim son nefesimizde imanla can vermeyi nasip eylesin inşaallah, amin..
selam ve dua ile:a03:

yaralı kul

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık selam ve duaile kal

sewim

Kayıtlı Kullanıcı
çok kısa bi süre önce bu olaya benzer bi olay yasadım..
rabbim herkese sahadet getirerek son nefesimizi vermeyi nasip etsin..
allah razı olsun paylaşımın için..

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
çok kısa bi süre önce bu olaya benzer bi olay yasadım..
rabbim herkese sahadet getirerek son nefesimizi vermeyi nasip etsin..
allah razı olsun paylaşımın için..
amin kardeşim.önemli olan son nefes.ama son nefes içinde önceki nefeslerin hayırlı yerlerde hayırlı işler için alınması gerekiyor.
Allah a emanet olun kardeşim

furkan.yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Amin..
PAylaşım için cok sağol Allah (c.c ) Bizi SEvdiği kullardan eylesin inş..

kış meleği

Kayıtlı Kullanıcı
Allah hepimizi hasta yatağımızda yatarken şeytanın şerrinden korusun...
amin...
Allah senden de razı olsun kardeşim.....

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun daha öncede okumuştum sanırım

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Amin.Allah razı olsun kardeşim,çok güzel bir paylaşım ,RABBİM cümlamize iman ve şahadet ile çene kapamayı nasibetsin inş.
Selam ve Dua ile

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt