Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevilmek için sihirli formül (1 Kullanıcı)

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
:G Peygamberimiz SAV'in huzuruna bir adam gelir ve şöyle der:
- Ey Allah'ın rasülü. Bana öyle bir şey tavsiye et ki; beni hem Allah sevsin, hem de insanlar sevsin.

İki cihan nuru şöyle buyurur:

ﺍﺫﻫﺪ ﻓﻲﺍﻟﺪﻨﻲ ﻳﺤﺒﻚ ﺍﻟﻠﻪ ﻮﺍﺫﻫﺪ ﻓﻲﻣﺎﻋﻨﺪ ﺍﻟﻨﺎﺱ ﻳﺤﺒﻚ ﺍﻟﻨﺎﺱ

- Bu dünyada zahid ol (dünya malında, dünya zevklerinde gözün olmasın). O zaman Allah seni sever.
- İnsanların yanındakiler için zahid ol (insanların sahip olduğu şeylerde gözün olmasın, insanlardan herhangi bir menfaat gözetme). O zaman insanlar seni sever.

----
Günümüzde bazıları, kendini insanlara sevdirebilmek için olmadık uğraşlara giriyorlar. Halbuki formül çok basit. İnsanlarla olan ilişkilerinde hiçbir şahsi menfaat beklemedez, dürüstlükten taviz vermezsen; fazladan hiçbir şey yapmaya gerek yok...

wa88gy5hy3.jpg

pnrmhmt

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel ama insanlarımız bu zamanda çıkarsız hiç bir iş yapmıyor.gerçi birileri öyle diye herkesi de aynı kefeye koymamak lazım.

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
ARKADAŞIM HAYIRLI SABAHLAR...
LAKİN YAZDIKLARINA KATILAMIYORUM ÇÜNKÜ SEN NE KADAR DÜRÜST OLSANDA İNSANLAR ARTIK HEP MENFAAT PEŞİNDE SENİN İYİLİĞİNE KARŞI İYİLİK DÜŞÜNMÜYORLAR.YANİ ANLIYACAĞIN DOĞRU OLMAK, DÜRÜST OLMAK KAR ETMİYOR HERKEZ MENFAAT PEŞİNDE. LAKİN İNSANLARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ DÜŞÜNMEDEN DOĞRU BİLDİĞİNDEN ŞAŞMIYACAKSIN. GERÇEKTEN İSLAMA UYGUN YAŞAMAK İSTİYORSAN TABİKİ SEN GENEDE BİLDİKLERİNDEN ŞAŞMADAN YAZMAYA DEVAM ET OKURLARDA BELKİ FEYZ ALIRLAR.
Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
kısaca şöyle diyelim DÜrüst, ahlaklı, namuslu olan her kişiyi kulda sever Allahta

Narcicegi65

Kayıtlı Kullanıcı
Bende canan25 arkadaşıma katılıyorum. Sen dürüst, samimi, menfaat düşünmezsen karşındakide erir ama yinede insanlarımız çok değiştik tam terside uygulanabiliyor. Allahtan korkan insanlarla karşılaştırsın.

sivetok

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
img141.imageshack.us
s.a.
Yorum ve katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim kardeşler.
Allah (c.c.) razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt