Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevginizi test edin (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgiyle büyür çocuklar, sevgiyle bir evlilik güçlenir, sağlam temellere dayanır. Beslenmeye ve güçlenmeye ihtiyacı vardır. Ne kadar ihtimam gösterir ve gelişmesi için gayret edersek o kadar büyür ve mutluluğumuzu artırır.

Her şeyi test edebiliyoruz, başarımızı, başarısızlığımızı ölçebiliyoruz. Ama eşine duyduğu sevgiyi ölçmek kimsenin aklına gelmemiştir herhalde. Çünkü evlilik bağlayıcıdır. Sevgi, varlığı ve yokluğu kontrol edilmeden, varmış gibi kabullenilir. Sürekli harcanılan bu hazine, yenilenmeden, geliştirilmeden harcandıkça harcanır. Tartışmalar, kavgalar, güvensizlikler.... Oysa, çok tüketildiği için o kadar çok desteklenmelidir. Ne dersiniz sevginiz ne durumda? Gelin soracağımız sorulara vereceğiniz cevaplarla sonucu bulalım.

Sevgili hanımlar, değerli beyler hergün kendinize şu soruları sorun:

1.Bugün eşime onu sevdiğimi söyledim mi? Cevap, evet olmalı. Hergün tekrarlayacağınız sözcükler bulun, aklınızda tutamıyorsanız, küçük bir akıl defteri edinin ve not alın. İrticalen söyleyemiyorsanız güzel cümleleri, yazdığınız yerden okuyun, yeter ki söyleyin.
2.Bugün eşime sevgiyle davrandım mı? Cevap yine, evet olmalı. Bazen sözlerin davranışlarla desteklenmesi gerekir. Mesela yüzünüz sirke satarken bu gün seni özledim dediğinizi söyleyin, bize hak vermeden önce gülmeye başalayacaksınız zaten.
3.Bugün eşime sabırlı davrandım mı? Cevap, evet. Günler herzaman neşeli, huzurlu ve sorunsuz geçmez. Hepimiz insanız ve bazen sabredilmesi gereken davranışlar gösteririz. İş yerinde sorun çıkmıştır, trafik sıkışmıştır, evde çocuklar sorun çıkarmıştır, bir sürü insanın yaşadığı evinizi temizlemek sizi çok yormuştur. Sorun yaşayan herkesin olduğu gibi sizin de anlayışa ihtiyacınız vardır. Ve bunu elbette eşiniz göstermelidir. Tersi de geçerli, yani siz de sorunlar yaşayan, sorun çıkaran eşinize sabırlı olmalısınız.
4.Bu gün eşime karşı nazik oldum mu? Evet, elbette. Nezaketin öldüğü, kimsenin kibar olmadığı, en nazik insanların bile yok kardeşim, bu insanlar nezaketten falan anlamaz, kabalık ortak dilimiz olmuş dediği bir zamanda, çok gerekli, mutlaka lazım bir özellik.
5.Bugün eşimle övündüm mü? Eşler birbirlerine gurur vermeli. Bu konuda duyulan en küçük bir tereddüd evliliğinizde güvenin sarsılmasına, birbirinize duyduğunuz saygının azalmasına neden olur.
6.Bugün eşime karşı kaba bir davranışta bulundum mu? Kesinlikle hayır olmalı cevap. Tartışmaların, çatışmaların, hatta boşanmaların bile uygar davranışlar çerçevesinde, hakarete ve kabalığa mahal vermeden sonuçlanmalı.
7.Bugün eşime kendi bildiğim gibi mi davrandım? Cevap yine hayır olmalı. Çünkü zaman zaman doğrular, eşimizin ve ailemizin mutluluğu kendi bildiklerimiz arasında yer almaz. Bu durumda aklımıza eseni değil yapmamız gerekeni yapmalıyız.
8.Bugün eşimi sinirlendirdim yada bam teline bastım mı? Yine hayır olmalı. Bam teline basmak, özellikle, bilerek, sonuçlarını tahmin ederek ters davranışlar sergilemektir ki mutluluğun ve huzurun olması gereken evliliklerde olmaması gerekir.
9.Bugün eşimle doğruları bulmak beni memnun etti mi? Etmeli, ama eşine saygısı olmayan, fikirlerini duymak istemeyen bir eş için bu bir memnuniyetsizlik kaynağıdır. Çünkü bunu, eşinin düşünce ve karalarına müdahalesi gibi algılar.
10.Bugün eşimin bana en iyi şekilde davrandığına inandım mı? Elbette. Bu da karşılık güven ve samimiyetin bir belirtisidir.

Sevgiyi sorgulayın, ama kendinizinkini. Eşinizin size olan sevgisini sorgulamaya başlamanız, var olsa da kaybetmenize neden olur. Sevilmek dünyadaki en güzel ikinci şeydir, birincisi ise sevmektir.
KADIN VE AİLE

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sevginizi test edin

Sevgi ...
Sevmek inanmaktır.
Sevmek yaşamaktır.
Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır.
Sevmek sevdiği olmaktır.
Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.
Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.
Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır.

ceren_1987

Kayıtlı Kullanıcı

mrb, çok güzel çalışma ancak evli olanlar önce uygulasın:D:D:D İyi günler.

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ishakyakub yazdı:
S.A. test güzel ama şunu anlayamadım:

6.Bugün eşime karşı kaba bir davranışta bulundum mu? Kesinlikle hayır olmalı cevap. Tartışmaların, çatışmaların, hatta boşanmaların bile uygar davranışlar çerçevesinde, hakarete ve kabalığa mahal vermeden sonuçlanmalı.

eşler tartışmadan, çatışma yaşamadan, hakaret ve kabalık etmeden boşanabilecek kadar anlaşabiliyorsa, niçin boşansın....
A.S.Kardeşim bu konuyla ilgili cevab yazacağım size ama,kuranızı çekmediniz kardeşim sizi bekliyoruz bir numara seçermisiniz dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

resul acer yazdı:
Sevgi ...
Sevmek inanmaktır.
Sevmek yaşamaktır.
Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır.
Sevmek sevdiği olmaktır.
Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur.
Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun.
Sevgide son yoktur. Sevgiler hiçbir zaman son bulmazlar. Biten sevgiler yoktur, bitmiş gibi görünen sevgiler vardır.
yorumunuz için çok tşk ediyorum kardeşim dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ceren_1987 yazdı:
mrb, çok güzel çalışma ancak evli olanlar önce uygulasın:D:D:D İyi günler.
Merhaba kardeşim evli bekar fark etmez kardeşim tüm kardeşlerim okumalı dua ile

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ishakyakub yazdı:
S.A. test güzel ama şunu anlayamadım:

eşler tartışmadan, çatışma yaşamadan, hakaret ve kabalık etmeden boşanabilecek kadar anlaşabiliyorsa, niçin boşansın....
A.S.Kardeşim aslında güzel bir nasihat neden üzerinde bu kadar takıldınız anlayamadım boşanan çiftler zaten aralarında bunları yapayan çiftlerdir boşanmaya gelen süreçte çok önemlidir.DUA İLE

ruveyda28

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.Eşimle beraber okuduk çok hoşumuza gitti verdiğimiz cevaplara baktığımızda fena değilmişiz.teşekkür ederiz dua ile.B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

ruveyda28 yazdı:
S.A.Eşimle beraber okuduk çok hoşumuza gitti verdiğimiz cevaplara baktığımızda fena değilmişiz.teşekkür ederiz dua ile.B)
A.S.Kardeşim,ne güzel,sevindim sizin adınıza Rabbim daim etsin inş dua ile

M DENIZ

Kayıtlı Kullanıcı

S.A RAVZANUR KARDEŞİM GÜZEL Bİ ÇALIŞMA. ELLERİNE SAĞLIK. AMA HANİ NERDE BU EVLİLİĞİN TUZU BİBERİ. HER ŞEY SENİN DEDİĞİN GİBİ OLURSA. BENCE PROBLEM VAR DEMEKTİR. :):):) TABİKİ HERŞEY DOZUNDA DEMEK İSTEDİĞİMİ SADECE EVLİ İNSANLAR ANLAYABİLİR.:):):) A.E.O

Selma_

Kayıtlı Kullanıcı

1.Bugün eşime onu sevdiğimi söyledim mi? Cevap, evet olmalı. Hergün tekrarlayacağınız sözcükler bulun, aklınızda
S.A
SORMADIM AMA EVLENİNCE HERGÜN SORARIM.YAZILARINIZ ÇOK GÜZEL TAKİP ETMEYE ÇALIŞIYORUM. BU BİLGİLERİ BİZLERLE PAYLAŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgiyi sorgulayın, ama kendinizinkini. Eşinizin size olan sevgisini sorgulamaya başlamanız, var olsa da kaybetmenize neden olur. Sevilmek dünyadaki en güzel ikinci şeydir, birincisi ise sevmektir.

imported_ayse_b

Kayıtlı Kullanıcı
sevgiyi test etmek ne kadar doğru acaba bi düşündümde.yürekten sevgiler teste tabi tutulur mu?sizce sevgiyi ya sadece gözler ifade ediyorsa manalı bakışlarsa.böyle bakışlara testiniz varmı?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt