Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sevginin Güzelliği ve oluşturduğu manevi huzur... (1 Kullanıcı)

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
Sevginin Güzelliği ve oluşturduğu manevi huzur...

Bir zamanlar iki kardeşe babalarından bir tarla miras olarak kalıyor.Bu iki kardeş tarladan elde edilen mahsulü eşit şekilde paylaşıyor ve buğdayları ambarlarına depoluyor.Günler böyle devam ederek geçer gider.Gün gelir küçük kardeş şöyle düşünür.

- Bu mahsulü abimle böyle paylaşmam doğru değil.Abim evli barklıdır.Çoluk çocuğu var.Sorumluluğu var.Ben ise bekarım.

Ve gece olunca bir buğday çuvalını sırtına alır abisinin ambarına gizlice bırakır döner.Sabah olur bu sefer diğer kardeş şöyle düşünür.

- Mahsulü böyle paylaşmamız doğru değildir.Benim bir yuvam var.Düzenli bir hayatım var.Kardeşim ise bekar.Eşya alacak evlenecek.Gece olur bu kardeş te sırtına bir çuval buğday alır gizlice kardeşinin ambarına bırakır.

Bir gün kardeşler ambara bakarlarki ambarda hiçbir eksilme yok.Çok şaşırırlar.Yine gece olur abi ve kardeş yine birbirlerinin ambarlarına götürülmek üzere sırtlarına birer çuval buğday alıp ilerlerken yolda çarpışırlar ve birbirlerine baktıktan sonra sıkı sıkı kucaklaşırlar.

İşte sevginin sonucu.Bizler birbirlerimize kin güderek bir yerlere varamayız.Bizler kardeşlerimizi kendi nefsimizden önce düşüneceğiz.Seveceğizki sevilelim.Peygamberimiz (S.A.V)buyuruyorki: "Sevdiğin kardeşine seni Allah rızası için seviyorum de."

HiLaL-i_AhmeR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.paylassana-tr.com
Peygamberimiz (S.A.V)buyuruyorki: "Sevdiğin kardeşine seni Allah rızası için seviyorum de."

"Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Ali Seyyidina Muhammed"

ya Allah Razı Olsun ya Rabbim Hepimize Peygamber Efendimizi Örnek Alıp Yaşantımıza Yansıtmamızı Nasip Etsin...

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
amin...inşallah..

konyali sema

Kayıtlı Kullanıcı
amin INSALLAH.cok duygulandim su an ablalarimi ve abilerimi cok özledim gurbetteyim of of....Allah senden razi olsun yüregine saglik güzel bir paylasim..

Bilnur

Kayıtlı Kullanıcı
amin INSALLAH.cok duygulandim su an ablalarimi ve abilerimi cok özledim gurbetteyim of of....Allah senden razi olsun yüregine saglik güzel bir paylasim..

sağol güzel kardeşim..seninde yüreğine..dillerine sağlık...allah tez zamanda görüşüp hasretini gidermeyi ansip etsinn.özlemmekte güzelll..kıymetleri uzakta daha çok anlaşılıyor..allah sağlık afiyet versin..huzurunuzu bozmasın..selametle güzel kardeşim

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim eline sağlıkk güzel bir paylasım...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
"kendimiz için istediğimizi din kardeşimiz için istemedikçe tam olarak iman etmiş olmayız".Selamun aleykum.Emeklerinize sağlık.

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim
eline emeğine sağlık güzel bir paylaşımdı..
herşey sevgide başlar ,sevgide biter...
sevileni Allah rızası için sevmek...
selam ve dua ile kalın...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Sevginin Güzelliği ve oluşturduğu manevi huzur...

Bir zamanlar iki kardeşe babalarından bir tarla miras olarak kalıyor.Bu iki kardeş tarladan elde edilen mahsulü eşit şekilde paylaşıyor ve buğdayları ambarlarına depoluyor.Günler böyle devam ederek geçer gider.Gün gelir küçük kardeş şöyle düşünür.

- Bu mahsulü abimle böyle paylaşmam doğru değil.Abim evli barklıdır.Çoluk çocuğu var.Sorumluluğu var.Ben ise bekarım.

Ve gece olunca bir buğday çuvalını sırtına alır abisinin ambarına gizlice bırakır döner.Sabah olur bu sefer diğer kardeş şöyle düşünür.

- Mahsulü böyle paylaşmamız doğru değildir.Benim bir yuvam var.Düzenli bir hayatım var.Kardeşim ise bekar.Eşya alacak evlenecek.Gece olur bu kardeş te sırtına bir çuval buğday alır gizlice kardeşinin ambarına bırakır.

Bir gün kardeşler ambara bakarlarki ambarda hiçbir eksilme yok.Çok şaşırırlar.Yine gece olur abi ve kardeş yine birbirlerinin ambarlarına götürülmek üzere sırtlarına birer çuval buğday alıp ilerlerken yolda çarpışırlar ve birbirlerine baktıktan sonra sıkı sıkı kucaklaşırlar.

İşte sevginin sonucu.Bizler birbirlerimize kin güderek bir yerlere varamayız.Bizler kardeşlerimizi kendi nefsimizden önce düşüneceğiz.Seveceğizki sevilelim.Peygamberimiz (S.A.V)buyuruyorki: "Sevdiğin kardeşine seni Allah rızası için seviyorum de."

[B"Kendimiz için istediğimizi din kardeşimiz için istemedikçe tam olarak iman etmiş olmayız"

Eline, emeğine sağlık Bilnur kardeşim...
Çok faydalı bir payaşımdı...
Nevin kardeşimizin dediği gibi;
"Kendimiz için istediğimizi din kardeşimiz için istemedikçe tam olarak iman etmiş olmayız"
Allah CC. bizleri bu Hadis-i Şerifi uygulamayı nasip etsin herzaman...

canom

Kayıtlı Kullanıcı
amin inşallah allah sevgisi ve peygamber sevgisi bizden eksik olmasın emeğine saglık güzel bi paylaşımdı...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt