Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEVGI DIYE BIR SEY (1 Kullanıcı)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı
SEVGİ DİYE BİR ŞEY
--------------------------------------------------------------------------------

Herkese merhabalar..
Ben SEVGİYİ sevgılıyı kocamdan öğrendım,genç kızken sevgi sadece Türk flimlerinde olur sanırdım ,bizim evde sevginin adi sani olmaz dı.
birbirimizi severmıydık sevmezmıydık ,hiç dusunmedim ,Annemın ve babamın kavgalarına defalarca şahit oldum,ama birbirlerini,
sevdiklerını gosterecek bir işarete tanık olmadım.Sevgi deyınce sadece babamın bahcede besleyıp büyüttüğü köpeği geliyor.
Bbam köpeğini oksar sever onunla oyun oynardı konuşur,ona güzel sözler söyler di.Köpeğe söylendiği güzel sözlerden hiçbirini
bize söylemez di.Annem ise ayrı alemdı,ya temızlık yapardı,yada gezmeye giderdi.Bizi severmiydi bilmiyorum ama sevgisi
hic göstermez di de.Evi kirlettiğimizde veya kavga ettiğimizde bize çok kızardi .belki haklıydı çünkü dort kardestik ve bir-
birimizle çok kavga ederdik..
Ailemin seçtiği kişiyle evlendim,Evlilikten hiç beklentim yoktu,Evliliği annemlerinki gibi zannediyordum,evlenınce ev temizğili yaparsın,
yemek yaparsın,çocuk doğurursun,arada bir kocanla kavga edersin.Bir mutlu bir gün mutsuz yaşayıp gidersin.Evlilikte böyle bir şey ,
deyip düşünüyordum ..
Evlendiğim gun eşim beni gelinliğin içinde uzun uzun süzmüş''ne kadar güzelsin''demişti.
Daha önce kimse bana güzel oldugumu soylememisti,Çokta güzel olduğumu sanmiyordum,ama onun bana güzel olduğumu söylemesi içimi kıpır kıpır ettı
O gün duyduğum güzel söz daha sonra duyacağım güzel sözlerin bir başlangici olacakti,eşim her firsatta bana iltifat eder beni sevdiğini soylerdi.
ban sevgının sadace Türk filimlerinde değil gercek hayattada olduğunu gösteriridi.
eşimle çok güzel anılarımız var,beni en çok etkileyip mutlu eden anımı sizlerle paylaşacağım.
İlk çocuğumun doğumundan iki ay sonraydı,kontrol için doktoruma gittiğimde ,hamileliğimde karnimda oluşan çatlaklar çatlakların ne zaman geçeceğini
sordum,Doktorum estetik ameliyat olmadıkca çatlaklar gecmez jimlastikle göbeğiniz erir ama hamilelikten önceki haline dönmez dedi.Ancak kendinizi
estetik bir cerraha birakirsanız eskısı gıbı olursunuz dedı bızde nerde o para.
Bşımdan aşağı kaynar sular döküldü desem abartı olmaz,Aksam eşimle konusana kadar kendı kendımı yedım .Akşam eşim canımın sıkkın olduğunu far-
kedınce neler oldugunu sordu,ona doktorun söylediklerını anlattım .
Bazı kadınlar doğum yapınca onları kocalarının begenmedığını söyluyorlar .''Benı yıne eskısı gıbı beğenecek ve sevecekmısın''diye sordum.O bana
Ben senı karnın dumduz dıye sevmedım ki şimdi göbeğin var diye sevmekten vazgeçeyim.
Hem,karnındaki çizikler ve göbeğin beni rahatsiz etmediği gibi hoşumada gidiyor.
Artık bir annesin ikimizin parcasını taşıdın,ve o izler bana bunu hatırlatıyor seni daha kadınsı yapıyor dedı.
Eşimın sözleri bütün üzüntümü giderdi..
Doğum yapmamın üzerinden on yıl geçti.Bu arada bir bebeğimiz daha oldu Eşimle birbirimize krşı olan sevgimiz hiç eksilmedi.Geçenlerde genckızken çekilmiş
bakıyorum,kendımı çok çirkin buldum,,birde yakınlarda çekilmişi yanyana koydum,şimdiki halimi daha güzel buldum.Şunu anladım ki sevgisizlik bir kadını
çirkinleştirebilir,sevgide çirkin bir kadını güzelleştirebilir.Sevgi sıhırlı bir değenek gibi değdeiği herşeyi güzelleştirebilir.
Bana sevigiyi öğreten eşime herkesin üzerinde tesekkür ederim..

BU YAZI EŞİMİN EŞİ YOK ADLI KITAPTAN ALINTIDIR ,HABERINIZ OLSUN ..

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SEVGI DIYE BIR SEY

allah razı olsun.insanın iç guzelligi dışına vururmuş.bununla ilgili hz.osman da cok guzelmiş.sorduklarında insanın iç guzelligi dışına vurur demiş.allah razı olsun.B)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

valla süper bir yazı.hayatta olmazsa olmazlardan biri SEVGİ olmazsa yaşamanın hiç bir anlamı yok.bu güzel konu için ALLAH sizden razı olsun

ALLAHindir-Can

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZi OLSUN,COK GÜZEL...

ALLAH HERKEZE HAYIRLISINI NASIP EYLESIN *AMIN*

SELAMETLE...B)

zarife_76

Kayıtlı Kullanıcı

AMIN CUMLEMIZDEN INSALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt