Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sesini çalgı ile yükselten hiçbir kimse yoktur ki... (1 Kullanıcı)

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
Rasullullah s.a.v. buyurdu ki:

مَا مِنْ رَجُلِ يَرْفَعُ صَوْ تَهُ بِالْغِنَاءِ اِﻻَّ بَعَثَ الله عَلَيْهِ شَيْطَا نَيْنِ
اَحَدُهُمَ عَلَي هَذَ ا الْمَنْكِبِ وَ اْﻻَخَرُ عَلَي هَذَ ا الْمَنْكِبِ فَﻻَ ىَزَ اﻻَنِ. يَضْرِ بَانِهِ بِاَرْجُلِهِماَ حَتَّي يَكُونُو هُوَ الَّذِي يَسْكُتُ

''Sesini çalgı ile yükselten hiçbir kimse yoktur ki,ancaj bu durumda ALLAHü Teala onun üzerine iki şeytan gönderir.Şeytanlardan birisi şu omuzu üzerine,diğeri şu omuzu üzerindedir.O sesini çalgı ile yükselten kişi susuncaya kadar şeytalar ona ayakları ile vurmaya devam ederler.''

مَا مِنْ رَجُلِ Hiç kimse olmadı,nedir olmadı? يَرْفَعُ yükseltir ,neyini? صَوْ تَهُ sesini,ne ile? بِالْغِنَاءِ çaldı ile اِﻻَّ ancak بَعَثَ gönderir,kim? الله ALLAHü teala ,kimin üzerine? عَلَيْهِ o kimsenin üzerine ki,kimi gönderir? شَيْطَا نَيْنِ iki şeytan.
اَحَدُهُمَ Onlardan birisi عَلَي هَذَ ا الْمَنْكِبِ bu omuzu üzerine وَ اْﻻَخَرُ diğeri عَلَي هَذَ ا الْمَنْكِبِ şu omuzu üzerine فَﻻَ ىَزَ اﻻَنِ sabit olurlar. يَضْرِ بَانِهِ Ona vururlar,ne ile? بِاَرْجُلِهِماَ ayaklar ile,ne zamana kadar? حَتَّي يَكُونُو oluncaya kadar هُوَ الَّذِي o kimse يَسْكُتُ sükut eder.

Ravzadakinurunkölesi

Kayıtlı Kullanıcı
İLAHİ BİD'ATTIR

Bid'at pislikten fenadır.Pislik iplik gibi akan su ile temizlenir.Bid'at ise kolaylıkla temizlenmez.
Bir Alim ki Hazret-i Rasullullahın vekilidir.Resullullah'a layık olmayan hiç alime layık olur mu?Kuran'ı okumak anlatmak varken ilahi,şiir okunur mu?Şiir okudugunuzda Kuran daralıyor,niçin? ''O mecliste ben okunsaydım ben tanınmış benim şerefim,kıymetim bilinmiş olacaktı insanlar beni okumaya ve benimle amel etmeye rağbet edeceklerdi.''demiş oluyor.
Kuran'ı Kerim'i böyle gücendirmeye razı mısınız?

İrşadü'l Müridin
Mahmut Ustaosmanoğlu

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt