Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sesimi duyan var mi???? (1 Kullanıcı)

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum herkese...ben de yeni katildim araniza..ama yeni katilipta kaybolup gidenlerden olmak istemiyorum.benm gercekten bu siteye ve sizlere cok ihtiyacim var.herkesin mesajini okuyorum oyle guzel seyler yazilmiski,adeta mest oluyorum ve dusunuyorum acaba ben de birgun gelirde kalbi sizin gibi ilimle dolup tasan biri olabilir miyim??ne zaman birseyler yapmaya kalkissam hep yarida kaldi.namaza basladim ama daha hic 5 vakit namaz kilamadim...daha Peygamber efendimiz( s.a.v)in hayatini bile dogru duzgun bilmiyorum.hele Kuran okumaya calismami(daha dogrusu okuyamadigimi)gorseniz kendinizi tutamaz gulersiniz herhalde... sanirim temeli olmayan bir bina insa etmek istiyorum ve tabiki herseferinde yikiliyor..yikintilarin altinda kaldim ama ezilmek istemiyorum,bu yuzden sesimi duyan var mi? bana da yardimci olur musunuz??cok sagolun...

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam hosgeldın canım kardesim herkes öğreniyo ve kuran da okuyo namazda kılıyo sende öğrenmek çaba gösterirsen yapamayacağın hiçbir şey yoktur ben kurs hocalığı yapıyorum ve bana gelen öğrencilerin yaşları 65 50 45 bu yasta insanlar kuran öğrenmeye geliyo ve bir çoğu da öğreniyo çünkü azimililir sen istedikten sonra herşey olur allaha emanet

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardeşim hoşgeldiniz üyeliğiniz daim olsun inşallah kardeşim namazını ne olursa olsun terk etmeyin..rabbim yardımcınız olsun
rabbimize emanetsiniz inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm selam kardeşim
Hoşgeldin aramıza üyeliğin hayırlı olsun
İnşaallah sana da yardımcı olacaktır bu sitedeki değerli arkadaşlarımız..
Selametle kalın..

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum herkese...ben de yeni katildim araniza..ama yeni katilipta kaybolup gidenlerden olmak istemiyorum.benm gercekten bu siteye ve sizlere cok ihtiyacim var.herkesin mesajini okuyorum oyle guzel seyler yazilmiski,adeta mest oluyorum ve dusunuyorum acaba ben de birgun gelirde kalbi sizin gibi ilimle dolup tasan biri olabilir miyim??ne zaman birseyler yapmaya kalkissam hep yarida kaldi.namaza basladim ama daha hic 5 vakit namaz kilamadim...daha Peygamber efendimiz( s.a.v)in hayatini bile dogru duzgun bilmiyorum.hele Kuran okumaya calismami(daha dogrusu okuyamadigimi)gorseniz kendinizi tutamaz gulersiniz herhalde... sanirim temeli olmayan bir bina insa etmek istiyorum ve tabiki herseferinde yikiliyor..yikintilarin altinda kaldim ama ezilmek istemiyorum,bu yuzden sesimi duyan var mi? bana da yardimci olur musunuz??cok sagolun...

a.s. hoşgeldin canım.ne güzel bu siteye denk gelmişsin.Allah hayırlı etsin.

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
Allah im sizden razi olsun..ne guzel hemen dua ediyosunuz.nerden basliyacagimi bilmiyorum,namaz,kuran,dua,hadis ... ne varsa hepsini ogrenmek istiyorum... Allah in karsisina nasil cikarim, dusundukce yerin dibine giriyorum...Allah im sen bana yardim et...amin...

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleyküm selam kardeşim
Hoşgeldin aramıza üyeliğin hayırlı olsun
insALLAH ALLHIN izniylen istedigini elde edersin ônce namazlarImIzI kIlmaya bakalIm ALLAH insALLAH yardImcIn olacaktIr.ALLAHA EMANET OL.

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam rabbim daim eder inş

ya51n_

Kayıtlı Kullanıcı
aLeykum seLam kaRdesım hq ınS hEpımız faydaLı oLuruz sana qeRcekten ıcınDe buLunduqum durumu cok ıyı anLıorum zaman zaman bEnDe yasAdım bu duyquLarı sonra aBLamın ısTeqı uzErıne geLdım buraya yasım 17 ama aLLAh razı oLsun buradakı abıLerım abLALarım ne ısTesem cvP werıorLar aydınLatıoRLar benı hPsınden aLLAh razı oLSun hePımız dın kaRdesıyız seLam ve dua ıLe vesseLam...

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
aLeykum seLam kaRdesım hq ınS hEpımız faydaLı oLuruz sana qeRcekten ıcınDe buLunduqum durumu cok ıyı anLıorum zaman zaman bEnDe yasAdım bu duyquLarı sonra aBLamın ısTeqı uzErıne geLdım buraya yasım 17 ama aLLAh razı oLsun buradakı abıLerım abLALarım ne ısTesem cvP werıorLar aydınLatıoRLar benı hPsınden aLLAh razı oLSun hePımız dın kaRdesıyız seLam ve dua ıLe vesseLam...[/QUOT

cok sagol yasin kardesim..insallah ben de azmettim bunu basaricam.buna mecburum.kendimi bos teneke gibi hisetmekten kurtulcam Allah in izniyle.... dua edin bana...

EFECE

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.efece.tr.cx

hoşgeldin kardeşim ALLAH cc yar ve yardımcın olsun bende sen gibi bu durumlardan muzdaribim ama 2 haftadır bu sitedeyim o kadar güzel günler geçiriyorum ki HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN SANA TAVSİYEM DUALARA ÇOK KATIL ÇÜNKÜ DUALAR SENİ kötülüklerden koruyor burdan aldıgın duaları çekerken DİNİMİZE DAHA ÇOK VAKİT AYIRIYORSUN BU YÜZDEN İYİ OLUYOR

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
sagolun,cok tesekkur ederim...insAllah tavsiyeni dikkate alicam...duayla kalin...

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Ayın En İyi Üyesi
ve Aleykumselam...

ve Aleykumselam...

Hoşgeldiniz kardeşim...
Üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşallah...:a12:

Sesimi duyan var mı? deyince...Aklıma Deprem geldi...:a25:
İnşallah bu site sizin için hakkınızda hayırlı ve güzel şeylere vesile olur...
Allah CC. cümlemizi her türlü afetlerden korusun...

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim siteye katılmana cook sevindik umarım yararlı şeyler öğrenirsin sana tavsiyem yaptığın hiçbirşeyden utanma sana gülen ve ya dalga gecen olabilir yada muhakkak olcaktır. çünkü bu devirde imanlı olmak artık alay konusu olcak kadar acınacak hala gelmiş sen bunlara sakın aldanma sadece ve sadece gerceyi yaşamaya çalış rabbine güven.sitede kimse seni yadırgamaz biliyorumki arkadaşlar sana hep yardımcı olmaya calışacaklar. sen dışarıdaki hayatında kendine dikkat et ilk önce yapman gerekenleri yani farz olanları ögren sonra bunları uygulamaya calış hepsini bir kereden yapamayabilirsin ama zamanla olcaktır ve her öğrendiğin şey kalbine huzur verecektir. bende senin gibi namaz kılmayan oruç tutmayan rabbime ait hiçbir şey bilmeyen biriydim ama cok kitap okudum sabrettim herşeyide cok şükür öğrendim ve öğreniyorum sende yapabilirsin işallah rabbim kalbine hidayet eder. selam ve dua ile kal kardeşim

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
Hoşgeldiniz kardeşim...
Üyeliğiniz hayırlara vesile olur inşallah...:a12:

Sesimi duyan var mı? deyince...Aklıma Deprem geldi...:a25:
İnşallah bu site sizin için hakkınızda hayırlı ve güzel şeylere vesile olur...
Allah CC. cümlemizi her türlü afetlerden korusun...

tesekkur ederim mavci kardesim..temennilerin cok guzel..Allah benm de dualarimi kabul ediyo,beni anlayanlar var aartik. cook mutluyum :) :) buarada o resimdeki yer konya mi??? ben orda okumustum universiteyi..oraya cok benzettim ....

~ESRA~

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim siteye katılmana cook sevindik umarım yararlı şeyler öğrenirsin sana tavsiyem yaptığın hiçbirşeyden utanma sana gülen ve ya dalga gecen olabilir yada muhakkak olcaktır. çünkü bu devirde imanlı olmak artık alay konusu olcak kadar acınacak hala gelmiş sen bunlara sakın aldanma sadece ve sadece gerceyi yaşamaya çalış rabbine güven.sitede kimse seni yadırgamaz biliyorumki arkadaşlar sana hep yardımcı olmaya calışacaklar. sen dışarıdaki hayatında kendine dikkat et ilk önce yapman gerekenleri yani farz olanları ögren sonra bunları uygulamaya calış hepsini bir kereden yapamayabilirsin ama zamanla olcaktır ve her öğrendiğin şey kalbine huzur verecektir. bende senin gibi namaz kılmayan oruç tutmayan rabbime ait hiçbir şey bilmeyen biriydim ama cok kitap okudum sabrettim herşeyide cok şükür öğrendim ve öğreniyorum sende yapabilirsin işallah rabbim kalbine hidayet eder. selam ve dua ile kal kardeşim

insALLAH ben de en kisa zamanda o guzel duygulari tadicam ve bundan zevk alicam... hersey o kadar boski etrafimda,siyrilip buraya attim kendimi,daha dogrusu Allah bunu nasip etti cook sukur....bide bisey sorabilir miyim; ben soru sormak istesem hangi bolumde soracagim? bazen her bolumde sorulmuyo yasak olabilir....duayla kalin....

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı
esra kardeşim hoşgeldin üyeliğin hayırlı ve daim olur inş...

celal_kızılgedik

Kayıtlı Kullanıcı
kalbinden iste arkadaşım allah emin ol sana bir yol gösterecek ve bu yola girmene bir vesile olacaktır inşallah o vesile burası olur burdaki arkadaşlıklar hayırlı olanlardandır sevgiyle kalın

Kaan Erdem

Yönetici
hoş geldiniz kardeşim üyeliğiniz hayırlı ve daim olsun.Faydalı kaynaklara dayalı paylaşımlarınızı bekliyor bu paylaşımlar ilede meşguliyetinizi dua ve ümid ediyoruz.Yazdıklarınıza bir kaç izahta bulunarak karşılama mesajımızı burada sonlandırıyoruz inşaALLAH,şimdilik tabiki;

İnsan hayatının en ön sırasına dini koymalıdır. Dinimizi dünyaya değil dünyayı dinimize uydurmalıyız. Her şey burada çözülüyor.

Bu konuda dikkat edeceğimiz çok önemli hususlardan birisi günahlardır. İnsan günaha girdikçe namazdan ibadetlerden sıkılır, ibadet etmek onu sıkmaya başlar. Bir insan ibadetlerini tam olarak yerine getiremiyorsa demek ki onu ibadetten mahrum bırakan bir günah vardır. Günahlar bizi vazifelerimizden alıkoyar.Her şeyden önce hayatımızı gözden geçirip nerelerde hata yapıyoruz bizi ibadetlerden alıkoyacak ne tür günahlarımız var bunları tespit edip tevbe istiğfarla izalesine çalışmalıyız.

Diğer bir husus çevre.İnsan çevresini dini hayatını otokontrol altına alacak şekilde oluşturmalıdır. Etrafında maneviyatı yüksek insanların çokluğu ona kuvve-i maneviyye olacaktır. Maneviyattan uzak insanların çokluğu ise onu zamanla ibadetlerden soğutacaktır.

Bu hakikatlere dikkat etmekte fayda vardır inşaALLAH.Selam ve yürekten samimi dualrımla selametle kalınız kardeşim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt