Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Serçe (1 Kullanıcı)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdulillahi rabbil alemin vesselatu vesselamu ala rasulina muhammed...

70 yaşlarında bi amca elden ayaktan iyice düşmüş ve artık ihtiyaçlarını evlatları görmekteydi.Bir gün bu amca 30 yaşarındaki oğlu ile parka gider.Oğlu parkta gazete okumakla meşguldur.Sonra bu yaşlı amca hemen yanına konan kuşu göstererek:

- bu ne?
-baba o serçedir der.

Sonra yine o kuşu gösterir:
-bu ne?
-serce baba

Sonra yine o kuşu gösterir
-bu ne?
-baba o bir serçedir

-bu ne?
-baba serçe dedim ya

-bu ne?
off..üff serçe serçe...

Sonra yine aynı kuşu gösterir
-bu ne?
-baba o bir serçedir tamam mı s-e-r-ç-e

70 yaşlarında ki amca tamam oğlum tamam diyerek ve üzülerek yanından kalkar

Bir müddet sonra döndüğünde yanında getirdiği defteri işaret parmağıyla tık tık tık yaparak okumasını ister ve yüz çevirir.

Oğlu okurken sesli oku der.

Bugün oğlumu ilk kez parka götürdüm eğlendirdim ve bir kuşu defalarca sordu ve ben serce dedikçe defalarca sorduğunda her cevap verdikten sonra sarıldım öptüm kokladım yazılı cümleyi okuyunca oğlu gözyaşlarını tutamaz birbirlerine ağlayarak sarılırlar...

bir deftere yada kalbinize yazdığınız hatıralarınız gün gelince ortaya çıkabilir.herkes sizin davrandığınız gibi davranmayabilir ve herkese kendinizi de ifade edemeyebilirsiniz.sizin yaptıklarınıza sabır ile şefkat ile yaklaşanlar birgün siz aynı duruma düşerseniz bu şekilde yaklaşmayabilir.En iyisi biz hep sabırlı ve şefkatli olalım bize nasıl davranmak isteyen ve anlamayanlar da anlamasın!!!

VE AHİRU DA'VANA ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN..

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
bir deftere yada kalbinize yazdığınız hatıralarınız gün gelince ortaya çıkabilir.herkes sizin davrandığınız gibi davranmayabilir ve herkese kendinizi de ifade edemeyebilirsiniz.sizin yaptıklarınıza sabır ile şefkat ile yaklaşanlar birgün siz aynı duruma düşerseniz bu şekilde yaklaşmayabilir.En iyisi biz hep sabırlı ve şefkatli olalım bize nasıl davranmak isteyen ve anlamayanlar da anlamasın!!!

emeğine sağlık kardeşim anlamlı bir paylaşım olmuş Rabbim razı olsun :a03:

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
evet yav bu küçük çocukların sorduğu sorular adamı öldürür :D ama anne baba sabrediyor

ALLAH razı olsun

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun kardeşler...

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
bir deftere yada kalbinize yazdığınız hatıralarınız gün gelince ortaya çıkabilir.herkes sizin davrandığınız gibi davranmayabilir ve herkese kendinizi de ifade edemeyebilirsiniz.sizin yaptıklarınıza sabır ile şefkat ile yaklaşanlar birgün siz aynı duruma düşerseniz bu şekilde yaklaşmayabilir.En iyisi biz hep sabırlı ve şefkatli olalım bize nasıl davranmak isteyen ve anlamayanlar da anlamasın!!!:a03:
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Allah Celle Celalühu razı olsun
emeğinize ve hisseden yüreğinize sağlık..
Allah Celle Celalühu layık kul Peygamberimize sallahu aleyhi ve sellem layık bir ümmet Kuran_ı Kerim'e layık bir talebe Anne ve babamıza hayırlı evlatlar olabilmemiz duasıyla
Selametle kalın
Selam ve baki dualarımla
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsiniz

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşim
Emeğine sağlık çok güzel bir hikaye hepimizin ders alması gerekir..
Bende video şeklinde izlemiştim çok beğendim..
Allaha emanet olun
selam ve dua ile..

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümlemizden razı olsun kardeşler...ders çıkaranlardan oluruz inşallah

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Elhamdulillahi rabbil alemin vesselatu vesselamu ala rasulina muhammed...

70 yaşlarında bi amca elden ayaktan iyice düşmüş ve artık ihtiyaçlarını evlatları görmekteydi.Bir gün bu amca 30 yaşarındaki oğlu ile parka gider.Oğlu parkta gazete okumakla meşguldur.Sonra bu yaşlı amca hemen yanına konan kuşu göstererek:

- bu ne?
-baba o serçedir der.

Sonra yine o kuşu gösterir:
-bu ne?
-serce baba

-bu ne?
-baba o bir serçedir

-bu ne?
-baba serçe dedim ya

-bu ne?
off..üff serçe serçe...

Sonra yine aynı kuşu gösterir
-bu ne?
-baba o bir serçedir tamam mı s-e-r-ç-e

70 yaşlarında ki amca tamam oğlum tamam diyerek ve üzülerek yanından kalkar

Bir müddet sonra döndüğünde yanında getirdiği defteri işaret parmağıyla tık tık tık yaparak okumasını ister ve yüz çevirir.

Oğlu okurken sesli oku der.

Bugün oğlumu ilk kez parka götürdüm eğlendirdim ve bir kuşu defalarca sordu ve ben serce dedikçe defalarca sorduğunda her cevap verdikten sonra sarıldım öptüm kokladım yazılı cümleyi okuyunca oğlu gözyaşlarını tutamaz birbirlerine ağlayarak sarılırlar...

VE AHİRU DA'VANA ELHAMDULİLLAHİ RABBİL ALEMİN..

Kardeşim benimde gözlertim doldu,
Paylaşım için ALLAH razı olsun
RABBİME muhabbet ve nuruna emanet ol.

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm...
emeğine sağlık kardeşim...
güzelbi paylaşim olmuş,ALLAH u teala razı olsun...
selam ve dua'ile...
selametle kalın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt