Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Seni yarattım" (1 Kullanıcı)

medina

Kayıtlı Kullanıcı
“Seni yarattım”

ÇELİMSİZ, KÜÇÜK BİR kız çocuğu sokağın köşesine oturmuş; yiyecek, para, ya da alabileceği herhangi birşey için dileniyordu. Üzerinde yırtık pırtık giysiler vardı. Yüzü gözü ise kir içindeydi. Çocuğun perişan bir hali vardı.

Kız dilenirken, sokaktan genç, sağlıklı, zengin görünümlü bir adam geçti. Kızı farketmişti. Ama, belli etmemek için, dönüp bir daha bakmadı. Geniş ve lüks evine, konfor içinde yaşayan ailesinin yanına geldiğinde, çok güzel hazırlanmış bir akşam sofrası onu bekliyordu. Fakat, az sonra, gördüğü o dilenci kız aklını takıldı yeniden. Duyguları birşeylere itiraz ediyordu.

Sonra, kolay yolu tercih etti ve itirazlarını Allah’a yöneltti. Böyle durumların var olmasına izin veren O değil miydi?

İçin için, O’na karşı:

“Böyle birşeyin olmasına nasıl müsaade ediyorsun? Neden o küçük kıza yardım için birşeyler yapmıyorsun?” diye yakınmaya başladı.

Biraz sonra, ruhunun derinliklerinden gelen şu cevabı işitti:

“Yaptım. Seni yarattım!”

goNuL_

Kayıtlı Kullanıcı
RE: "Seni yarattım"

ÇOK GÜZEL KARDEŞİM YA ALLAH RAZI OLSUN

tovbekar

Kayıtlı Kullanıcı

evet çok güzel Allah Razı olsun senden. Böyle şeyleri okuyoruz iç çekiyoruz ama bence düşünmeliyizde biraz. O insan gibi çoğu zaman bizde böyle şeylerle karşılaşıyoruz ve bizde kolaya kaçıyoruz. Ayy ne kötü Allah yardımcısı olsun diyoruz ve yürüyüp gidiyoruz.. Sonrada içimizdeki pişmanlıkla kalıyoruz. Ya keşke biraz yardım etseydim keşke karnını doyursaydım keşke başını okşasaydım keşke derdini sorsaydım diye.. Ve sonra hayatın akışında unutup gidiyoruz. bu hikayeler bizler için. Böyle yardıma ihtiyacı olan insanları görünce yürümesin ayaklarımız. Zorda olan insandan alınacak bir Allah Razı olsun sözü, günlerce ibadetten daha efdaldir bence......

medina

Kayıtlı Kullanıcı

Sizden de razı olsun kardeşlerimB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt