Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

“Seni yarattım” (1 Kullanıcı)

gurbetten

Kayıtlı Kullanıcı
ÇELİMSİZ, KÜÇÜK BİR kız çocuğu sokağın köşesine oturmuş; yiyecek, para, ya da alabileceği herhangi birşey için dileniyordu. Üzerinde yırtık pırtık giysiler vardı. Yüzü gözü ise kir içindeydi. Çocuğun perişan bir hali vardı.

Kız dilenirken, sokaktan genç, sağlıklı, zengin görünümlü bir adam geçti. Kızı farketmişti. Ama, belli etmemek için, dönüp bir daha bakmadı. Geniş ve lüks evine, konfor içinde yaşayan ailesinin yanına geldiğinde, çok güzel hazırlanmış bir akşam sofrası onu bekliyordu. Fakat, az sonra, gördüğü o dilenci kız aklını takıldı yeniden. Duyguları birşeylere itiraz ediyordu.

Sonra, kolay yolu tercih etti ve itirazlarını Allah’a yöneltti. Böyle durumların var olmasına izin veren O değil miydi?

İçin için, O’na karşı:

“Böyle birşeyin olmasına nasıl müsaade ediyorsun? Neden o küçük kıza yardım için birşeyler yapmıyorsun?” diye yakınmaya başladı.

Biraz sonra, ruhunun derinliklerinden gelen şu cevabı işitti:

“Yaptım. Seni yarattım!”

ZEKAT VE SADAKA NIN ÖNEMINI SIMDI DAHA IYI ANLIYORUZ DEGIL MI?

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Seni yarattım”

GÜZEL PAYLAŞIMIN İÇİN ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM....
ALLAH'A EMANET OL...SELAMETLE...B)B)B)

tebessum

Kayıtlı Kullanıcı
RE: “Seni yarattım”

Bu çok güzel bir hikaye.Rabbim razı olsun kardeşim.Görmek isteyene o kadar çok ibretler varki şu dünyada...Sadakadan kaçmayalım arkadaşlar inanın ki verdiklerimiz bizden hiçbirşey eksiltmeyecek aksine daha çok arttıracak.Bir sadaka bin belayı defeder bunuda unutmayalım.....

dehset032

Kayıtlı Kullanıcı
eline saglık kardeşim cok güzel yazı allah razı olsun senden hayatta hep durus olalım

ağrılı

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim teşekkürler paylaşımın çok güzel allaha emanet ol

ağrılı

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu siteye üye olduğum için mutluluk sardı bedenimi hayırlı cumalar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt