Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Seni allah için çok seviyorummmmmm.... (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Esenlikler bulduğunda insanı,
Birazda içine sevinç kapladığında,

Baktığı dünyaya,
Bir rahmetsi gözse,
KORKMAYIN..........

Sevgi üzerine yaratılan bir dünyada,
O SEVGİ İLE BİRİNE DEYİNKİ,

SENİ SEVİYORUMMMMMMMMMMM,

SENİ ALLAH İÇİN ÇOK SEVİYORUMMMMMMMMMM.........

Yoktuk var etti,
Yetmedi,
Tuttuda Habibine Ümmet etti..........

Ona ümmet olmak,
Dağların,
Taşların,
Yıldızların,

Hayali..........

Ama biz hayal değiliz,
Bir zatihi hayal edileniz.......

Evet belki ahir zamandayız,
Pazarın sonu,
Belki günahların içinde yüzüyoruz,

Ne fark eder,
Öyle bir Peygamberin ümmetiyiz ki,

Sevgisi,
Değil 1400 sene,
Milyon dörtyüz bin sene geçse,

Şefaati,
Duası,
Koruması,

Üzerinden kalkmayacak bir Peygamberin ümmetiyiz.........

O sevmiş,
Ümmetim demiş,
Herkes Nefs derken,
O yine sevdiğini söyleyecek,
Yine ümmeti diyecek...........

O zaman nedir beklediğimiz,
Hadi gönlümüzde Onun ismi,
Gönlümüzde sevgisi,

Bir kardeşimize,
Bir tanıdığımıza,
Bir arkadaşımıza,

Telefonla,
Maille,
Msnle,
Yüzyüze,

Ne fark eder nasıl olduğu,

Ama illaha tebessümle,

Peygamberimiz Sevdiği,
Görmeden Ona inananlara Kardeşim dediği için.........

SENİ ÇOK SEVİYORUMMMMMMMMMMMMM

NOT: İncelikler vardır, Öyle inceliklerki,

Bazen Rıza,,
Bir köpeğe su vermektedir,

Bazen,
İsmi yazılı kağıdı alıpta senin ismin yükseklere layıktır niyetinde,

Bazen bir karıncayı olsa dahi incitmemektedir......

İncelikler,

Bilinmezki,

Bir tebessümle kardeşimize söylenecek, bir sözde, belkide Rıza,
Belkide, Onun hay Allah senden Razı olsun sözünde........

SEVDA_MERMİSİ

Kayıtlı Kullanıcı
el.cevap

el.cevap

ALLAH c.c. razı olsun kardeşim.yazılarını takip ediyorum içinde maşallahu barekallahu güzel niyetler var, ALLAH arttırsın gıpta ediyorum güzel niyetlerine bende oluşmuyor diye.bunuda ititraf edeyim.gıpta ettiğim bu şeyde sorun oluşursa cevap yaz vazgeçeyim hemen.evet güzel bir niyet onu uygulamak için samimi olmak gerekir ama en içten bide sonunu dusunupte korkmamak korkarsan nefs vazgeçirebilir o amelden.seviyorum demek yerine şimdi içine gömüp sevgisini dualarına katan kardeşlerimiz var elhamdülillah.korkunun tezahürü saglam olmayan imandır yapılmıyacak bişey değil yoksa.

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm annem çok çok güzeldi nekadar büyük nimetlere layık görmüş RABBİM CC bizleri hamdüselalar olsun alemlerin RABBİNE CC emeyine sağlık

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm annem çok çok güzeldi nekadar büyük nimetlere layık görmüş RABBİM CC bizleri hamdüselalar olsun alemlerin RABBİNE CC emeyine sağlık

inna uhhubike fiy Allah:bende burda olan herkezi Allah için seviyorum.:a12:

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

selametle...................

Ebu İdris el-Havlani şöyle anlatıyor:

Şam'da Ümeyye Camii'ne girdim. Bir de baktım ki parlak dişli, güler yüzlü bir genç oturuyor. Etrafında insanlar toplanmış, birşeyler hakkında konuşuyorlar. İhtilafa düşünce de o gence müracaat ediyorlar ve onun sözünü kabul ediyorlardı. Oradakilerden onun Muaz bin Cebel (R.A.) olduğunu öğrendim.

Ertesi erkenden mescide gittim. O benden de erken gelmiş, namaz kılıyordu. Namazını bitirmesini bekledim. Sonra huzuruna gittim, selam verdim ve dedim ki:

"- Vallahi, ben seni
Allah için seviyorum."

Muaz (R.A.) üç kez:

"-Gerçekten
Allah için mi?" dedi. Ben de her seferinde:

"- Evet Allah için." dedim.

Bunun üzerine elbisemden tuttu ve beni yanına çekerek şöyle dedi:

"- Sana müjdeler olsun! Ben Rasulullah (S.A.V.) 'in Rabbinden rivayetle şöyle buyurduğunu işittim:

"Benim rızam için birbirini seven, bir arada oturan, birbirini ziyaret eden ve kendilerini benim rızama adayan kimselere muhabbetim vacib olur." (İmam Malik, Muvatta, Şaar,5)

Sizi Allah için seviyorum Kardeşlerim...

Emanet

Kayıtlı Kullanıcı
seni ALLAH için çooook seviyorum
RABBİM razı olsun güzel bi paylaşımdı...selam ve dua ile

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
allah senden razi olsun..
seni allah için çok seviyorummmmmmmmmmmmmmmmmm...
çok güzel bir laf...
selametle kalin...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH c.c. razı olsun kardeşim.yazılarını takip ediyorum içinde maşallahu barekallahu güzel niyetler var, ALLAH arttırsın gıpta ediyorum güzel niyetlerine bende oluşmuyor diye.bunuda ititraf edeyim.gıpta ettiğim bu şeyde sorun oluşursa cevap yaz vazgeçeyim hemen.evet güzel bir niyet onu uygulamak için samimi olmak gerekir ama en içten bide sonunu dusunupte korkmamak korkarsan nefs vazgeçirebilir o amelden.seviyorum demek yerine şimdi içine gömüp sevgisini dualarına katan kardeşlerimiz var elhamdülillah.korkunun tezahürü saglam olmayan imandır yapılmıyacak bişey değil yoksa.

Rabbimde senden razı olsun SEVDA seninde niyetinin kalbinin güzelliğini biliyorum ki öylesin böyle Allah sevgisi Peygamber sevgisi olmasa burada bulunmazdık biz Allah için herkezi seviyoruz selam ve dua ile kal

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

iklim.ela

Kayıtlı Kullanıcı
.....

.....

çok güzel bir söz değilmi ? Allah için sevenler cennette zümrütlerle yakutlarla donananmış köşklerin içinden çok güzelmanzaralar görecekler ve oradan dışarıya baktıklarında orada alınlarında Allah için sevenler yazısı olan insanları görürler. :a29:

evet haklısınız çok güzel bir söz, Allah {c.c} bizleride inşallah cennettekilerden eyler, aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn...

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM SENDE RAZI OLSUN.........

mümine_171

Kayıtlı Kullanıcı
dostluklar ALLAH için olunca ne güzel ne samimi ne doyunsuz oluyormuş ALLAH bizi birbirimizden kutlu sevgini dairesinden ve kendisinden ayırmasın hepinizi ALLAH için çok seviyorum danıza talibim hayır ve dua ile İNŞALLAH

aysen71

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel bir konu.derinlerdeki bir yaramı sızlattı.bir zamanlar birine seni allah rızası için yeniden sevmeye çalışıyorum demiştimde kıyamet kopmuştu.bilseydiki en makbul sevgi allah rızası gözetilendir... neyse hepinizi allah rızası için seviyorum kardeşler

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

RABBİM SENDE RAZI OLSUN.........

Allah'ı sevenleri allah sever. allah'ı sevenleri, allah sevdirir. allah'ı sevenler, birbirlerini severler. allah'ı sevenler, gerçekten severler.
o yüzden kardeş olurlar, kan bağından da öte iman/güven bağıyla bağlanırlar birbirlerine. o yüzden inanmayanlar bir türlü anlayamaz, onların sevgilerini. anlamlandıramaz, başkalarının acısı için ağlayabilecek kadar fedakar gözleri. yine anlamlandıramaz, kardeşi sevindiğinde gözleri ışıyan mü'minin sevincini. o yüzden kötülük düşünmeden sever allah için seven, düşüncelerine şahit olan allah için ve yine o yüzden kendisi için istediğini ve hatta fazlasını ister kardeşi için, sevdiği için.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
dostluklar ALLAH için olunca ne güzel ne samimi ne doyunsuz oluyormuş ALLAH bizi birbirimizden kutlu sevgini dairesinden ve kendisinden ayırmasın hepinizi ALLAH için çok seviyorum dUanıza talibim hayır ve dua ile İNŞALLAH

Ve Allah şunları da söyler:

"De ki: Eğer Allah'ı seviyorsanız beni izleyin ki, Allah da sizi sevsin."

"O (hakiki müminler) Allah'ı severler, Allah da onları sever".

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel bir konu.derinlerdeki bir yaramı sızlattı.bir zamanlar birine seni allah rızası için yeniden sevmeye çalışıyorum demiştimde kıyamet kopmuştu.bilseydiki en makbul sevgi allah rızası gözetilendir... neyse hepinizi allah rızası için seviyorum kardeşler

İnsan severse insandır, Allah için seven bunu anlayan insandır.
Allah için sevenler, Allah için terk edebilmesini de bilirler. önce Allah gelir onlar için, sonra diğerleri vardır. nefsiyle sevdiği her nimeti, Allah için terk edebilecek kadar çok ve gerçekten sever Allah için seven.Yazık çok şey kaybetmiş o insan boş ver sen bizi sev Allah için :a35:

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt