Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SENDEN UTANDIM YA RAB (1 Kullanıcı)

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah Efendimiz (sav) anlatıyor:

Önceki ümmetler içinde bir adam vardı.Tevhid inancından başka (Allah'ın varlığına ve birliğine iman hariç) işe yarar hiçbir ameli yoktu.Birgün ailesini toplayıp,

'' Öldüğüm zaman beni yakın.Kemiklerimi havanda döverek toz edin.Sonra rüzgarlı bir havada bu tozun yarısını karaya,yarısını denize dökün'' diye vasiyet etti.Adam ölünce vasiyet yerine getirildi.Aziz ve Celil olan Allah rüzgara, 'dağıttığın tozları topla' buyurdu.Rüzgar tozları topladı,ilahi huzura getirdi.Hak Teala adama,

''Neden böyle yaptın?'' diye sordu.Adam,

''Senden haya ettiğim (huzuruna günahkar bir kul olarak geldiğim) için ya Rab'' diye cevap verdi. O zaman Allahu Teala,

''Bende seni mağfiret ettim'' buyurdu....

*** ATEŞİN YAKMADIĞI AŞIK***

elzem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SENDEN UTANDIM YA RAB

RABBİM cümlemizi af eylesin.Huzuruna günahkar değil kuvvetli imanla çıkmayı nasip etsin.RABBİM senden de razı olsun

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

elzem yazdı:
RABBİM cümlemizi af eylesin.Huzuruna günahkar değil kuvvetli imanla çıkmayı nasip etsin.RABBİM senden de razı olsun

guzel duanıza amin...inş..hepımızden razı olsun inş..B)

siyah_beyaz

Kayıtlı Kullanıcı

Rabbim merhametini bizlerden esirgemesin ... Hesap günü bağışlasın, affetsin bizleri ...
Allah razı olsun ... Sağolun ....B)

elzem

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_beyaz yazdı:
Rabbim merhametini bizlerden esirgemesin ... Hesap günü bağışlasın, affetsin bizleri ...

amin.sen nerdesin gızzzz

m_muaz

Kayıtlı Kullanıcı

siyah_beyaz yazdı:

amin inş.hocamm..selametle..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt