Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sen (1 Kullanıcı)

yasam

Kayıtlı Kullanıcı
SEN, “Siz insanlar için çikarilmis en hayirli bir ümmetsiniz, iyiligi emreder,kötülükten vazgeçirmege çalisirsiniz..Çünkü Allah’a inaniyorsunuz..” Fermaninin sahibisin!..

SEN, “Alemlere rahmet olarak gönderilen” ve dehsetli mahser günü herkesin “Nefsi! Nefsi!” diye çirpinacagi bir zamanda, secdelere kapanip; “Ümmetimi isterim Ya Rab!..Ümmetimi bagislamadikça kalkmam” diye feryad edecek olan Habib-i Kibriya’nin ümmetisin!..

SEN, Resûlullah’in ashabina; “Orduya yardim ediniz” dedigi zaman, bütün servetini alip getiren ve Peygamberin “Çocuklarina ne biraktin?..”sorusuna; “Allah’i ve Resûlünü biraktim Ya Resûllullah!” cevabini veren Hz. Ebûbekir’in yolundasin!..

SEN, Devlet reisi oldugu halde, içi su dolu bir tulumu sirtina yüklenerek halkiçinde dolasan ve oglunun; “Babacigim, niçin böyle yapiyorsun?” sorusuna;“Oglum! Nefsimi biraz begenir gibi oldum..Onu zelil etmek, gururumu kirmak istiyorum” diyen Koca Ömer’in izindesin!

SEN, Müslümanlar arasinda açligin ve kitligin hüküm sürdügü bir zamanda Sam’dankendisine ait zeytinyagi, üzüm ve bugday yüklü olarak gelen bir deveyi yükleriyle beraber yoksullara tasadduk eden Hz. Osman’in ardindasin!..

SEN, Cebinde bulunan 4 dirhem servetin 1 dirhemini gizlice, 1 dirhemini açikça,1 dirhemini gece ve kalan 1 dirhemini de gündüz , kimsesizlere sadaka olarak veren ve Allah Resûlünün; “Neden böyle yaptin ?”suâline “Belki Allah bunlarin birini olsun kabul eder düsüncesiyle diyen Hz. Ali’yi takip edensin!

SEN, Allah yolunda cihada çikan ve karsisinda ATLAS Okyanusunu görünce, devesini dizlerine kadar denizesürerek, kilicini çekip; “Ya Rabbi! Sahid ol! Önüme su uçsuz bucaksizderya çikmasaydı senin sanini daha ileriye götürürdüm!” diyen mücahidlerin pesindesin!..

SEN, 40 sene yatsi abdestiyle sabah namazini kilan Imam-iÂzam’larin, Malazgirt Ovalarinda Allah Allah sesleriyle at kosturan ve Anadolu kapilarini Müslüman Türklere açan Alp Arslanlarin arkasindasin!..

SEN, Misafir kaldigi evde gece sabaha kadar ayakta duran ve; “Biz Kur’anin bulundugu odada ayaklarimizi uzatip yatmaktan hayâ ederiz” diyen OsmanGazilerin torunusun!..

SEN, Resûllullah’in müjdesine nail olup, küfrün dogu kal’asini, istanbul’ufethederek Islam’a teslim eden, yeni bir çag açan Fatihlerin, dünyayimüslümanlardan baskasina dar gören Yavuzlarin, karalarin- denizlerinhakani Kanûnilerin neslisin!..
işte sen busun...

ayşe.a

Kayıtlı Kullanıcı
emeğine sağlık kardeşim, Allah razı olsun..
ne mutlu bize, biz buyuz işte, kendimizle, geçmişimizle 'gerçek geçmişimizle'
ne kadar gurur duysak az..
çok şükür, böyle bir soya dayanmaktayız, bunu güzelliğini idrak etmeyi Rabbim tüm müslüman kardeşlerimize nasip etsin inşaallah
selametle :a12:

Neyzen Ömer

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Rası olsun cümlesinden ve sizdenn...

hakaNet

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm...Allah bin kere razı olsun çok güzel bir yazı...evet bütün bu sayılanlarız biz belki ama hiç yakışıyormuyuz bunlara..:( ben kendi adıma konuşim yakışmıyorum..Allah cümlemizi doğru yoldan ayırmasın..... (Amiiiiiiiinnn)

T.Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Cok güzel bir yazi allah razi olsun

yasam

Kayıtlı Kullanıcı
Allah cümle cemalimizden razı olsun.Herşeyin hayırlısını nasip eder inşallah.

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim beğenerek okudum.Evet gerçekten işte bizde öyle olmalıyız.!!Ama malesef herşey lafta kalıyor..Rabbim sizden razı olsun.Allaha emanet olunuz.B)

hayal_8100

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir paylaşım.gönlüne sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt