Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sen Namaz Kılmış Olmadın (1 Kullanıcı)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, bir gün mescitte ashabıyla birlikte otururken, isni Hallad olan, yeni öğrenmiş bir bedevi zat girdi. Rüku ve secdesini tam yapmadığı bir namaz kıldı.

Sonra huzura gelerek selam verdi. Resulullah Efendimiz selamını aldı ve.
- Dön namazını tekrar kıl, buyurdu.
O zat dönerek, önceki kıldığı gibi namazını tekrar kıldı. Resul-i Zişan (s.a.v.),
- Dön tekrar kıl; çünkü sen, namaz kılmış olmadın!, buyurdu.
Bu hal üç defa tekerrür edince Hallad (r.a.) :
- Ya Resulullah! Seni hak ile gönderen Allah'a yemin olsun ki, ancak bu kadar biliyorum, doğrusunu bana öğretirmisin? dedi.
Bunun üzerine Efendimi z (s.a.v.):
- Namaz kılmak isteyince güzelce abdest al, kıbleye dön, iftitah tekbirini al, kolayına geldiği kadar Kur'an oku, sonra rükua varıp sukunet buluncaya kadar dur. Sonra başın büsbütün doğruluncaya kadar ayakta kal, sonra secdeye varıpmutmain oluncaya kadar dur, başını kaldırıp hareketsiz kalıncaya kadar otur. Bunları bütün namazlarda böylece yaparsan namazın tam olur, bundan neyi eksiltirsen namazı eksiltmiş olursun, buyurdu.

handan06

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sen Namaz Kılmış Olmadın

ÇOK GÜZEL ELLERİNE SAĞLIK

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

Resul_Acer yazdı:
Resulullah (s.a.v.) Efendimiz, bir gün mescitte ashabıyla birlikte otururken, isni Hallad olan, yeni öğrenmiş bir bedevi zat girdi. Rüku ve secdesini tam yapmadığı bir namaz kıldı.

O zat dönerek, önceki kıldığı gibi namazını tekrar kıldı. Resul-i Zişan (s.a.v.),
- Ya Resulullah! Seni hak ile gönderen Allah'a yemin olsun ki, ancak bu kadar biliyorum, doğrusunu bana öğretirmisin? dedi.
- Namaz kılmak isteyince güzelce abdest al, kıbleye dön, iftitah tekbirini al, kolayına geldiği kadar Kur'an oku, sonra rükua varıp sukunet buluncaya kadar dur. Sonra başın büsbütün doğruluncaya kadar ayakta kal, sonra secdeye varıpmutmain oluncaya kadar dur, başını kaldırıp hareketsiz kalıncaya kadar otur. Bunları bütün namazlarda böylece yaparsan namazın tam olur, bundan neyi eksiltirsen namazı eksiltmiş olursun, buyurdu.
ALLAH RAZI OLSUN..EMEĞİNİZE SAĞLIK..

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

RECEB BOZKUS yazdı:
Resul_Acer yazdı:

ALLAH RAZI OLSUN..EMEĞİNİZE SAĞLIK..

Allah sizdende razı olsun A.e.oB)B)B)

Nikko

Kayıtlı Kullanıcı

Çoğumuz böyle kılmıyor muyuz? Sağol kardeşim, bir eksiğimizi daha gördük. Birde camide namaz kılarken hızlı hızlı kılıyoruz, tesbihi hızlı çekiyoruz, ben anlamıyorum bunu arkadan atlı falan mı kovalıyor. İnanın, cevaatle namaz kılmak, tek başına namaz kılmaktan 27 kat daha sevaplıdır cümlesini duymasaydım, herhalde hiç gitmezdim camilere. Bu, hızlı kıldırmak yüzüne.

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

Nikko yazdı:
Çoğumuz böyle kılmıyor muyuz? Sağol kardeşim, bir eksiğimizi daha gördük. Birde camide namaz kılarken hızlı hızlı kılıyoruz, tesbihi hızlı çekiyoruz, ben anlamıyorum bunu arkadan atlı falan mı kovalıyor. İnanın, cevaatle namaz kılmak, tek başına namaz kılmaktan 27 kat daha sevaplıdır cümlesini duymasaydım, herhalde hiç gitmezdim camilere. Bu, hızlı kıldırmak yüzüne.

Allah sizden razı olsun...B)B)B)

seda_abdllh

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN B)B)B)

emine364

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN BUNDAN SONRA NAMAZLARIMA DAHADA DİKKAT EDECEĞİM
HAYIRLI AKŞAMLAR

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm kardeşim,

hesaba ilk geçileceğimiz namazlarımızı hakkı ile eda edenlerden olabilmek duası ile.

selamünaleyküm

Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Biriniz secde edince, devenin çöküşü şeklinde yere çökmesin, yani ellerini dizlerinden önce yere koymasın."

Ebü Dâvud, Salât 141, (840, 841); Tirmizi, Salât 200, (269); Nesâî, İftitah 128, (2, 206-207).

imported_reyhan_

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun kardeş Namaz dinin direğidir ve Rabbim bize namazı hakkıyla eda edebilmeyi nasip eder inşallah

[marq]
B)B)B) BAŞÖRTÜSÜ BAŞ TACIMIZ B)B)B)[/marq]

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

emine364 yazdı:
ALLAH RAZI OLSUN BUNDAN SONRA NAMAZLARIMA DAHADA DİKKAT EDECEĞİM
HAYIRLI AKŞAMLAR

Allah sizdende razı olsun...İnşallah..B)B)B)

_Resul_

Kayıtlı Kullanıcı

evindar yazdı:
selamünaleyküm kardeşim,

hesaba ilk geçileceğimiz namazlarımızı hakkı ile eda edenlerden olabilmek duası ile.

selamünaleyküm

Ebü Hüreyre (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Biriniz secde edince, devenin çöküşü şeklinde yere çökmesin, yani ellerini dizlerinden önce yere koymasın."

Ebü Dâvud, Salât 141, (840, 841); Tirmizi, Salât 200, (269); Nesâî, İftitah 128, (2, 206-207).

Allah razı olsun..Evet hadis-i şeriftede bir çok örneği var..A.e.oB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt