Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sen, kötülüğü kötülükle karşılama (1 Kullanıcı)

politrade

Kayıtlı Kullanıcı
Resulullah efendimiz, her türlü kabalıkları, cahilliklere sabrederdi. Peygamberimiz, Huneyn ganimetini halka dağıttığı sırada, Beni Temimlerden Zülhuvaysıra gelip Peygamberimizin başucuna dikildi.

"Ya Muhammed! Ben, bu gün yaptığın şeyi gördüm!" dedi.

Peygamberimiz "Evet! Nasıl gördün?" diye sordu.

Zülhuvaysıra "Senin, adalet yapmadığını gördüm! Adalet yap ya Resulallah!" dedi. Peygamberimiz "Yazıklar olsun sana! Ben, adalet yapmazsam, kim adalet yapar?! Ben, adalet yapmış olmasaydım, umduğuma eremezdim. Sen de, bana tabi olduğun için ziyan etmiş, gitmiştin!" buyurdu.

Hz. Ömer "Ya Resulallah! İzin ver de, şunun boynunu vurayım?" dedi.

Peygamberimiz "Hayır! Bırak onu!" buyurdu.

Hz. Enes bin Malik anlatır "Resul aleyhisselam ile birlikte yürüyordum.

Resulullahın üzerinde Necran kumaşından yapılma kalın yakalı bir Cübbe vardı. Bir Bedevi, arkadan yetişip Resulullahın Cübbesinden şiddetle çekti.

Kendisine doğru öyle şiddetli bir çekişle çekti ki, Peygamber aleyhisselam, Bedevinin göğsüne doğru döndü. Cübbe, yırtıldı da, yakası, Resulün boynunda kaldı!

Resulın boynuna baktım. Bedevinin çekişinin şiddetinden, Cübbenin yakası, Resulın boynunda iz bırakmıştı.

Bedevi "Ya Muhammed! Allah'ın, senin yanında bulunan malından şu iki devemin üzerine yükle! Çünkü, sen, bana ne kendi malından, ne de, babanın malından yükleyecek değilsin! dedi.

Peygamber aleyhisselam, biraz sustuktan sonra "Mal, Allah'ın malıdır. Ben de, O'nun kuluyum. Ey Arabi! Sen, bana yaptığın şeyden dolayı misliyle mukabele olunacaksın!" buyurdu. Sonra da,

Peygamberimiz "Hayır! Allah'tan mağfiret dilerim!

Hayır! Allah'dan mağfiret dilerim!

Hayır! Allah'dan mağfiret dilerim ki, beni, çekiştirdiğinden dolayı, seninle, ödeşmedikçe, senin için bir şey yüklemeyeceğim!" buyuruyor.

Arabi de, her defasında "Vallahi, ben, buna razı olmam" diyordu. Resul "Niçin?" diye sordu.

Arabi "Çünkü, sen, kötülüğü, kötülükle karşılamaz, cezalandırmazsın da, ondan!" dedi.

Bunun üzerine, Resul aleyhisselam, güldü.

Sonra da, bir adam çağırdı. "Şu iki deveden birisine arpa, diğerine hurma yükle!" buyurdu.

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sen, kötülüğü kötülükle karşılama

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞİM.ÇOK GÜZEL BİR YAZI YİNE.KISSALARLA KONUYA ÇOK GÜZEL AÇIKLIK GETİRİLMİŞ.
KÖTÜLÜĞE DAİMA İYİLİK İLE KARŞILIK VERMEK MÜSLÜMANA YAKIŞIR.
EĞERKİ BİR İNSAN SANA SOPA İLE VURUYORSA SEN KARŞILIĞINDA ONA EKMEK UZAT.BU KONUYA YAKIŞAN BİR SÖZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.İYİLİĞE İYİLİK ,KÖTÜLÜĞEDE İYİLİK İLE CEVAP VERMEK MÜSLÜMANA EN ÇOK YAKIŞAN DAVRANIŞTIR.ZİRA BİZ BU DÜNYANIN EMANETÇİLERİYİZ.3 ÜNLÜK DÜNYA İÇİN AHİRETİMİZİ KAYBETMEYİ KİMSE İSTEMEZ,ALLAH(CC) RAZI OLSUN KARDEŞİM.SAĞOLAISN.SELAM VE DUA İLE

politrade

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Sen, kötülüğü kötülükle karşılama

aleyküm selam sağol günümüzde ekmek yerine edepsiz sözlerle ahiretimizi kaybediyoruz ....... allah (cc) emanetol selametle:(

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt