Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark
  • Değerli Kullanıcılarımız,
    İslami Sayfa, yenilen altyapısı ve tasarımı ile sizlere çok daha iyi hizmet sunabilmek adına büyük bir değişim ve yenilenme içerisindedir.
    Bu süreç içerisinde sizlerden ayrı kalacağımız kısa aralıklar olabilir, ek olarak kullanıcılarımız sitemizde mevcut üyeliklerine giriş yapmak istediklerinde "Şifre Sıfırlama"bağlantısını kullanarak mevcut e postaları ile bu süreci kolayca tamamlayabilirler.

Selavatu meculenin farklısı

Mehmet Asa

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
13 Mar 2012
Mesajlar
811
Tepki puanı
0
Puanları
0
Yaş
49
Konum
Bursa/yenisehir
Web Sitesi
gruplar.antoloji.com
Selavatu meculenin farklısı

SALAVAT-I MELUCE'nin Faziletleri;
YAZIMIZI ES GEÇEN ÇOK ŞEY KAYBEDER..!
Eserin yazarı diyorki;Ben hayatta her istediğimi elde ettim ve her arzuma ulaştım.Yüce Allah’ın bana sırrını bildirdiği salavatın adı “salat-ı Mec’ule” denilir.Bu salavat her türlü olmazı olur hale getirmek ve çözülmez düğümlerin çözmek,içinde çıkamadığın sıkıntılardan kurtulmak.Rızık-bolluk- bereket,dünya ve ahiret kazancı.
Bu salavata devam eden kimseye yüce Allah cennette cennet köşklerinden bin köşk ihsan eder.
Bu salavatı okuyan kimsenin Allah her türlü sıkıntısını giderir.her türlü dünya işlerinde kolaylık ihsan eder.
Çözülmez düğümleri çözen salavat diye anılıyor bu salavat.Her türlü olmazı oldurur denilmektedir.
Gece yarısı yada sabah namazından hemen sonra 51 defa okuyun.her dilek için okunabilir.
Abdestli okumanız seccade başında okumanız daha makbuldür.Abdestsiz de tabi olabilir ama duanın usulüne uygun okunmasına kabulüne etkilidir.
Bu salavat1 sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra veya gece uyandığında okunması daha tesirli olur.
Bir kimse sabah namazından önce veya yatsı namazından sonra bu salavatı şerifi(51) defa okuyup ardından Allah rızası için (2) rekat namaz kılsa ve kılınan namazın birinci rekatında Fatiha ve Eelm neşrah Leke’yi,ikinci rekatında da Fatiha ile birlikte “Kul yâ eyyühel kâfirun” ve ” İzâ câe nasrullah” surelerini okusa,Yüce Allah o kimsenin kıldığı namazın her rekatı için yüz şehit sevabı verir.Okunan her âyet için bir köle azadı sevabı ihsan eder.Bu namazı kılanın amel defteri kıyamete kadar kapanmaz ve her günü için Hac ve umre sevabı kadar durmadan kendisine sevap yazılır.Vefat ettiğinde o kimseye melekler şehit muamelesi yapar.O kimseler cennette de İbrahim(a.s)’a komşu olurlar.Bu fırsatı kaçırmamalıdır.
Allah Rasulü bu namazı tamamlayıncaya kadar Cebrail (a.s)’ın yanından hiç ayrılmadığını haber vermiştir.Ayrıca şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir.
Maddi manevi sıkıntılar
Evlilik isteği
Rızık için
Huzur ve mutluluk için
Hastalık için
Her hangi bir istek için
Okunuşu: “Allahümme salli ala seyyidina muhammedin selaten tehullü biha uktedi ve tüferricü biha kürbeti ve takdıy biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim”
Anlamı:”Allah’ım! Efendimiz, Önderimiz Muhammed (S.A.V)’e salat ve selam eyle ki, Sen müşkillerimi bu salat yüzünden çözer, sıkıntılarımı bu yüzden açar, düştüğüm bataklıktan beni bu sebeple kurtarır, yanılıp sürçtüğümde beni bu yüzden bağışlar ve ihtiyaçlarımı bu salat sebebiyle giderirsin.”

selavatu mecule
 

Griş Yapın veya Üye Olun

Yanıt için giriş yapmanız veya üye olmanız gerekir.
veya

Yeni hesap oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun. Bu işlem çok kolay!
Üst Alt