Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selat-i Serifelerin,esrari,hikmeti,fazileti (1 Kullanıcı)

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
******SALAVAT-I SERIFE GETIRMENIN FAZILETI HAKKINDA HADI-I SERIFLER****
**"ALLAH TEALA* buyuruyor11
----*birdefa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz;"
***ALLAH RESULÜ(S,A,V)buyuruyor:
----*ismimi duyunca salavat getirmeyen ,insanlarin en acizidir."
----*ismimi duyunca salavat getirmeyen,insanlarin en cimrisidir."
----*adimi duyunca salavat getirmeyen ,insanlarin en acizidir."
----*üzerime salavat getirmeden dagilan bir topluluk pisman olacaktir-"
----*üc kisi yüzümü göremiyecek: ana babasina isyan eden, sünnetimi terk eden, üzerime salavat getirmayen-"
----*adimi isitipte salavat getirmeyen,sonu mutsuz kimsedir-"
----*Cuma günü ve geceleri üzerime yüz defa salavat getirenin ALLAH TEALA otuzu dünyaya,yetmisi ahireteait olmak üzere yüz hacatini kabul eder-"
---*Dua ile sema arasinda bir engel vardir Üzerime salavat getirilince engel acilir ,D ua yerine ulasir-"
----*Sirat köprüsünde tirtir titreyen bir adam gördüm ,O anda üzerime getirdigi salavat -i serife gelip bu durumdan onu kurtardi-"
----*Meclislerinizi salavat ile süsleyiniz-"
----*Cuma günü üzerime seksen defa salavat getirenin seksen senelik günahi affolur-"
----*Karsilasan iki mü'min salavat getirerek musafaha ederlerse gecmis ve gelecek günahlari bagislanir-"
----*Üzerime bir günde bin salavat getiren kimseye cennetdeki makami gösterilmeden ölmez -"
----*Üzerime ypz defa salavat getirene ,ALLAH (c.c.) bin defa rahmet nazariyla bakar,istiyakla daha fazla getiren icin kiyamat gününde sefaat ve sahitlik aderim-"
----*Bana en yakin olanlar,Üzarime en cok salavat getirenlerdir-"
----*Üzerime salavat getirirseniz,ALLAH'TAsizin üzerinize salavat getirir-"
----*ALLAH TEALA EFENDIMIZ ALEYHISSELAM'A ""Sen onlarin icinde oldukca ben onlara azap etmem.Istigfar getirdikleri müddetce de BEN onlara azap edici degilim."buyurmustur-11
----*Hazreti Adem (a.s.):"EY RABBIM ,dünya isleri beni mesgul etmekdedir.Bütün hamd ve tesbihleri icine alan öyle bir sey ögretki ,onunla sana hamd ve tesbih edeyim-"diye niyaz etti-"
----*ALLAH TEALA :"Ey adem !Sabah ve aksamladiginda pcer defa : *El hamdü lillähi rabbil älemine hamden yüvävafi niamehü ve yükafi mazideh* der sen bütün tesbih ve tahmidlerle beni anmis olursun-"buyurdu-"

fatıma meral

Kayıtlı Kullanıcı
allah senden razı olsun .paylaşım için sagolasın

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
Ebu Said el-Hudri (r.a)dedi ki:"bir cemaat ,bir mecliste RASULÜLLAH(S,A,V)'e salatü selam getirmezse cennete girseler dahi ,yine pismanlik duyacaklardir."*RESUL*LLAH (S,A,V) buyuruyor ------eger kalblerin öldügü gün kalbinin ölmasini istemiyorsan ,bir günde on defa su ilahi isimlari oku!!! **"YA HAYYÜ YA KAYYUM"** Sonra hic yorulmadan bana hargün salavat getir." ***YEDÜYÜZ BIN SALAT'Ü SELAM GÜCÜNDE SALAVAT*** ***Allähümme salli alä seyyidinä muhammadin adede mä fi ilmillähi saläten däimeten bi devämi mülkilläh**
MANASI; **Allah'im efendimiz muhammad'e senin ilminde bulunanlar sayisinca ve mülkün devam etdigi sürece salat ve selam eyle.**
SIRLARI; bu salava-i serifeyi bir defa okumak ,yedi yüz bin salavt-i serife okuma fazileti ve degerindedir.Cuma günleri biner defa okuyan kimse iki cihan saadetini elde eder.!!! **Peygamber (s.a.v.)'e salat getimek,ayni zamanda cennette onunla bulusup sohbet etmeyi saglar **

nermin.demir

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Bu güzel paylaşımın için Allah senden razı olsun.Emeğine sağlık.Selam ve dua ile.Allaha emanet olun.

mehtap0013

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim allah razı olsun. yazdım hepsini. allaha emanet ol

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam kardeslerim bende cevap gelmez saniyordum insallah devamini yazarim allaha emanet olun cümle müslüman kardeslerim peygamberimiz(s.a.v ) komsu eyler insallah

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt