Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selamünaleyküm arkadaşlar hepinize (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmn007

Kayıtlı Kullanıcı
HERKESE SELAMLAR HERKESİN KURBAN BAYRAMININ ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM,

Kardeşler, sizden ve bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum,
Ben yeni ameliyat oldum, gusl abdesti almak gerekiyor, ameliyat olan yerime su değmeden nasıl gusl alabilirim ??

abı_hayat

Kayıtlı Kullanıcı

Vealeykümselam, hoşgeldiniz...:a35::a35::a35:

Killer 7

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam kardeşim bak eğer cenabetsen almak zorundasın biliyorsun.eğer hastalık dan dolayı temizlenmek istiyorsan o zaman ALLAH c.c biliyor senin durumunu ve eğer ölsen bile imamlar sana abdest aldırıyorlar.hani ölüyü yıkıyorlar ya ordan bil:) ya iyileşeceksin öyle alacaksın abdest yada ölürsen eğer imamlar sana gusül abdesti aldırıyorlar.benden şimdilik bu kadar.ALLAH C.C EMANET OL KARDEŞİM EYVALLAH

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam değerli kardeşim;

"Defalarca uyarmamıza rağmen halen forum içersine sorular sorulmaktadır. Biz forum içersine soru sorulmasını yasaklamıştık, bunun sebebi ise, farklı fikirler oluştuğu için biri çıkıp "Bence günah değildir, Bence birşey olmaz yani şundan dolayı şöyle olur çünkü, ama böyle olursa benim fikrimce olmamalıdır yani niye caiz olmasın ki" gibi saçmalıklar meydana gelebiliyor.

Kişilerin kendi fikirlerini beyan etmesi güzel birşeydir. Ama konu dini konular olunca hassas bir konu olduğu için bunun vebali ağır olur. Bence sence onca gibi kelimelerle ifade edilmesi çok sakıncalıdır.

Konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler elbette kaynaklarıyla konuya cevap verebilir. Biz konu hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin cevap vermemesini, özellikle yukarıda da belirtildiği gibi "BENCE" kelimesini kullanarak yorum katmamasını rica ediyoruz.

Konuyu sorularınızla beraber çevrenizde ki müslüman bir kardeşimiz yada cami imamı ile istişare ederek cevaplayınız.

Yine şunu hatırlatmakta fayda var adınıza bakılırsa erkek bir kardeşimizsiniz eyerki öyle ise,neden bunları babamızdan,erkek kardeşimizden,amcamızdan,amca oğlundan,teyze oğlundan,dayı oğlundan,yada komşumuzdan eyerki bu sayılan vasıftakiler bilmiyorsa onların vasıtası ile değerli hoca abilerimizden öğrenilmesini sağlamıyoruz.

Eyerki bu konu kilitlenmemiş olsa siz değerli kardeşim aslı astarı olmayan kaynaksız ve delilsiz ne izahlar ile muhatap olacaksınız o zaman görecek ve bize hak vereceksiniz.

Tabiki bu soruya cevap verecek donanımlı kardeşlerimiz vardır lakin sitemizin dediğimiz gibi bu kategoride bir hizmeti yoktur.Bu gibi konuların önüne geçmek son zamanlarda iyice zorlaşmıştır.

Sizin vesileniz ile soru sorulmak için açılan tüm paylaşımlar açıklama yapılmadan kilitlenerek belirli bir zaman sonra silinecektir."

HERKESE SELAMLAR HERKESİN KURBAN BAYRAMININ ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM,

Kardeşler, sizden ve bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum,
Ben yeni ameliyat oldum, gusl abdesti almak gerekiyor, ameliyat olan yerime su değmeden nasıl gusl alabilirim ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt