Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamun aleykum (1 Kullanıcı)

aslsnl

Kayıtlı Kullanıcı
hepinize merhaba.teşekkür ediyorumki sizin gibi insanlar var hayatta. ben başı boş yaşamaktan çok sıkıldım.ve artık beni doğruya götürecek şeyler yapmak istiyorum.umarım yardımcı olursunuz bana.nerden başlamayalım ne yapmalıyım.kalıcı olmasını ıstıyorum bende.içimdeki bu istek geçmeden yardım edin lütfen

KüBrA1988

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykumselam Kardesim,

Sana gücümüzün yettigi kadar yardim etmeye haziriz insaALLAH...

Yapabilecegimiz ne var ?

aslsnl

Kayıtlı Kullanıcı
bende onu bilmiyorum işte.nerden başlamalıyım ne yapmalıyım?

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam kardeşim hoş geldiniz.

Selam ve dua ile...

ahde

Kayıtlı Kullanıcı
hepinize merhaba.teşekkür ediyorumki sizin gibi insanlar var hayatta. ben başı boş yaşamaktan çok sıkıldım.ve artık beni doğruya götürecek şeyler yapmak istiyorum.umarım yardımcı olursunuz bana.nerden başlamayalım ne yapmalıyım.kalıcı olmasını ıstıyorum bende.içimdeki bu istek geçmeden yardım edin lütfen

hogel.gif

Selamun aleyküm kardeşim Rabbim size bir vesile kılmış ve bu siteyle karşılaştırmış başlangıcı yapmışsınız.
isteyiniz hiç geçmesin diyorum öncelikle:
öncelik olarak Kelime-i tevhidi iyi anlamak lazım şehadet getirmek yeterli değil şehadet ettiğiniz an Kur'an-ı kerimde ki tüm ayeti celilerin
doruluğunu kabul etmiş oluyorsunuz vede hz Muhammed (s.a.v)
allah'ın kulu ve elçisi olduğunu da
size özet olarak açıklamaya çalışırsam ben müslümanım ama faiz helaldir dediğinizde
allah korusun dinden çıkarsınız veya hut ben müslümanım ama
Başörtüsü diye bişiy olamaz hangi devirde yaşıyoruz dediğinizde dinden çıkarsınız asıl önemli olan tevhid inancıdır Tamamen hür bir iradeyle tüm
Tüm ayeti celileri kabul ettiğinizde sıra amel etmeğe gelir.
allah'ın haram kıldıkların uzak durmalı bizim için helal olanlarla
Hayatımızı sonlandırmamız gerekiyor kur'anı kerim-i iyi anlayıp tatbik edebilmemiz için hz Muhammed (s.a.v) hayatını öğrenmeli ve onun gibi
Yaşamaya çalışmalıdır. geçmişte işlediğimiz günahlara halis bişekilde
Tevbe edip bizi günaha yaklaştıran kişi ve eylemlerden uzak durmalıyız
Rabbim ameli salih kullardan eylesin cümlemizi
bu konu uzun bir konudur sizi sıkmak benim haddim değildir
Sorularınıza sitedeki arkadaşlarımızla beraber yanıt vermeye çalışırız
Bildiğimiz kadarıyla Rabbim bildiklerimizle Amel etmeği bilmediklerimide öğrenmeyi nasip etsin selametle kalın kardeşim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt