Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selamun Aleyküm (1 Kullanıcı)

erkanakgun

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.Aranıza katılmaktan gerçekten çok mutluyum.Bu birlikteliğin başlayışıda şu mübarek günde(cuma) olması inşAllah hayırlara vesile olur.
Adım Erkan 24 yaşındayım.Tekirdağda yaşıyorum.Bilgisayar teknikeriyim.
Uzun süredir ziyaretçi statüsünde sitenizden faydalanıyordum.Açık konuşmam gerekirse Müslümanım diye söyleyen ve sadece sözde kalan kişilerdendim.İnşAllah artık özümde ve benliğimde de Müslümanlığın maneviyatını yaşayacağım.Allah bu konuda yardımcım olur inşAllah.
Bugüne kadar hep aklımın estiğince yaşadım.Hani derlerya yapılacak birşey kalmadı artık;evet bende bu noktadayım.Dünyevi zevklerin mutlu, huzurlu etmediğini daha çok nefsi kirlettiğini yaşayarak öğrendim maalesef.Allahım'a çok şükürki İnşAllah artık bende,dinini bilen(öğrenen),insanları doğru yola teşfik eden,İbadetini yerine getiren birisi olmak istiyorum ve bu uğurda ne gerekiyorsa yapacağım.
Lafı çok uzattım sanırım.Kusuruma bakmayın.İçim o kadar çok sıkılıyorki Bir nebze olsun içimdekileri paylaşmak istedim.
Allah hepimizi kötü yoldan sakınsın.Bizi iyi kullarından kılsın.
ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.
Selamun Aleyküm

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam.

Hoşgeldin.

Bende yeni sayılırım.Bir kaç gündür burdayım ,ancak o kadar çok şey öğrendim ki...
Burdaki tüm müminlerden Rabbim Razı Olsun !

Sanada Rabbim yardımcı olsun...

erkanakgun

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm Selam.

Hoşgeldin.

Bende yeni sayılırım.Bir kaç gündür burdayım ,ancak o kadar çok şey öğrendim ki...
Burdaki tüm müminlerden Rabbim Razı Olsun !

Sanada Rabbim yardımcı olsun...

Selamun Aleykum

Allah tüm müslümanlardan razı olsun.Mersinli olman ayrıca kalbimi okşadı.
Nasipse bende artık bilmediklerimi İnşAllah sizlerin sayesinde öğreneceğim.
RAbbim hepimizin yardımcısı olsun.

Luvi

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum Selam kardeşim hoş geldiniz.

Selam ve dua ile...

gülsengül

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam ..Amin kardeşim...

Hoşgeldin aramıza ,üyeliğin hayırlı ve daim olsun faydalı bilgileri doğru kaynaklardan paylaşmak ümidiyle...

selam ve du aile kalın...

ebru1987

Kayıtlı Kullanıcı
Allahın selamı hepinizin üzerine olsun inşallah
Arkadaşlar ben de artık islamıyeti dolu dolu yaşamak isteyen kişilerdenim artık dünyevi zevkleri bir köşeye bırakmak istiyorum. Bu gün için de öyle bir his varki bunu size anlatamam şuan bile bu satırları yazarken içimden aglamak geliyor sebebini bilemiyorum belki kaybetmiş oldugun o yıllar için belkide bu islamı bu kadar yakından tanımak istediğim içindir. Ben 3-5 sene öncesin de dinimin vecibelerini doğru bir şekilde yerine getirmek istemiştim bu sebeplede kapanmıştım namazını kılıyordum vs. Ama bazı arkadaşlarımın yaşımın genç oldugunu ve benim için erken oldugunu sölediler hatta daha da ileriye giderek beni tabiricaizse kocakarıya benzettiler. ben de yaşımın vermiş oldugu cehaletle başımı aştım biliyorum çok büyük bir günah işledim rabbim afetsin inşallah ve bu gün nasıl oldugunu da bilemiyorum tekrar içinde bir his uyandı ve tekrar kapanmak istiyorum. Köprünün altından çok sular geçtii artık o zamanki cahilligim kalmadı şimdi 21 yaşındayım hatta 22 ve evliyim bebek istiyoruz ama bir süredir de olmuyor. kaybetmiş oldugum yılların telafisi için burdayım sizlerden yardım istiyorum ben istiyorum ama yapamamaktan yine yarıda bırakmaktan korkuyorum lütfen bana destek verin beni yapabilecegime inandırın. İnanın ki bunu çok isityorum dedimya bu satırlar gerçekten gözlerim dolu dolu yazıyorum bugazım düğümleniyor yazarken. Bu akşam rabbimin de izni ile namaz kılmaya başlayacagım ben aynı zamanda çalışıyorum iş yerimde namaz kıllama imkan yok ama en azından hiç kılmamaktan iyidir diye düşünüyorum ve kılmadığım zamanları da kaza edeceğim lütfen rabbime benim için dua edin ben bu kez başladığım bir işi yarı da bırakmak istemiyorum
hepinize şimdiden teşekkür ediyorum allaha emanet olun.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykümselam kardeşim. Allah yardımcın olsun. Yarıda bırakıcam diye korkma canım benim. Namazına başla. Gerçek huzuru bulacaksın Rabbimin izniyle.. Kapanma konusunda da pişmanlığın var. Öyle pişman gördüm ki seni bir daha Allah'ın izniyle de açılmazsın korkma kardeşim. Bismillah de ve başla kardeşim. Hiç bir engel engel değil Allah'a kul olmaya. Bugün cuma çok dua et. Allah dualarını kabul eder inşaallah. Allah yar ve yardımcın olsun..

ebru1987

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun
dedim ya hani bu gün bambaşka duygular içerisindeyim okurken bile gözlerim doluyoo çok pişmanın açrıgım için inşallah allahımın izni ile bukez olacak
allaha emanet ol canım kardeşim

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
İnşaallah canım benim.
Allah yardımcın olsun..
İnşaallah güzel haberlerini beklıoruz.

ismaile

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı olsun hoş geldin

ufuktuncay

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar ben de artık islamıyeti dolu dolu yaşamak isteyen kişilerdenim artık dünyevi zevkleri bir köşeye bırakmak istiyorum. Bu gün için de öyle bir his varki bunu size anlatamam şuan bile bu satırları yazarken içimden aglamak geliyor sebebini bilemiyorum belki kaybetmiş oldugun o yıllar için belkide bu islamı bu kadar yakından tanımak istediğim içindir. Ben 3-5 sene öncesin de dinimin vecibelerini doğru bir şekilde yerine getirmek istemiştim bu sebeplede kapanmıştım namazını kılıyordum vs. Ama bazı arkadaşlarımın yaşımın genç oldugunu ve benim için erken oldugunu sölediler hatta daha da ileriye giderek beni tabiricaizse kocakarıya benzettiler. ben de yaşımın vermiş oldugu cehaletle başımı aştım biliyorum çok büyük bir günah işledim rabbim afetsin inşallah ve bu gün nasıl oldugunu da bilemiyorum tekrar içinde bir his uyandı ve tekrar kapanmak istiyorum. Köprünün altından çok sular geçtii artık o zamanki cahilligim kalmadı şimdi 21 yaşındayım hatta 22 ve evliyim bebek istiyoruz ama bir süredir de olmuyor. kaybetmiş oldugum yılların telafisi için burdayım sizlerden yardım istiyorum ben istiyorum ama yapamamaktan yine yarıda bırakmaktan korkuyorum lütfen bana destek verin beni yapabilecegime inandırın. İnanın ki bunu çok isityorum dedimya bu satırlar gerçekten gözlerim dolu dolu yazıyorum bugazım düğümleniyor yazarken. Bu akşam rabbimin de izni ile namaz kılmaya başlayacagım ben aynı zamanda çalışıyorum iş yerimde namaz kıllama imkan yok ama en azından hiç kılmamaktan iyidir diye düşünüyorum ve kılmadığım zamanları da kaza edeceğim lütfen rabbime benim için dua edin ben bu kez başladığım bir işi yarı da bırakmak istemiyorum

Allah'ın izni ile istediğine kavuşursun diye düşünüyorum.
Yeterki sen başla ,devamında Rabbim sana yardımcı olacaktır.
Ama şunu hiç unutma şeytan seni hiç rahat bırakmayacak.
Sen ibadete yaklaştıkça o vesvese verecek.
Senin inancın kuvvetlendikçe o daha da şiddetli saldıracak.
Biliyorum ,çünki bu savaşı yıllardır veriyorum.
Her dakika ,her saat ,her vakit vesvese , vesvese ,vesvese...
Mutlu bir yuvanın olması beni çok sevindirdi.Rabbim bozmasın inşallah.
İşinin ve düzenli bir hayatının oluşu ,kafanın pek çok konuda rahat olması ve ibadetini daha rahat yapmanı sağlayacak.Ve ister istemez yaptıkça ve yaklaştıkça daha hoşuna gidecek , daha huzur bulacaksın ve inşallah hiç bir tereddüdün kalmadan hayatına devam edeceksin.
Bu forumda pek çok konuda aydınlatıcı yazılar okudum ve okumaya da devam ediyorum.Eminim sende çok yararlanacaksın.Ama sakın pes etme...İşin sırrı sabırda....Kısmet ise bebekte olur inşallah.Sen dua etmeye devam et.Unutmaki her şey Yaradan'ın taktiri ile gerçekleşir.Kaderimizde ne olduğunu bilmeden ona yalvarır dua ederiz.Dualarımız hep seninle olacak.
Allaha Emanet Ol.

ebru1987

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun inşallah bu kez bırakmayacagım rabbimin yardımı ve dualarınız bana yardımcı olacak biliyorum
allah hepinizdden razı olsun
allaha emanet olun

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm Ve rahmetullahi ve berekâtühü"

hoş geldiniz sitemize ;allah yar ve yardımcınız olsun.selametle kalın.

elifimbenim(MERHUME)

Kayıtlı Kullanıcı

:a14:selamün aleyküm canım allahım ınşallah gönlüne göre ibadet etmeni nasip eder bende senın durumundaydım ve bir gün görünmeyen bir şey başıma balyoz gibi vurdu ve beni uyandırdı şimdi allahıma şükür elimden geldğinçe ıbadetimi yapıyorum ve cok kitap okuyorum allaha şükür bu sıteyı gördüm ve üye oldum ve diyorum iyiki olmuşum sen yeterki iste ve rabbim de nasip etsin bebeğinde olur daha cokkkkkkkkk gencsın hemde cıfter cıfter merak etme :a12: sen dua et rabbim dua nı inşallah geri cevırmez allaha emanet ol canım

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.Aranıza katılmaktan gerçekten çok mutluyum.Bu birlikteliğin başlayışıda şu mübarek günde(cuma) olması inşAllah hayırlara vesile olur.
Adım Erkan 24 yaşındayım.Tekirdağda yaşıyorum.Bilgisayar teknikeriyim.
Uzun süredir ziyaretçi statüsünde sitenizden faydalanıyordum.Açık konuşmam gerekirse Müslümanım diye söyleyen ve sadece sözde kalan kişilerdendim.İnşAllah artık özümde ve benliğimde de Müslümanlığın maneviyatını yaşayacağım.Allah bu konuda yardımcım olur inşAllah.
Bugüne kadar hep aklımın estiğince yaşadım.Hani derlerya yapılacak birşey kalmadı artık;evet bende bu noktadayım.Dünyevi zevklerin mutlu, huzurlu etmediğini daha çok nefsi kirlettiğini yaşayarak öğrendim maalesef.Allahım'a çok şükürki İnşAllah artık bende,dinini bilen(öğrenen),insanları doğru yola teşfik eden,İbadetini yerine getiren birisi olmak istiyorum ve bu uğurda ne gerekiyorsa yapacağım.
Lafı çok uzattım sanırım.Kusuruma bakmayın.İçim o kadar çok sıkılıyorki Bir nebze olsun içimdekileri paylaşmak istedim.
Allah hepimizi kötü yoldan sakınsın.Bizi iyi kullarından kılsın.
ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.
Selamun Aleyküm
aleyküm selam hoşgeldin kardeşim bu çok güzel bi adım inşallah dini bilgilerinizi tazelersiniz ve Rabbimin emrettiği ve yasakladığı hususlarda daha dikkatli olursunuz. kalpler ancak Allahı anmakla mutmain our.

ebru1987

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun inşallah benim de olacak bebeğim biliyorm ama inşallah bende en kısa zamanda bende ibadetimi yerli yerince yapabilirim
allha emanet olun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt