Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamün aleyküm isim konumun adi (1 Kullanıcı)

vatan52

Kayıtlı Kullanıcı
sevgili arkadaslar kuranda gecen isimlerden biriní ogluma takmak istiyorum sizce ne denli dogru olur sakincalari nelerdir tesekkkürler

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykûm selam .anlasIlan ordulusun ônceliklen ûyeligin hayIrlI olsun.
Kurandan isim koymak gûzeldir bildigim kadar lakin iyi dikkat etmek gerekir Bence sen sizin oralarda bir imam varsa ona danIs.
BU arada ordunun neresindensin.

Guo1903

Kayıtlı Kullanıcı
Ordulular çıkmaya başladı sonunda, epeydir kimseyi bulamıyordum:) Ben mesudiyeliyim sizler neresinden??

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
benim erkek kardeşim olursa adını hasanhüsayin koyucam,peygammerin torunlarının adı.sizde bence öyle güzel isim koyun.

harun78xxx

Kayıtlı Kullanıcı
çocuklara verilen isimlerin kur an da geçip geçmemesi önemli değildir.önemli olan başta dinimiz,kültürümüz...e uygun olmasıdır.yani kısaca anlamının güzel olmasıdır.kur an da geçiyor diye bir anlam ifade etmeyen aleyna veya kınanan kişilerin isimleri verilmemelidir.zira firavun da kur an da geçiyor.peygamberimizin çocuklarına baktığımızda isim verirken kur an ı esas almadığı anlaşılıyor.zeynep gibi.
bence tarihizde yaşayışıyla herkese örnek olan şahısların isimlerini vermek onların isimlerini yaşatmak en güzeli....
ömer,mustafa,selman,enes,selman,yavuz....

sezer demir

Kayıtlı Kullanıcı
yukarIdada belirttigim gibi bir bilene yani yaKInImIzda bir imama veya hocaya danIsmakta yarar var.

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim hoş geldiniz üyeliğiniz hayırlı ve daim olur inşallah.Çok güzel Kur'anda bulunan isimler var ama bazı isimleri koyarken dikkat etmek gerekiyor diy biliyorum.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.:)

noun_derbeder

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum arkadaslar bence sakıncası ya olur yadaolmaz bu cocugun gelecegıne baglı eger o ısımı tasıya bılecek gıbı ıse sakıncası yok tur aksıne kotu huylu olursa(kı bunu hıcbır anne baba ıstemez allah dusmn basına vermesın)sakıncalıdır cunku ahıret gununde o ısımden bıle hesaba cekılecektır nerden bılıyorsunuz dıye sorarsanız kendımden bılıyorum

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt