Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SELAMIN ALEYKÜM (1 Kullanıcı)

SUMRU

Yasaklı Kullanıcı
KARDEŞLERİM ARANIZA BENİDE KABUL EDERSİNİZ İNŞALLAH. GÜZEL BİR HİZMET DİLEĞİ İLE . A.E.O .

ferit

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SELAMIN ALEYKÜM

A.S. SelamunAleyküm
''ARAMIZA HOŞGELDİN KARDEŞİM''
Hayırlara vesile olursun İnşaAllah.
Selametle...:DB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

aleykümselam kardeşim.aramıza hoşgeldin..selam ve dua ile..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

vealeykümesselam kardeşim aramıza hoşgeldiniz İNŞAALLAH bu gelişiniz hayırlara vesile olur selametle kalın...B)B)

ayşe

Kayıtlı Kullanıcı

ARAMIZA HOSGELDINIZ

songül235

Kayıtlı Kullanıcı
:a16::a29::a29:bu siteye üye oldugum için çok mutlu ve huzurluyum en azından sıkıldıgım zaman güzel sohbetleri okuyarak huzur buluYORUM:a07:

songül235

Kayıtlı Kullanıcı
bu siteye herkesi davet ediyorum:a12:

songül235

Kayıtlı Kullanıcı
Dini bir sohbetten çıkan adam arabasına binmek için yürürken dinlediği bir söz aklına takılmıştı. “allah(c.c.) duaları duyar ve ona karşılık verir” nasıl sorusu beynini kemiriyordu. Soğuk havaya rağmen arabasına binmeden bunu düşünüyordu “nasıl ?”

derken neyse deyip arabaya binecekken dua etmeye karar verdi. Ve allah(c.c) a “ allahım bana nasıl duaları duyup karşılık verdiğini öğret” diye dua etti. Ve ardından arabasına bindi.
Arabasıyla evine doğru ilerlerken içinden bir ses ona süt almasını söylüyordu. önce boş ver dedi ama isteği o kadar güçlüydüki süt almaya karar verdi. Ve gördüğü bir marketten bir paket süt alıp arabasına koydu. Ve yola devam etti. <

yoluna devam ederken içinden bir ses bir sokağa dönmesini söyledi. Bu ses ona emir veriyordu adeta. Bu seside önce önemsemedi. Sokağı geçip gitti. Ama ardından allah(c.c.) a ettiği dua aklına geldi ve dönmesi gerektiğini düşündü. Geri dönüp sokağa girdi ve bu sokakta yoluna devam etti. Yol ilerledikçe güzel binaların yerini barakalar, deme çatma evler almıştı.

Ve şimdi aynı ses arabadan binmesini söylüyordu. Arabasından indi. çevredeki bütün evlerin ışıkları sönmüştü. Herkes uyuyordu anlaşılan. Ama içinden gelen ses ona yolun sonundaki küçük eve gidip elindeki sütü vermesini söylüyordu. Rezil olmaktan korktuğu için vazgeçecektiki. Bütün cesaretini toplayıp eve doğru ilerledi ve kapıya vurdu. Içerden sesler geldi ve bir erkek sesi “kim o” diye sordu. Ordan koşarak kaçmak istedi ama kapı açılmıştı bile. Karşısında fakir görünüşlü bir adam vardı. Adama elindeki sütü uzattı .adam sütü alıp içeri koştu gittiği odada ağlayan bir bebek sesi geliyordu. Ardından odadan bir kadın çıkıp mutfağa doğru koştu. Ve adam kapıya gelerek adamla konuşmaya başladı.

Adam konuşurken gözlerinden sicim gibi yaşlar boşalıyordu. “iki ay önce şehre taşındık ama bir iş bulamadım. Bu güne kadar tanıdıkların yardımlarıyla geldik. Ama bu gün bebeğimize süt alamadık. Allaha dua ediyordum .allah ın bebeğimize süt gönder diye” adam konuşurken içerden kadının sesi geldi. Kadın bilmediği bir dilde konuşuyordu. Adam tercüme etti . “allah’a dua ediyordum allah ım meleklerinle bebeğime süt gönder diye, siz bir melekmisiniz ?”

sütü getiren adam cebindeki bütün parayı çıkarıp ısrarla adamın eline tutuşturdu. Ve ona iş konusundada yardımcı olacağına söz verdi. Adam oradan ayrılırken bu defa onun gözlerinden yaşlar boşalıyordu. ( duası kabul olmuştu artık biliyordu…)

songül235

Kayıtlı Kullanıcı
Herkes bu hadisi okusun ve allahın heran sizin yanınızda oldugunu bilin allah merhametlilerin en merhametlisidir allah kullarını çok sever ve affeder

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt