Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamaleykum (1 Kullanıcı)

aliekbercik

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese cani gonulden saygi ve selamlar ben ulkemden uzak AVUSTRALYAda yasamaya calisan cilekes bir dostunuzum iki evlilik yaptim birinden 15 yasinda ikizlerim digerindende 1 ila 3 yasinda iki erkek cocugum var cilekes dedim iki evliligimde bos yere yikildi saygida kusur etmedim ikisinede sevdim cani gonulden ama nedeni ne oldugunu bilmedigim sebeblerden dolayi yuvalarim yikildi su an bel fitigi sebebi ile calisamaz durumdayim yani malulen emekli buna ragmen iki karimada yardim etmekten kendimi alamiyorum elimden geldigi kadar sizlerden fikir yardimi bekliyorum ilk hanimim simdi birbaskasiyla beraber ikinci hanimim da yeni ayrildik iki cocugumuz daha kucuk ve ucuncuye hamile iki arada kaldim kendi sagligimami yoksa onlarin durumunami yanayim sasirdim burada fikir danisacagim aydin birileri yok denecek kadar az o yuzden sizlere bu konuyu actim ikinci hanimi mi nasil kazanirim eger bana yardimci olursaniz ALLAH ta size yardim eder insaallah saygi ve sevgilerimle

Erzurumli

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese cani gonulden saygi ve selamlar ben ulkemden uzak AVUSTRALYAda yasamaya calisan cilekes bir dostunuzum iki evlilik yaptim birinden 15 yasinda ikizlerim digerindende 1 ila 3 yasinda iki erkek cocugum var cilekes dedim iki evliligimde bos yere yikildi saygida kusur etmedim ikisinede sevdim cani gonulden ama nedeni ne oldugunu bilmedigim sebeblerden dolayi yuvalarim yikildi su an bel fitigi sebebi ile calisamaz durumdayim yani malulen emekli buna ragmen iki karimada yardim etmekten kendimi alamiyorum elimden geldigi kadar sizlerden fikir yardimi bekliyorum ilk hanimim simdi birbaskasiyla beraber ikinci hanimim da yeni ayrildik iki cocugumuz daha kucuk ve ucuncuye hamile iki arada kaldim kendi sagligimami yoksa onlarin durumunami yanayim sasirdim burada fikir danisacagim aydin birileri yok denecek kadar az o yuzden sizlere bu konuyu actim ikinci hanimi mi nasil kazanirim eger bana yardimci olursaniz ALLAH ta size yardim eder insaallah saygi ve sevgilerimle

Ve aleykum esselam kardeşim,

Her ne kadar bu konular aile danışmanlığı gibi aile üzerine master yada doktora yapmış kişilerin işleri isede madem sana yardım edebilene ALLAh tan c.c yardım diliyorsun bizde dilimiz döndüğünce yazalım belki faydası olur.

Öncelikle sağlığınız dan dolayı ve başınızdan geçenlerden dolayı geçmiş olsun diliyorum.
Kardeşim her insan hataya müsaittir,dünya bizler için dil,ırk ayırmadan bütün insanlar için bir imtihan yeridir,ALLAH-U TEALA biz kullarına varlığını beyan etmiş elçiler göndermiş sonra onlara uymamız halinde de kurtuluşa ereceğimizi açıkca duyurmuştur.
Bütün bunların benim halimle ne alakası var diye düşüne bilirsin,ancak halinden de anlaşılıyorki yaptığın evliliklerinde ve hatta yaşam tarzında islamdan ve islamı yaşamdan kopuk bir vaziyette bir ömür sürmüşsün veya bu konuda net olmadığın için kendim sizi böyle algıladım.
Eğer bir insan hayatına islamı adapte etmez ise dolayısı ile Efendimiz s.a.v in sünnetini uygulamaz ise başlarına gelecekler başka dinlere yada hayatlara mensup kişilerin başına gelenler olarak sürer gider,demek istiyorum ki dinimiz islam ve efendimiz Muhammed s.a.v bizlere güzel yaşamayı öğretir.
Bu güne kadar yaşadıkların dan meydana gelen yavruların elbette senin vazgeçilmez sorumlulukların altındadırlar,eğer bu yaşından sonra birşeyler öğrenip hayatını islama göre toparlayabilirsen bundan sonrada kendin için hiçbirşey güzel gitmeyecek bile olsa öğreneceklerinle çocuklarının yarın senin düştüğün sıkıntılara düşmemesi için büyük bir özveri ile onları eğitebilirsin.
Eşini kazanabilmen için kendi hatalarını bir bir görmen kabullenmen ve bir daha yapmayacağına inanman gerekir,madem ki sen hatalı değilsin o zamanda eşinin hatalarının düzelmesi için ona destek olman gereklidir,ancak şuna inan ki hiç bir hata İSLAMİ HAYAT statüsü için de olmadıkça düzelmeyecektir,çünkü insan islam da ALLAH c.c ya olan kulluk bilinci ile amel eder,bu bakımdan sevmeyi sevilmeyi tevazulu olmayı tölerans sahibi olmayı yumuşak huyluluk gibi güzel huylar edinir ALLAH-U TEALA kendisine gelen kuluna o kulundan daha fazla gitmekle beraber dünyevi sıkıntılarını uhrevi hayatında mutlu olsun diye basit ve kolay atlatılır tutar,HAK TEALA çokca merhanetlidir kulcağızları için.
Eğer ben gerçekten hayatımı islama göre yaşıyorum diyorsan bu başına gelenler çok büyük imtihanlardır büyük sabır gerekir,ne varki ben hiçbir müslüman ailede senin başına gelen olaylara rastlamadım !!!
Abim,kardeşim...bu saatten sonra ne olur ki deme !!! bilmiyorsan acilen dinini öğren,dün öldü,bugün bitti yarına ne olacağımız meçhul sabaha çıkamamak var,sen yardımını ALLAH TEALA dan iste önce hataların için temiz bir yürekle TEVBE ET daha sonra ALLAH c.c GERÇEK KUL olmak için çaba göster,senin HAK TEALA ya yaklaşman Onun c.c sonsuz rahmetinden faydalanman için gereklidir,göreceksin ki gün geçtikçe hatalar telafi olmuş ya giden hayatın geri gelmiş yada daha güzelini yaşamaktasın.
Dünya ya geliş nedenimiz bir oyun için değil unutmaki ALLAH cc var ve bizlerden KULLUK bekler.
Senin için bu kardeşin duacıdır hayatının düzelmesi tekrar bir çatı altında bütün çocukların ve eşinle islami bir hayat sürmeniz ve bütün acılardan uzak olmanız temennim ile.
ALLAH yardımcınız olsun...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Hoş Geldiniz
Üyeliğiniz Hayırlı Olsun
Selametle

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt