Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selam vermek çok önemli (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
"Selam sözden evveldir"(ramuz el hadis)

"Amaya (amadır diye) selam vermemek hıyanettir."(Ramuz el hadis)

"Yahudilerin selam verişi gibi selam vermeyin onların selamı başla ve elle verilir."( Nesai)

Görüldüğü üzere selam dinimizde çok önemli her selamın enaz on sevap olduğunu herkes bilmekte.Fakat biz napıyoruz elle, kafayla veriyoruz selamı yahudiler gibi ama bilsek çok sevap olduğunu yapmayız.Selamı yayalım herkese selam verelim ALLAH c.c rızasını kazanmak için.gözleri görmeyenlere bile verelim.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMÜN ALEYKÜM.BIRAKIN İŞARET VERMEYİ GÖRMEMEZLİKTEN GELENLER BİLE VAR.ALLAH RAZI OLSUN.SELAMI YAYALIM.

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
selamüna leküm kardeşim eline sağlık bu konu aşka mecnun tarafından dile getirilmişti geinş bir biçimde selam ve dua ileB)B)B)B)

Rüyam3

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm ;)
Haklısın katılıyorum selametle :H

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm arkadaşlar

selamünaleyküm arkadaşlar

aşka mecnun kardeşim bende daha önce çok daha ayrıntılı yazdım başka sitelerde şimdi önyargılı davranıp araştırma yapmamış deme istersen başkasınında hakkını yeme ben kısa ve öz olarak hatırlatmak istedim.yoksa selam vermeyle ilgili 100 sayfa yazsan bitmez biraz da araştırmaya sevk etmek istedim herkesi.bazen kısa ve öz yazılar daha etkili olur.SELAM VE DUA İLE HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
aşka mecnun kardeşim bende daha önce çok daha ayrıntılı yazdım başka sitelerde şimdi önyargılı davranıp araştırma yapmamış deme istersen başkasınında hakkını yeme ben kısa ve öz olarak hatırlatmak istedim.yoksa selam vermeyle ilgili 100 sayfa yazsan bitmez biraz da araştırmaya sevk etmek istedim herkesi.bazen kısa ve öz yazılar daha etkili olur.SELAM VE DUA İLE HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN
kardeşim muhammed kardşimiz ön yargıyla yaklaşmamıştır sana emin ol sadece forum kurallarını hatırlatmak in bunu söyledi.forum kurallarını okursan anlayacaksın.
selametle
RHMAN cülemizden raz olsunB)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Selamün Aleyküm

Arkadaşlar Allah Rizasi Için Benim Yazimla önceki Yazilmiş Yaziyi Bir Okuyun Arasindaki Farki Göreceksiniz Hem Benim Yazdiğim Hadisler Orda Yok Ben Farkli Bir Konuya Dikkat çekmek Için Yazdim Ama Dikkatli Okumadan Hala Kurallar Diyosunuz Benim Yazdiğim Farkli Aşka Mecnun Arkadaşimizin Yazdiği Farkli Ama Hemen Kural Diyosunuz Bence Siz önce Tekrara Okuyun Ve Yazida Anlatmak Istediğime Bakin Yazdiğima Pişman Oldum çünkü Derlerya Bakmakla Görmek Farkli Diye Siz Bakiyosunuz Ama Görmüyosunuz Benim Yazdiğim Bu Yazi Ve Hadislerin O Yaziyla Alakasi Yok Farkli Ama Olsun Yinede Allah Razi Olsun.

Hakkinizi Helal Edin Ve Beni Anlamaya çalişin Zoruma Gidiyo çünkü Ben Kendim Için Bişey Yazmiyorum Herkes Gibi Allah Rizasi Için Yaziyorum.lütfen Yorumlara Dikkat Edin Insanlari Soğutmayin Pişman Oldum çünkü Yazdiğima

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
-Değerli kardeşim anlayışınız ve konuya aydınlık getiren bildirileriniz için teşekkür eder, ALLAH c.c. ümmeti Muhammed'en razı olsun cumanız mübarek olsun selam ve dua ile
ecmain olsun abim ben bir yanlış anlaşılmayı düzelttim
selam ve dua ALLAHın rahmeti ve bereketi üzerine olsun.

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Evet Kardeşim Selam Verelim

önümüze Gelene Selam Verelim Kardeşim...

A.e.ol.dua Ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt