Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Selam millet (1 Kullanıcı)

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
SELAM TÜRK MİLLETİ

kendimle ilgili yazayım ki ateistim ama burada deist gibi yazıcam, çünkü burada din ve dinin tanrı düşüncesi ile ilgili yazmak için geldim, umarım sorularıma açıklayıcı cevaplar verebilirsiniz.tabi cevaplarınız karşısında saygılarımı sunarım ama ille de kabul edecek miyim? hayır çünkü cevaplarınız sadece sizin düşüncelerinizi bilmekten oluşuyor.umarım beni anlamışsınızdır.hiç kimse merak etmesin saygısızca bir yazımı göremeyeceksiniz, sırf kafamdakı din vedinlerin tanrı kavramları ile ilgili fikirleirmi ve sorularımı sorucam.saygılar...

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
hoşgeldiniz.
umarız kafanızdaki sorulara ikna edici cevaplar bulursunuz
şimdiden kolay gelsin.
siteye bi göz gezdirin isterseniz.
istemediğiniz kadar soruya cevap bulabilirsiniz

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
Ateist ne demek bilmiyorum ben açıkçası

yeni bir dalgamı fırtınamı bu KARDEŞ

sana zahmet olmazsa sende beni aydınlata bilirmisin acaba... hadi bakalım rast gele ATEİST kardeş...

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
teşekkürler smyyes.aslında kuranı ve diğer dini kitapları okumuşum, dinler tarihi ile de ilgili bilgim bir hayli vardır ve bu kaynaklar ateist sitelerinden değil müslüman sitelerinden ve kaynaklarındandır.bazı sorulara sırf sizin düşüncenizi ve dininizin ne dediğine dair sizin bakışınızı bilmek isterim.

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
Ateist ne demek bilmiyorum ben açıkçası

yeni bir dalgamı fırtınamı bu KARDEŞ

sana zahmet olmazsa sende beni aydınlata bilirmisin acaba... hadi bakalım rast gele ATEİST kardeş...

google den arayabilirsin.burada ateizm ile ilgili yazmaya gelmedim, din ile ilgili fikir paylaşımı için geldim.

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
bende google çalışmıyor kardeş..

bilgi alışverişi yapmak iştedim sadece..

anladım ateizm bir din kavramı değil öylemi..

o zaman nedir mümkünse yazarmısınız KARDEŞ..

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
bende google çalışmıyor kardeş..

bilgi alışverişi yapmak iştedim sadece..

anladım ateizm bir din kavramı değil öylemi..

o zaman nedir mümkünse yazarmısınız KARDEŞ..

kardeşim söylediğine hiç inanasım gelmiyor.neden? dersen bu hiç de müslümanlara karşı tavır falan gibi görme sadece dini sitede 234 iletisi olan muhakkak dinin aksini yani dinsizlik ve tanrısızlık kavramı olan ateizmi duymuş ve bilgi edinmiştir bu konuda.yine de yazdım ama ateizm ile ilgili tartışmaya falan girmek istemem.tek maksadım müslümanlarla sırf din ve dinin yaratıcısı kavramı üzerine konuşmaktır.

MARMARA38

Yasaklı Kullanıcı
peki haklısın diye kabul edelim..

bir soru soracağım tek cevap vereceksin ama???

nufus cüzdanın arka yüzünde din hanesinde ne yazıyor???

ALLAH a emanet kal KARDEŞ..

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
peki haklısın diye kabul edelim..
bir soru soracağım tek cevap vereceksin ama???

nufus cüzdanın arka yüzünde din hanesinde ne yazıyor???

ALLAH a emanet kal KARDEŞ..
ben türkiye vatandaşı değilim ve bizim ülkemizde nüfüz cüzdanında din hanesi olmaz.ben Azerbaycanlıyım.

_YUSUF_

Yönetici
Üyeliğiniz hayırlı olsun öncelikle
Herhangi bir maddenin yaratılışına mantıklı bir cevap verirseniz kafanızdaki sorulara cevap vermeye çalışırız inşaAllah.

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
Üyeliğiniz hayırlı olsun öncelikle
Herhangi bir maddenin yaratılışına mantıklı bir cevap verirseniz kafanızdaki sorulara cevap vermeye çalışırız inşaAllah.

ille de materyalizme ve ateizme yönlendirmeye çalışıyorsunuz ama ben yine de söylüyorum ve burada bunlar için değil, sırf din ve dinlerın tanrı kavramı üzerine konuşmaya geldim.ateistik ve materyalistik düşünceler ile ilgili ateist agnostik ve felsefe sitelerinde yazarım.burada din ile ilgili yazmaya sormaya ve fikirlerimi paylaşmaya geldim.lütfen bu yazımı okuyanlar bir daha madde ateizm falan açıkalaması falan istemesinler benden.

_YUSUF_

Yönetici
Din kavramını konuşabilmek için öncelikle yaratıcı kavramına inanmalıyız değilmi? Eğer bir yaratıcıya inanmıyorsak zaten hayatımızda bir din olgusu oluşturmanın bir anlamı olmaz.Yani istediğimiz gibi yaşayabiliriz.O nedenle öncelikle Yaratıcı kavramını kabullenmek gerekir.Bu bağlamda sorumu sormuştum cevap vermek istemiyorsanız, siz bilirsiniz

adaletsiz

Yasaklı Kullanıcı
ilk yazımda dikkat etmemişsiniz ki ben burada deist gibi yazıcam demişim.bu kısmı kaçırmışsınız :) ateist olduğumu söylemek ise sadece bilmenizi istedim. :) burada sırf bir deist gibi yazmaya çalışacağım.

_YUSUF_

Yönetici
Yazınızı kaçırmadım.Buraya ne şekilde yazarsanız yazın düşünceleriniz bu olgu ile şekillendiyse böyle düşünmeyerek yazacağım demeniz biraz saçma olur bence.Yani yazmasanzda inandığınız değerleri savunma gereği ister istemez yansıtacaksınız

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt