Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SEBZELI KÖFTE (cocugu sebze yeimeyen anneler icin super bir tarif) (1 Kullanıcı)

Devrancan

Kayıtlı Kullanıcı
Benim iki yasinda bir oglum var. Sebzeyi sevmez yemez. Corbalara gizli gizli koyarim, sebzeli kek yaptim, dünde sebzeli köfte yapayim dedim.

Dört adet havuc, iki avuc kadar karnibahar, maydonuz, biraz kirmizibiber robotta iyicene ufattim. 200 gram kiyma icine ekledim ve iyicene karistirdim. Biraz tuz, bayat ekmek ve az birsey salca koydum. Tabiiki bir tanede yumurta. Ha birde un. Iyice yogurun bu malzemelerin hepsini ve yuvarlak duz sekil vererek tavada yagda kizartin. Ama super bir tadi var. Oglum ketcapa batirarak yedi, en onemlisi sevdi tadini. Belkide bu tarif daha oncede vardi ama ben yeni ogrendim. :evet Umarim sizede faydali olur.

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
Benim iki yasinda bir oglum var. Sebzeyi sevmez yemez. Corbalara gizli gizli koyarim, sebzeli kek yaptim, dünde sebzeli köfte yapayim dedim.

Dört adet havuc, iki avuc kadar karnibahar, maydonuz, biraz kirmizibiber robotta iyicene ufattim. 200 gram kiyma icine ekledim ve iyicene karistirdim. Biraz tuz, bayat ekmek ve az birsey salca koydum. Tabiiki bir tanede yumurta. Ha birde un. Iyice yogurun bu malzemelerin hepsini ve yuvarlak duz sekil vererek tavada yagda kizartin. Ama super bir tadi var. Oglum ketcapa batirarak yedi, en onemlisi sevdi tadini. Belkide bu tarif daha oncede vardi ama ben yeni ogrendim. :evet Umarim sizede faydali olur.

çok güzel bir tarif ,mutlaka yaparım

Kaan Erdem

Yönetici
bende pırasa asla yemem (yemezdim) ama aç kalınca insan bırakın pırasayı tabaktaki yemek suyuna kadar silip süpürüyor....

ALLAH cc bizleri nimetler karşısında namkörlük edip ağız burun bükenlerden etmesin..şaşırtmasın....

yemek tarifinizi görünce aklıma anneminde sebze yemeklerindeki bizlere sevdirme çabası geldi...

selam ve dua ile kalın..selametle kardeşim....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
bende pırasa asla yemem (yemezdim) ama aç kalınca insan bırakın pırasayı tabaktaki yemek suyuna kadar silip süpürüyor....

ALLAH cc bizleri nimetler karşısında namkörlük edip ağız burun bükenlerden etmesin..şaşırtmasın....

yemek tarifinizi görünce aklıma anneminde sebze yemeklerindeki bizlere sevdirme çabası geldi...

selam ve dua ile kalın..selametle kardeşim....

Benim de aklıma geldi ,kıyamet günü (1000 yıla denktir) kafirler açlıktan parmaklarını,sonra kollarını ta omuza kadar yerler,yiyince de ağızları nereye gelirse onu yerler

Devrancan

Kayıtlı Kullanıcı
Annelik bu!

Annelik bu!

Annelik bu kardeslerim. Bu kadar zor oldugunu bilmiyordum bu görevin. :A
Inanirmisiniz evlendigim gunden taaki cocugum olan gune kadar buzdolabini doldurmak nedir bilmezdim. Cesit doldur eve nedir bilmezdik. Simdide dukkanlara gidip buzdolabim dolunca ondan bundan sundan alinca icim kiyriliyor. Acaba bulamayanlar ne yapiyor der aglarim. Hosuma gitmez ama annelik bu. Saglikli buyusunler, der dururum. Yemedilermi oturur aglarim.
Hem abarti hemde delilik benimkisi ama ne care. Ben bir ANNEYIM!
:A
Hayirli imanli ve Allah yolunda evlatlat yetistirelim INSAALLAH!
(Amin)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
kesinlikle denicem teşekkürler tarif için.yanlz ketçap iyi değilmiş içnde kanserojen madde varmış.

Devrancan

Kayıtlı Kullanıcı
Hayret!

Hayret!

Inan haberim yoktu ketcabin icindeki kansorijenden. Sasirmisim bende. Onda kansorijen var bunda var diye ne haberler cikti be kardesim. Allah bilir daha iyisini.

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım bana da bi hemşire abla söyledi içindeki =içeriğindekilere bak= e ler çok tehlikeli diye.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt