Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sayın mavci'nin dikkatine (1 Kullanıcı)

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sizin Şahsınızda Rahmetli İbrahim hocamızın (nemire) hafız gurubu adına hepinizi saygılarımızla selamların en güzeli ile selamlıyoruz. Selamun Aleykum.

Bütün üyelerin hocamızın kaybında göstermiş olduğu ilgi alaka ve baş sağlığı dileklerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz.Ayrıca hocamızın ruhu için açılan Hatmin kalan bütün cüzleri hatim gurubumuz tarafından okunmuş olup duası tarafınızdan yapılmak üzere bilgilerinize arz olunur.

Hocamız 18 tane hafız yetiştirmiş ve yaklaşık 50,60 kişiyede Kur'an okumayı öğretmiş Allah c.c Resulullah s.a.v ve Kur'an aşığı bir zât'dı.kesinlikle gayb hakkında konuşmaz ve her zaman gaybı yalnız Allah c.c bilir der,haddi aşmaktan çok korkardı,Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretininizdir lütfuna mazhar olabilmek için ömrünü bu yola vakfetmiş bir Kur'an hizmetkârı idi.her zaman duada bulunur ve aşıkı olduğu Efendimiz'den s.a.v daha fazla yaşamam inşaAllah derdi ve Rabbimiz c.c katında duası kabul gördü Mart ayında girdiği 63 yaşında aramızdan ayrıldı.

Gurubumuz adına hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

ilka

Yasaklı Kullanıcı
Osman228 arkadaşım nemire hocamı çok ama çok sevmiştim. Rabbim C.C. ganigani rahmet eylesin.Seni ve diğer talebelerinizide çok seviyorum.Allah C.C. sabır versin.hepimize.Amin.İnşallah.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Rabbim cümlemizden razı ve hoşnut olsun inşallah...

repsol

Kayıtlı Kullanıcı
İbrahim hocamızı Allah için çok sevmiştik Rabbim mekanını cennet eylesin herzaman dualarımızda olacak inşallah

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
HOCAMIZIN mekanı cennet olsun inşallah...
herzaman dualarımızda olacak...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Amin inşallah...Elifimbenim hanımefendi de beraber... inşallah...

mavci

Yönetici
Sizin Şahsınızda Rahmetli İbrahim hocamızın (nemire) hafız gurubu adına hepinizi saygılarımızla selamların en güzeli ile selamlıyoruz. Selamun Aleykum.

Bütün üyelerin hocamızın kaybında göstermiş olduğu ilgi alaka ve baş sağlığı dileklerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz.Ayrıca hocamızın ruhu için açılan Hatmin kalan bütün cüzleri hatim gurubumuz tarafından okunmuş olup duası tarafınızdan yapılmak üzere bilgilerinize arz olunur.

Hocamız 18 tane hafız yetiştirmiş ve yaklaşık 50,60 kişiyede Kur'an okumayı öğretmiş Allah c.c Resulullah s.a.v ve Kur'an aşığı bir zât'dı.kesinlikle gayb hakkında konuşmaz ve her zaman gaybı yalnız Allah c.c bilir der,haddi aşmaktan çok korkardı,Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve öğretininizdir lütfuna mazhar olabilmek için ömrünü bu yola vakfetmiş bir Kur'an hizmetkârı idi.her zaman duada bulunur ve aşıkı olduğu Efendimiz'den s.a.v daha fazla yaşamam inşaAllah derdi ve Rabbimiz c.c katında duası kabul gördü Mart ayında girdiği 63 yaşında aramızdan ayrıldı.

Gurubumuz adına hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

Hangi hatimden bahsediliyor acaba, açar mısınız?

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
abi 262 hatim ibrahim hocamıza hediye edilecek ondan bahsediliyor..

mavci

Yönetici
abi 262 hatim ibrahim hocamıza hediye edilecek ondan bahsediliyor..

Öyle tahmin ettim ama...
Orada devam ediyor hatimimiz...
Hangi cüzler olduğu yazılmamış...Kalan tamamı denilmiş...
Onu teyid için yazdım mesajı aslında...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
anladım abi ozaman bu yazının oraya aktarılması gerekiyor sanırım... tekrar okunmaması için..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah abi.... ben biraz aceleci davrandım sanırım:)

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
İşte bu yüzden teyid bekliyorum kardeşim...
Değerli kardeşimiz teyid etsin ya da açıklama inşallah...

Selamun Aleykum

Sayın Mavci, 262. hatmin 4,5,6,7,8,14,15,17,18,19,20,21,22,24,25,26,27,28,29 uncu cüzleri gurubumuz hafızları tarafından okunmuştur saygılarımızla arz ederiz

İbrahim hocamızın talebeleri adına hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

mavci

Yönetici
Selamun Aleykum

Sayın Mavci, 262. hatmin 4,5,6,7,8,14,15,17,18,19,20,21,22,24,25,26,27,28,29 uncu cüzleri gurubumuz hafızları tarafından okunmuştur saygılarımızla arz ederiz

İbrahim hocamızın talebeleri adına hepinize selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

değerli kardeşimiz...
Bu hatimde bazı cüzlerimiz dağıtılmıştı...
Sizin okuduklarınız da var içinde...
Bu nedenle çift okunmuş olur...
Sizden ricamız; bu okuduklarınız dışında kalan diğer cüzleri de okuyup tam hatim olarak tamamlayın inşallah...
Bizde buradaki hatimi (262. Hatim) tamamlayalım...
Değerli İbrahim hocamıza iki(2) hatim bağışlamış oluruz inşallah...
Uygun mudur?

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam osman kardeşim bizim için çok değerli bir insandı babam yerine koymuşum galiba sanki ikinci kez babamı kaybetmiş gibi oldum. şimdi bile hala ağlıyorum. yaşlar süzülüyor. Allah rahmet eylesin biz onun saygısına sevgisine doyamamıştık Allahım böyle taktir etti yapacak bir şey varsa hatim dua Allah rahmet eylesin. ben hatimin cüzlerini ekliyeyim. kalanları sonraki hatime yazıcam. Allah kabul etsin.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Görmeden kalben sevmek saygı duymak bu olsa gerek.
Ben bunu yaşadım.gerçekten kalbim acıdı.
Allah razı olsun kendisinden çokca cüzlerimizi tamamladı.
Bende onun gibi hızlı cüz okumak hatim tamamlamak çok isterdim.
Allah rahmet eylesin.hep okuyorum dualarımı.
Tanımak çok isterdim.
Tanıyanlara ne mutlu..
Sevgi ve saygılarımla.
Selametle kalın.

mavci

Yönetici
aleyküm selam osman kardeşim bizim için çok değerli bir insandı babam yerine koymuşum galiba sanki ikinci kez babamı kaybetmiş gibi oldum. şimdi bile hala ağlıyorum. yaşlar süzülüyor. Allah rahmet eylesin biz onun saygısına sevgisine doyamamıştık Allahım böyle taktir etti yapacak bir şey varsa hatim dua Allah rahmet eylesin. ben hatimin cüzlerini ekliyeyim. kalanları sonraki hatime yazıcam. Allah kabul etsin.

Son durumu açıklayalım kardeşim inşallah...
262. Cüzün durumu da belli olsun...
Selam ve DUA ile...

Osman Soylu (MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
Sayın Mavci biz son durumu açıklıyan bir mesaj yazdık fakat gödermeyi beceremedik herhalde,sizin buyurduğunuz en isabetli olanıdır efendim şu anda gurubumuz bizim bildirdiğimiz cüzlerden eksik kalnaları da okuyarak ikinci bir hatim tamamlamaktalar.Ayrıca gurubumuzca hocamızın kabre girdiği günden itibaren her gün bir hatim idirilmekte olup duasında da sizin de adınızın bulunduğu hocamız tarafından eski Türkçe yazılmış bir hayli kalabalık bir listede adı olan herkezinde ahırete göçen sevdiklerine hatim gönderilmektedir.bir saate kadar eksik cüzler bitirilip 2 hatim tamamlanacak ve zatı âlinize bilgi verilecektir.

Gurubumuz adına selam ve saygılar sunarım.

mavci

Yönetici
Sayın Mavci biz son durumu açıklıyan bir mesaj yazdık fakat gödermeyi beceremedik herhalde,sizin buyurduğunuz en isabetli olanıdır efendim şu anda gurubumuz bizim bildirdiğimiz cüzlerden eksik kalnaları da okuyarak ikinci bir hatim tamamlamaktalar.Ayrıca gurubumuzca hocamızın kabre girdiği günden itibaren her gün bir hatim idirilmekte olup duasında da sizin de adınızın bulunduğu hocamız tarafından eski Türkçe yazılmış bir hayli kalabalık bir listede adı olan herkezinde ahırete göçen sevdiklerine hatim gönderilmektedir.bir saate kadar eksik cüzler bitirilip 2 hatim tamamlanacak ve zatı âlinize bilgi verilecektir.

Gurubumuz adına selam ve saygılar sunarım.

Rabbim razı ve hoşnut olsun inşallah değerli kardeşimiz...
Vesile olan yapan gibidir...
Siz tam hatmi tamamlayın inşallah...
Zümra kardeşimizle 262. hatimi İbrahim hocamız adına devam ettirelim bizler de...
Selam ve DUA ile...

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
tamam biz ayrıca bitirelim inşallah Allah kabul etsin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt