Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sarhoşun cami aşki (1 Kullanıcı)

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
sarhoşun biri elinde şarap şişesi yolda yalpalayarak giderken, bir cami önünden geçiyor. Tam bu sırada vakit namazını kılmış halk camiden dağılıyor, içlerinden biri sarhoşun haline görüp hayıflanıyor.
Bu da Allh' ımın bir kulu mutlaka kalbinde Allah sevgisi vardır dur şuna bir ders vereyim diye içinden geçiriyor ve hemen uygulamaya geçiyor.
Sarhoşun yanına varıyor
-Ya birader şu elindeki şarap şişesini bana versene.
Sarhoş kendime içki arkadaşı buldum zannediyor ama bir taraftanda düşünüyor bu adam biraz önce camiden çıkmıştı diye düşünüp.

- Ne yapacaksın sen şarabı biraz önce camiden çıkan sen değilmisin.

- Elindeki şarabı caminin içine dökücem versene şarap şişesini bana.

Sarhoş hiddetleniyor.

-Sen nasıl Allah ’ın evine şarap dökersin, bu nasıl müslümanlık, bu nasıl namaz kılmak.

Feryad figan içinde olan sarhoş, adamı linç edecek, o halinde müslüman olduğu hatırına geliyor.

Şarap şişesini isteyenden okkalı bir ders şarhoşa

-Be mübarek adam, sen şu kulun yaptığı cami adını verdiğimiz,ibadet ettiğimiz taştan topraktan olan bu binanın içine şarap döktürmezken, her gün nasıl olurda Allah c.c. sana Rahmeti olan bu bedenin içine şarap dökersin.!

Alintidir..

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Selamün Aleyküm güzel kardeşim..B)
Emeğinize, yüreğinize sağlık..Allah c.c'nin evleri olarak adlandırdığımız camilere kıyamazken, bizlere emanet olarak bıraktığı bedenlere nasıl kıyabiliyoruz? İnsan canı, İslam hukukunda da o kadar değerli kılınmış ki..Ama kendi kendinin katili olmak da böyle bir şey olsa gerek..
El Hamid (c.c)'ye tüm nimetleri için sonsuz kez hamdü senalar olsun inşallah..
Rabbimize emanet olunuz kardeşim.Selam ve Dua ile.

yurtlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşim
emeğine ve yüreğine sağlik herkese ders olsun inşallah
selam ve dua ile
hayirli günler...

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm güzel kardeşim..B)
Emeğinize, yüreğinize sağlık..Allah c.c'nin evleri olarak adlandırdığımız camilere kıyamazken, bizlere emanet olarak bıraktığı bedenlere nasıl kıyabiliyoruz? İnsan canı, İslam hukukunda da o kadar değerli kılınmış ki..Ama kendi kendinin katili olmak da böyle bir şey olsa gerek..
El Hamid (c.c)'ye tüm nimetleri için sonsuz kez hamdü senalar olsun inşallah..
Rabbimize emanet olunuz kardeşim.Selam ve Dua ile.

vealeyümslam MEVLAMIZA SONSUZ HAMD EDELİM
BİZİ EŞREFÜL MAHLUKAT OLARAK YARATTIĞI İÇİN

jadeready

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük bir ders ... veriyor...

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm değerli kardeşlerim. Maalesef ben alkol kullandım hemde yakın zamana kadar. Birdaha kullanmayacağımın da garantisini veremiyorum.
Belkide bu yüzden bu siteye üye oldum. Sebebine gelince. Çevre çevre çevre. Bana bu konuda nasıl bir telkin ve tavsiyelerde bulunabilirsiniz ? Şimdiden hepinizden Allah razı olsun. Teşekkürler.....

o çevreden kopupta daha güzel bi çevre edinmenizi tavsiye ederim kardeşim:G

ayşe ikbal

Kayıtlı Kullanıcı
-Be mübarek adam, sen şu kulun yaptığı cami adını verdiğimiz,ibadet ettiğimiz taştan topraktan olan bu binanın içine şarap döktürmezken, her gün nasıl olurda Allah c.c. sana Rahmeti olan bu bedenin içine şarap dökersin.!

Allah razı olsun.

hafizkiz

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.

amin ecmain inşALLAH

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt