Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sarhoş (1 Kullanıcı)

emine uslu

Kayıtlı Kullanıcı
Sarhoş ve Müezzin

Sarhoş'un biri, şarabın tesiriyle bir camiye girer ve dua etmeye başlar:

- Yarabbi! Beni Cennetine koy, bana köşklerini ver, bana kevseri ver, bana hürilerine ver...

Bu yakarmaları işiten müezzin, sarhoşun yakasından tutarak:

- Ey akıldan, dinden gafil, senin camide işin ne? Sen ne yaptın ki, Allah'tan hem de bu sarhoş halinle dilyorsun? Hiç yakışıyormu?

Sarhoş bu sözleri işitince başlar ağlamaya ve:

- Müezzin efendi, müezzin efendi... ben sarhoşum, yakamdan elini çek, bana ilişme, dokunma bana, inciştme beni, kırma kalbimi. Unutma, bilmiyorsan bil. Cenab-ı Hakk'ın rahmetinden lütfundan günahkar kullarıda ümitlenir. Benim sana sözüm yok, ben senden mi isityorum. Tevbe kapısı açıktır. En büyük yardımcı Allah'dır. O öyle lütuf sahibidirki, O'nun lütfunun, rahmetinin büyüklüğü yanında kendi günahımı büyük görmeye utanıyor, günahıma büyüklük veremiyorum.

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH'ım affet YARABBİM bizLeri inşaALLAH amin ...

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah içkinin pislik birşey oldugunu hissettirsin.

yoksa insanlar offf rakı mis gibi deyip içiyorlar.

tanıdıklarımdan bunu biliyorum.

pis iğrenc birşey oldugunu bilseler

ozaman Allahın izniyle bırakmalarına yardımcı olur.

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
Emeğine sağlık kardeşim. Rabbim o duruma düşmeden istemesini bilen kullarından eylesinb. amin.....
Selam ve dua ile

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI CUMALAR DİLİYORUM.ALLAHA EMANET OLUN.
Tevbe kapısı açıktır. En büyük yardımcı Allah'dır. O öyle lütuf sahibidirki, O'nun lütfunun, rahmetinin büyüklüğü yanında kendi günahımı büyük görmeye utanıyor, günahıma büyüklük veremiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt