Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SARHOŞ (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Köyün birinde sarhoşmu sarhoş adamın birisi varmış ve köylü bu adamdan çok şikayetçi ve bıkkınmış ve birgün bizim sarhoş eve bitap ve sarhoş birşekilde gelmiş ve ogün bizim sarhoş yattığı yerden kalkmamış zavallı karısı budurumu anlatmak için köyün muhtarına gitmiş gözleri titrereyekten korku içinde ve muhtar kadıncağızı ağzını bile açmasına izin vermeden o sarhoş mendaburun namazı bile kılınmaz diyerekkadıncağızı kovmuştur. Kadıncağız aynı durumda köyün imamına gider ve yine aynı cevaplar, kadıncağız son çare evin yolunu tutmuş ve eve vardığında kocasını iyice yıkadıktan sonra evdeki temiz çarşaflardan birisine sarıp kocasını omuzlanmış köy mezarlığının yolunu tutmuş.

Kan ter içinde kocasını taşırken kadın tamda köy kahvehanesin önünden gecerken köy muhtarı kadının üstüne yürüyerek o sarhoşu köy mezarlığına gömmeyeceksin herhalde, kadın bitkin birhalde omzundan neredeyse düşmekte olan kocasını birdaha yüklenip köyün dışına doğru yürümeye başlamış ve sonnunda ıssız bir yerde bir çukur kazmaya başlamış ve o sırada kadının yanına bir çoban gelmiş.

Kadın bütün olan bitenleri çobana anlatmış ve üzülme teyze bensana yardım ederim demiş ve rahmetliyi gömmüşler ve çoban bir dua okuduktan sonra kadın köye dönmüş.O gece muhtarın rüyasına bizim sarhoş girmiş ve gülerek ben cennetteyim dercesine sözler söylemiş muhtar sabah erken köy imamına giderek gördüklerini anlatmış imamda aynı şeyleri gördüğünü birkaç kişininde aynı rüyayı görmüş olmasından dolayı hemenkadının yanına gitmişler kadın başından geçenleri anlatmış. Köylü bunların üzerine o cobanın hızır olduğunu düşünerek kadının tarif ettiği yere gitmişler ve çoban gene ordaymış çobana sormuşlar ne du ettin sen bu sarhoşa oda ben burdan geçenleri misafir ederim demiş.
Çoban allaha ben senin verdiklerinle ben inasaları misafir ediyorum ekmeğimi çayımı paylaşıyorum allahım sende bu garip kulunun yanına gönderdiğimiz bu kişiyi misafir et diye du ettim demiş.

( Biz biz olalım ve kimse hakkında ön yargıda bulunmayalım)

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı
RE: SARHOŞ

Cok güzeldi cok tesekkür ederim. Allah razi olsun sizden. hayirli geceler dualarda bulusmak uzere...

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun Hafize anne çok güzeldi hikaye... evet biz biz olalım ve hiç kimse hakkında ön yargıda bulunmayalım

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet olunB)

avdan

Kayıtlı Kullanıcı

HAYIRLI CUMALAR ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMAYDI ALLAH RAZI OLSUNB)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

avdan yazdı:
HAYIRLI CUMALAR ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMAYDI ALLAH RAZI OLSUNB)B)

Sizede hayırlı cumalar cuma gününün yüzü suyu hürmetine rabbim yuvanızdan mutluluğunuzu sevginizi ayırmasın AMİN B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
Allah razı olsun Hafize anne çok güzeldi hikaye... evet biz biz olalım ve hiç kimse hakkında ön yargıda bulunmayalım

Tevbekar kimin ne olduğunu bilemezsin demi onun için başkası hakkında konuşmayalım demi hayırlı cumalar B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Tugbis yazdı:
Cok güzeldi cok tesekkür ederim. Allah razi olsun sizden. hayirli geceler dualarda bulusmak uzere...

Allah sizden de razı olsun hayırlı cumalar B)B)B)

tuba07

Kayıtlı Kullanıcı

s.a emeğinize yüreğinize sağlık..ibretlik...

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

hayırlı cumalar Allah razı olsun çok güzeldi Hafize anne.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

( Biz biz olalım ve kimse hakkında ön yargıda bulunmayalım)
s.a
evet hafize anne çok anlamlıydı tabi anlayana eline emeğine sağlık .allah c.c. razı olsun.aeo;)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

tuba07 yazdı:
s.a emeğinize yüreğinize sağlık..ibretlik...

Alay ve İstihza
Alay etmek, eziyet verici olursa haramdır. Nitekim Allah Teâlâ (c.c) şöyle buyurmuştur:
Ey iman edenler! Bir kavim diğer bir kavimle alay etmesin. Belki (alay edilenler, alay edenlerden daha) hayırlıdırlar. Kadınlar da başka kadınlarla alay etmesinler. Belki (alay edilen kadınlar, alay eden kadınlardan daha) hayırlıdırlar. (Hucûrat/11)

S.A B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
hayırlı cumalar Allah razı olsun çok güzeldi Hafize anne.

Bazılarınız yaptığı bir işi başkasında gördüğünde neden gülüyor?137

İnsanlarla alay edenlerin herbiri için cennetten bir kapı açılır. Ona 'gel, gel' denilir. O da (koşa, koşa) o kapıya gelir. Kapıya vardığında kapı yüzüne kapatılır. Sonra başka bir kapı açılır ve ona 'gel, gel' denir. O da koşarak gelir. Kapıya vardığı zaman, yüzüne kapanır ve kendisine kapı açılıp 'gel, gel' denildiği halde ümitsizlikten kapıya gitmeyinceye kadar bu şekilde aldatılır ve kendisiyle alay edilir.138

SELAM VE DUA İLE B)B)B)

tevbekar

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
tevbekar yazdı:

Tevbekar kimin ne olduğunu bilemezsin demi onun için başkası hakkında konuşmayalım demi hayırlı cumalar B)B)B)

Hafize annem gerçek adım sermin daha önce bu siteye art niyetle girenlerden çok sıkıntı yaşadım ve site yöneticileri sağolsunlar isim değişikliği yaptılar ve çok rahatladım ama beni tanıyan tüm kardeşlerimide kaybetmiş oldum inşallah tekrar kazanırım...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet ounB)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

tevbekar yazdı:
hafize yazdı:
tevbekar yazdı:

Hafize annem gerçek adım sermin daha önce bu siteye art niyetle girenlerden çok sıkıntı yaşadım ve site yöneticileri sağolsunlar isim değişikliği yaptılar ve çok rahatladım ama beni tanıyan tüm kardeşlerimide kaybetmiş oldum inşallah tekrar kazanırım...

B)selam ve dua ile... Allah'a emanet ounB)

Tevbekar halbuki böyle sitelerde bu durumların yaşanması bence çok ayıp birşey burada Allah rızası için beraberiz kimse kimseyi rahatsız etmesin okuyunca üzüldüm ya inş eski dostlarına gene kavuşursun :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt