Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sana sıgınıyorum (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Bir Padişah korkunç bir hastalığa yakalanmıştı. Bir grup hekim, ''Bu hastalığın ilacı, şöyle niteliklere sahip insanın ödüdür'' dediler.

Padişahın emri ile görevliler bu nitelikleri bünyesinde taşıyan insanı aramaya çıktılar. Araştırma günlerce sürdü, sonunda bir köylü çocuğu bulundu. Padişah anne ve babasını çağırttı. Sayılmayacak kadar çok altın, mal ve mülk bağışladı ve onları razı etti. Sonra kadıdan çocuğunun öldürülmesi için izin istedi. Kadı ''Padişahın kurtulması için halktan birinin öldürülmesi caizdir'' diye fetva verdi. Çocuğu meydana getirdiler. Cella geldi. Kılıcını çekti, hazırlandı, işareti beklemeye başladı.

Çocuk bu sırada bakışlarını göğe dikti, gülümsedi ve kendi kendine mırıldandı. Herkes şaşırdı. Padişah ''Tuhaf!'' dedi. ''Gülünecek zaman mı?'' Neden güldüğünü sordular. ''Annem babam'' dedi çocuk, ''Dünyanın geçici malı için beni ölüme teslim etti, kadı kanımın dökülmesi için fetva verdi, padişah kendi sağlığını ölümümde görüyor. Allah'tan başka sığınağım kalmadı, bu yüzden göğe baktım ve esirgeyiciliğine sığındım, acıyacağını ve adaletle davranacağını bildiğim için sevindim.''

- Senden kime kaçayım?

- Adaletini istiyor, esirgeyiciliğini gözlüyorum,

- Senden yine sana sığınıyorum.

Padişahın gözleri nemlendi, ''Ölümüm, böylesi bir masumun kanının dökülmesinden daha iyidir'' dedi. Kucakladı, gözlerinden öptü. Servet sayılabilecek lütufta bulundu ve çocuğu serbest bıraktı.

Bu hikayeyi anlatanlar, birkaç gün sonra padişahın iyileştiğini söylerler.

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Evet o an ALLAHı anmak ve tevekkül etmek. Zaten sığınacak başka kapı var mı sorarım sizlere var mı. YOK değil mi. Evet yok. ALLAHım sığınacak kimse kalmadığında etrafımızda seni Hatırlamayı ve SANA bağlanmayı bize nasip eyle...

Selamünaleyküm kardeşim. ne kadar da güzel bir yazı. emeğinize sağlık. ALLAHa emanet olunuz...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
Evet o an ALLAHı anmak ve tevekkül etmek. Zaten sığınacak başka kapı var mı sorarım sizlere var mı. YOK değil mi. Evet yok. ALLAHım sığınacak kimse kalmadığında etrafımızda seni Hatırlamayı ve SANA bağlanmayı bize nasip eyle...

Selamünaleyküm kardeşim. ne kadar da güzel bir yazı. emeğinize sağlık. ALLAHa emanet olunuz...
aleyküm selam
rabbim kimsesizlerin kimsesi sahipsizlerin sahibi degilmidir
hamdolsun öyledir
duanıza canı gönülden amin diyorum kardeşim
hayırla kalın

<DAMLA>

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum kardeşim elelrine yüreğine saglık çok güzel bir paylaşım rabbim razı olsun inşallah
rabbimize emanetsin inşallah
selam ve dua ile
<<B)>>

DuaLar

Kayıtlı Kullanıcı
Çok güzel bir paylaşımdı ALLAH RAZI OLSUN kardeşim...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt