Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salavat okuyalım (1 Kullanıcı)

gamzeli73

Kayıtlı Kullanıcı
“Allahümme salli ala men ruhuhu mihrabül ervahi vel meleiketi vel kevni;Allahumme salli ala men huve imamül enbiyai vel mürseliyn;Allahümme salli ala men huve imamu ehlil cenneti ibadillahil mü’miniyn”

Anlamı: "Bütün ruhların, melaikenin ve varolanların mihrabı olan o yüce ruha salat eyle Allahım.; bütün Nebilerin ve Rasullerin imamı olan o zata salat eyle Allahım; Allahın kulu olan bütün cennet ehli nin önderi olan zata salat eyle Allahım.."
-------------
Seyyid Abdülaziz Ed Debbağ ; manevi görevi dolayısıyla Divan toplantılarına katılırdı. İşte bu toplantılardan birinde , Rasulullah Salla’llahu Aleyhi vessellem kızı olan Hazret-i Fatıma Radıyallahu Anha ile arasında cereyan eden olayı anlatıyor.
-Divan toplantılarından birindeydik.. Ben Rasullulah Efendimizin sagında oturuyordum, diğer arkadaşlarla beraber ..Karşı taraftada bazı kadın Evliyalar ile diğer mana büyükleri oturuyordu..
Derken Hz.Fatıma geldi ve onların önünde oturarak , cennet lisanı ile şu salavatı okudu. .Cennet lisanından her bir kelime veya cümle bir harf ile fade edilir.. Kur’an-ı Kerim ‘in bazı sure başlarında yer alan ; Elif , lam , mim , nun, ayn , ra, ta, ha , gibi harfler dahi bu cennet lisanındandır. Bu şekilde okunan salavatı dinledikten sonra , yanına gidip sordum Hz. Fatıma’ya :
-Nedir bu salavatın eciri ya Fatıma?...Cevap verdi:
-her kim bu salavata devam ederse onun hakkını ödemeye yeryüzündeki bütün agaclar , yapraklar, taşlar , molozlar mücevher olsa genede yetmez!
Bu kadar büyük ecri olacağına inanamadım ..Hemen Rasulullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in yanına gittim ve sordum, buyurdu ki:
-Fatıma söylemiş ya , daha ne istiyorsun. Aynen O’nun dediği gibi!..

kaynak : Ahmet Hulusi Dua ve Zikir/ sayfa183

alisay

Kayıtlı Kullanıcı
harika bir paylaşım ALLAH CC razı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt