Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Salavat-ı Fatih (120.000 Salavat Gücünde) Mutlaka ama Mutlaka Ezberleyin ! (1 Kullanıcı)

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşlerim,
Alıntı olması nedeniyle silmek zorunda kaldım.
Hakkınızı helal edin, Yüce Allah(CC) razı olsun.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka ven nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym*

Manası:
Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Salavat-ı Fatih

DEĞERLİ KARDEŞLERİM,
Bu salavatın sahibi olan büyük kutub Muhammed el-Bekri Hz. demiştir ki:”ömründe bir kere bu salavatı okuyan cehenneme girerse Allah’ın huzurunda beni yakalasın.”
Bu Salavatı öğrenin, öğretin, okuyun, okutun pek çok fazileti var.

SALAVAT-I FATİH
(120.000 SALAVAT GÜCÜNDE)

Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina muhammedinil fatihı lima uğlika vel hatimi li ma sebeka ven nasırıl hakkı bil hakkı vel hadi ila sıratıkel müstekıymi sallellahü aleyhi ve ala alihi ve ashabihi hakka kadrihi ve mikdarihil aziym*

Manası:
Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl.

Fazileti ve sırları:

1-Bu salavatın sahibi olan büyük kutub Muhammed el-Bekri Hz. demiştir ki:”ömründe bir kere bu salavatı okuyan cehenneme girerse Allah’ın huzurunda beni yakalasın.”

Yukarıdaki sözün sahibi olan zat Abdülkadir Geylani Hz. inden sonra “benim bu ayağım doğuda ve batıda bulunan bütün velilerin boynu üzerindedir.” Diyebilmiş ikinci zattır.Bir kere kendisi Resulullahın (s.a.v) kabrini ziyaret ederken Resulullah (s.a.v) ona :”Allah seni ve zürriyyetini mübarek kılsın” diye hitab etmiştir. Şa’rani,Şihab ve Münavi gibi bir çok alim bu zatı en mübalağalı ifadelerle medh etmişlerdir. ( es-Savi, el-Esraru’r-Rabbaniyye,sh.45 ;Yusuf-u Nebhani, Efdalü’s Salevat, Salat no- 50, sh-89-96 ) (SALAVAT-I ŞERİFE )

2-Yüzyirmi bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından bildirilmiştir.
Eski zamanda Kutbül Aktab Ahmed Ticani hazretleri yakaza halinde bu salavatın faziletini Hazreti Resulüllah’a sorar.
Cevaben:
“Bir kimse salavat-ı fatihi bir defa okursa zamanın başından salavat getirenin okuduğu zamana kadar ins ü cinin ve meleklerin getirdiği salavata denk sevap kazanır.Günahları da bağışlanır.” buyurmuşlardır.

3-Ömür boyu günde bir defa salavatı fatihi okuyanlar imanla ölürler. Diğer rivayette de İLLA evliya olmadıkça ölmezler (Kitabürramah sayfa 93 - 176)

4-Yüzyirmi bin salavat-ı şerife gücünde olduğu mana aleminde Peygamberimiz(s.a.v.) tarafından bildirilmiştir.

5-Her kim bu salavatı Perşembe veya Cuma veya pazartesi gecesi bin defa okursa Resulullah (s.a.v) efendimiz ile uyanık halde buluşur. Ancak bu dört rek’at namazın ardından okunmalı,Bu namazın birinci rekatında üç kere kadir süresi,ikinci rekatında üç kere zelzele süresi,üçüncü rekatında üç kere Kafirun süresi,dördüncü rekatındada üçer kere mu’avvizeteyn (Felak ve Nas süreleri) kıraat edilmelidir.

6-Bu salavata kırk gün devam edene Allahü Teala bütün günahlardan tevbe nasib eder.

7-Mağrib sadatından bazısının nakline göre bu salat Allahü Teala tarafından bir sahife ile Muhammed el-Bekri Hazretlerine indirilmiştir. Bu salavatın bir defa okunması altı kere Kuran’ı kerimin hatmine denktir.

8-Geçmiş zamanda zamanın Kutbu Muhammed –el Bekri (k.s.) Hz. ne ait olan bu salavat öyle büyük bir salavattır ki Resulullah (s.a.v) in mana alemindeki beyanı ile ömründe bir defa dahi bu salavatı okuyan kişi cehenneme girmez.

9-Bu salavat-ı şerife okuyanı cehennem ateşinden korur.

10- 1000 defa "Ya Latif" zikrinin ardından 100 defa Salavat-ı Fatih okunduktan sonra edilen tüm dualar kabul buyurlur.

11-Açılması gereken, çözülmesi gereken bütün problemler ve sıkıntıları açan bütün kapıları açan bir Salavattır.

Allah (C.C) bütün müslüman kardeşlerimize bir kerede olsun bu Salavat-ı okumayı nasib etsin.Ve bütün mümin kardeşlerimizden razı olsun.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(C.C) hepinizden razı olsun.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
SALAVAT-I FATİH

Manası:

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
SALAVAT-I FATİH

Manası:
Allahım! Kapalılıkları açan geçmişe son veren hakka hakikatla destek olan mahlukatı senin doğru yoluna ileten Efendimiz Muhammed’e O’nun aline ve ashabına O’nun yüce kadrü kıymetince salat eyle selam eyle ve O’nu mübarek kıl

T

tevbekarım

Allah Razı Olsun bu salavatı şerifeyi ilkkez gördüm Rabbim yar ve yardımcınız olsun bunu ömrüme yapılmış bi hediye olarak kabul ediyorum.Elhamdülillah Ya Rabbi gönderen Sensin gösteren Sensin....

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
SALAVAT-I FATİH

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı Olsun bu salavatı şerifeyi ilkkez gördüm Rabbim yar ve yardımcınız olsun bunu ömrüme yapılmış bi hediye olarak kabul ediyorum.Elhamdülillah Ya Rabbi gönderen Sensin gösteren Sensin....
Allah(C.C) senden razı olsun kardeşim.
İnanılmaz etkilendim bu düşüncenden.
Allah(C.C) senden ve senin gibi düşünenlerden Rahmetini esirgemesin !

İ

İmanuğur

ALLAH senden razı olsun kardeşim böle bir şeyi bizle paylaştığın için...

T

tevbekarım

SALAVAT-I FATİH

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı

Manası:

allah razı olsun kardeşim daha önce görmemiştim bu selavat sayenizde öğrenmiş olduk ....

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah(C.C) sizlerden razı olsun kardeşim.

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
.................................................. .................................................. .................................................. ...........
Manası:

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
.................................................. .................................................. .................................................. ...........
Manası:

xislamiyetx

Kayıtlı Kullanıcı
Manası:

Zerynthia

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımınız için teşekkürler. Allah razı olsun. Bu sene miydi, geçen sene miydi net olarak hatırlayamıyorum. Peygamberimiz (s.a.v.)'i rüyamda gördüm. Rüyamda benimle birlikte birkaç kişi daha vardı. Peygamberimiz (s.a.v) bana bakmıyordu. Arkasını dönmüştü. Yüzünü görmüyordum. Diğer kişilerle konuşuyordu. Benim yanımda da benim gibi oturan başkaları da vardı. Neden benimle konuşmadığını sormaya bile cesaret edememiştim. Buraya üye olup selam vermekle ilgili bilgi edindikten sonra anladım ki rüyamın bana anlatmak istediği bir şey varmış. Ona selam getirmemi anlatan bir rüyaymış diye yorumladım. Şimdi devamlı salavat getirmeye çalışıyorum. Dün gece de bu sayfadaki salavatı okudum. Neredeyse cenneti görecekmişim, önümdeymiş gibi hissettim.

Bir de bir sorum olacaktı. Ben önceki günlerde okumuş olduğum tüm salavatları etrafımdaki kişilere bağışladım. Sanki onlar okumuş gibi ruhlarına hediye ettim. Çoğu hayatta olan kişiler. Hayatta olan kişilere bağışlanabiliyor mu? Bir de ben peygamberimizin (s.a.v.) beni tanımasını istiyorum. Şimdi hepsini bağışladığım için tanımaz mı beni?

Kusura bakmayın. Sorum belki saçma gelebilir ama gerçekten merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Sevgilerimle.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli Kardeşim,

Allah(C.C) senden razı olsun ve hepimizi Resulullah (S.A.V) i şefaatçisi olduğu ümmetlerinden eylesin.
Rüyan beni çok etkiledi.Sadece sana şunu söyleyebilirim, benzeri bir rüya bende gördüm.
Rüyamı anlatmayacaktım ancak inanılmaz bir durumdan dolayı bir kısmını anlatmayı doğru buldum.
Çünkü senin rüyanın devamı niteliğinde değerli kardeşim.

Rüyam uzun ama ben senin rüyanın devamı niteliğinde olan kısmını anlatacağım

Çok salat ve selam getirdiğimi zannediyordum.Sonra birgün rüyamda Peygamberimiz(S.A.V) i gördüm.

Eğildim yere çöktüm, oturuyordu, sağ eline sarıldım ve öpmeye başladım, yüzüne baktım,
inanılmaz heybetli ve yüce insan Peygamberimiz Resulullah(S.A.V) e bakıyordum, Yüce Rabbim nasıl bana bunu nasib etti diye düşünüyordum.
Ağlıyordum ve ona yalvarır bir şekilde;
Beni tanıdınmı Ya Resulallah dedim.
Ağlıyordum ve beni tanıyacağından emindim.
Sonra:
Bana döndü ve
"Beni tanımadığını söyledi."
Çok üzüldüm yıkılmıştım ve sonrada dedimki;
"Sana çok salat ve selam getireceğim, birbirimizi kurtarabilecekmiyiz, O zaman " diye sordum.
Bana döndü "Evet, kurtaracağız" dedi.

Peygamberimiz (S.A.V) için en değerli dua ümmetlerinin, ona getirdiği Salat ve Selamlar.
Arkadaşım o gün bugündür, Salat ve Selam çok getiriyorum.
Bir haber aldım yakın bir zamanda bir mümin kardeşimiz görmüş onun vesilesiyle aktarıyorum.

"Peygamberimiz(S.A.V) ümmetlerine selam ediyor.(islam aleminin çok zor durumda olduğunu) ve kendisine çok çok Salat ve Selam göndermemizi istediğini belirtti."

Peygamberimiz (S.A.V) in şefaatine nail olmak için çok hemde çok fazla Salat ve Selam getirmemiz gerekiyor.Sürekli ama sürekli.
Allah(C.C) ın izniyle İnşallah o zaman Peygamberimiz (S.A.V) bizi tanır ve şefaatçimiz olur, İnşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt